Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кога КАТ има право да вземе СУМПС на място, веднага?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Един приятел го хванаха с превишена скорост ( и то доста) ,трябваше да му вземат книжката на място, обаче нямаше как да се прибере и го оставиха да си ходи. После си занесе книжката и се прости с нея за 2 месеца.
    Виж бейби не сме глупаци,
    ние сме отбор от здравеняци.
    Да бъдеш с нас знам, че го желаеш,
    така че качвай се на дансинга и започвай да играеш!
    http://www.youtube.com/watch?v=UDWnMXzgeZo

    Коментар


      #17
      steven написа:
      Ъъъъъъъъ... точно аз не съм специалист по актове и точки, ама не става ли просто като те спрат и "забравил съм талона". След което никога не отиваш да си получиш наказателното постановление.Книжката, доколкото разбрах, я взимат на място само ако караш пиян?
      Ми може и да става. Не съм пробвал. Ама тогава при всяко спиране от КАТ ще ти пишат акт и набързо ще станат 62 @Коцев - аз телевизия не гледам. Камерата я гледах в интернет. Иначе вярвам че са показали полицая и че го е казал това, ама не е истина, че няма как да му вземат книжката, ако наистина са му свършили точките.Истината е, че полицаите не са си свършили работата да му я вземат. Никой доброволно няма да си даде книжката, при условие, че с нея си вади хляба, нали? Кой е виновния, когато някой нарушител не е наказан? Нарушителят, или този, който трябва да го накаже?"Ние му я поискахме, ама той не си я дава"... Баси и изказването на полицай. Много ми прилича на едно друго изказване - "Ние ги хващаме, ама те ги пускат"...И с такива полицаи ще правим "силна държава" ли? Тези не стават за портиери в хотел дори...

      Коментар


        #18
        steven написа:
        След което никога не отиваш да си получиш наказателното постановление.
        За получаване на наказателно постановление не ходиш никъде. Кварталния ти го носи лично на адреса и ти се разписваш, че си го получил.След това имаш право да го обжалваш в седем дневен срок.П.С.: Ако Дембеле не влезе в затвора, аз започвам да се подигравам с милиционерите.
        Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

        Коментар


          #19
          Stefanaki написа:
          steven написа:
          След което никога не отиваш да си получиш наказателното постановление.
          За получаване на наказателно постановление не ходиш никъде. Кварталния ти го носи лично на адреса и ти се разписваш, че си го получил.
          Как така!? Нали 2 дена висях на опашка в КАТ - веднъж да ми кажат, че не е готово и после да си го взема, за да платя 10лв? Дори да дойде, едва ли е регламентирано да ти вземе документите на крак. Но това как да е, откога и винаги ли ти го носят, вместо да си губиш 2 дена? Да не би и да излизат в срок вече, вместо за 2-3 месеца?
          Brava 1.6 16V 103hp

          Коментар


            #20
            Stefanaki написа:
            steven написа:
            След което никога не отиваш да си получиш наказателното постановление.
            За получаване на наказателно постановление не ходиш никъде. Кварталния ти го носи лично на адреса и ти се разписваш, че си го получил.След това имаш право да го обжалваш в седем дневен срок.П.С.: Ако Дембеле не влезе в затвора, аз започвам да се подигравам с милиционерите.
            Какво общо има полицията с евентуална присъда на Дембеле? Подигравай се...Максим Ставийски УБИ човек и не го опандизиха,ти за Дембеле си се хванал,много е къса паметта на българина
            ex.Мареа ТД100

            Коментар


              #21
              steven написа:
              Как така!? Нали 2 дена висях на опашка в КАТ - веднъж да ми кажат, че не е готово и после да си го взема, за да платя 10лв? Дори да дойде, едва ли е регламентирано да ти вземе документите на крак. Но това как да е, откога и винаги ли ти го носят, вместо да си губиш 2 дена? Да не би и да излизат в срок вече, вместо за 2-3 месеца?
              В неделя (09.01.2010) баща ми получи (оставил съм му пълномощно) наказателно постановление донесено му от кварталния. Преди три седмици актът ми бе "удължен" отново от баща ми.
              paralesa написа:
              Максим Ставийски УБИ човек и не го опандизиха,ти за Дембеле си се хванал,много е къса паметта на българина
              Моята памет не е къса, но май на теб ти е необходимо да се припомнят някои факти. Г-н Ставийски бе изправен пред български съд и е получил присъда. Справедлива или не - така е решил съдът.Докато на г-н Дембеле може да му се размине без съд:
              Чл. 343б. (1) Който управлява моторно превозно средство с концентрация на алкохол в кръвта си над 1,2 на хиляда, установено по надлежния ред, се наказва с лишаване от свобода до една година.
              Отделно и за фалшиви документи за самоличност.
              Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

              Коментар

              Working...
              X