Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кога КАТ има право да вземе СУМПС на място, веднага?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Кога КАТ има право да вземе СУМПС на място, веднага?

    Здравейте,Нещо не мога да намеря достоверна информация кога като ви спрат на пътя, катаджията може да ви задържи книжката и да се налага да си викате някой да ви вземе със собствената ви кола?При кои случаи това е допустимо/законно?Какво нарушение трябва да си направил, за да те спрат и да ти отнемат книжката директно?
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    #2
    Нещо по темата, не съм сигурен дали е вярно, обаче, но има конкретни писания по въпроса:http://ss7.dupnica.net/?p=1327[quote:3dcdb8e076]Нещо много важно - шапкарите при проверка на пътя не могат да ви

    Коментар


      #3
      Да и това го четох, но си противоречи. Веднъж казва, че може да се отнеме след употреба на алкохол, а горе не се споменава, че може да се отнеме при употреба на алкохол.За това си мисля, че някъде го има описано това.
      A20DTH ЖТД ама не баш
      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

      Коментар


        #4
        Извадки от ЗДвП:Чл.165 (2) При изпълнение на функциите си по този закон определените от министъра на вътрешните работи служби:1. имат право да спират пътните превозни средства, да проверяват документите за самоличност и свидетелството за управление на водача, както и всички документи, свързани с управляваното превозно средство и с извършвания превоз;2. (нова - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.) имат право да изземват и задържат документите по т. 1 в допустимите от закона случаи;Чл. 171. (Доп. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г., изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) За осигуряване на безопасността на движението по пътищата и за преустановяване на административните нарушения се прилагат следните принудителни административни мерки:1. временно отнемане на свидетелството за управление на моторно превозно средство на водач:а) за когото видимо се установи, че не отговаря на медицинските или психологическите изисквания - до отпадане на основанието за това;б) (изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) който управлява моторно превозно средство с концентрация на алкохол в кръвта над 0,5 на хиляда, установена с медицинско изследване или с техническо средство, определящо съдържанието на алкохол в кръвта чрез измерването му в издишания въздух, или е под въздействието на друго упойващо вещество, както и при отказ да бъде проверен с техническо средство или да даде кръв за медицинско изследване - до решаване на въпроса за отговорността му, но за не повече от 6 месеца; при наличие на медицинско изследване от кръвна проба по реда на чл. 174, ал. 4 установените стойности са определящи;в) който поради незнание е извършил немаловажно нарушение на правилата за движение - до успешното полагане на проверочен изпит;г) (нова - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г., изм. - ДВ, бр. 85 от 2004 г.) който извършва обществен превоз на пътници или товари с превозно средство, което не е включено в списък към лиценз или удостоверение за регистрация - до решаване на въпроса за отговорността му, но за не повече от един месец;д) (нова - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) който управлява моторно превозно средство в нарушение на разпоредбата на чл. 157, ал. 8 - до заплащане на дължимата глоба;е) (нова - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) който управлява моторно превозно средство без застраховка "Гражданска отговорност" на автомобилистите - до предоставяне на сключена валидна застраховка....4. изземване на свидетелството за управление на лице, което не е изпълнило задължението си по чл. 157, ал. 4;Чл. 172. (1) Принудителните административни мерки по чл. 171, т. 1, 2, 4 и т. 5, буква "а" се прилагат с мотивирана заповед от ръководителите на службите за контрол по този закон съобразно тяхната компетентност.(3) (Нова - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) В случаите по чл. 171, т. 1, буква "б" свидетелството за управление на моторно превозно средство на водача се изземва със съставянето на акта за установяване на административното нарушение.Какво неясно има тук, не знам?!

        Коментар


          #5
          Когато ти махнат с палка да спреш, ти случайно ги подминеш, без значение защо не си им спрял, това води ли се като причина да ти отнемат книжката?Тук има една много неясна точка
          "в) който поради незнание е извършил немаловажно нарушение на правилата за движение - до успешното полагане на проверочен изпит;"
          според която за всичко могат да ти отнемат книжката ако решат, като го категоризират "немаловажно" и точка.А самото взимане на книжката става ли на място, а не да ти вземат синия талон, да ти напишат АКТ и след това като излезе решението тогава да ти вземат книжката?
          A20DTH ЖТД ама не баш
          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

          Коментар


            #6
            BO написа:
            Когато ти махнат с палка да спреш, ти случайно ги подминеш, без значение защо не си им спрял, това води ли се като причина да ти отнемат книжката?Тук има една много неясна точка
            "в) който поради незнание е извършил немаловажно нарушение на правилата за движение - до успешното полагане на проверочен изпит;"
            според която за всичко могат да ти отнемат книжката ако решат, като го категоризират "немаловажно" и точка.А самото взимане на книжката става ли на място, а не да ти вземат синия талон, да ти напишат АКТ и след това като излезе решението тогава да ти вземат книжката?
            Определено не е - но не би ме учудило ако го направят, не се знае на какви хайвани може да попадне човек.......
            Alfa 156 2.0 TS
            Alfa 156 20VTurbo
            Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
            Locost TF1 3.0V6

            Коментар


              #7
              БО, не четеш ли каквото съм постнал?!?!?На място могат да ти вземат книжката ЕДИНСТВЕНО и САМО ако си с алкохол или надрусан. По никаква друга причина.Не се отнема книжката заради НЕМАЛОВАЖНО нарушение, а ако се докаже, че си го извършил поради НЕЗНАНИЕ на правилата.А незнанието се доказва много лесно.Питат те - знаете ли какво да направите при..... Отговаряш грешно и това се отбелязва в акта, например така: "Водачът показва грубо непознаване на правилата за движение по пътищата."Тогава си вътре. Но пак не на място, а чак като излезе НП-то.П.П. Затова много често като ме спрат, ме питат - знаете ли кога се включват фарове за мъгла? Или: знаете ли с каква скорост трябва да се движите в населено място? Или: знаете ли, какво означава ето онзи знак?.Ако отговориш "Не знам" - ето ти доказателство

              Коментар


                #8
                Immortal написа:
                БО, не четеш ли каквото съм постнал?!?!?На място могат да ти вземат книжката ЕДИНСТВЕНО и САМО ако си с алкохол или надрусан. По никаква друга причина.Не се отнема книжката заради НЕМАЛОВАЖНО нарушение, а ако се докаже, че си го извършил поради НЕЗНАНИЕ на правилата.А незнанието се доказва много лесно.Питат те - знаете ли какво да направите при..... Отговаряш грешно и това се отбелязва в акта, например така: "Водачът показва грубо непознаване на правилата за движение по пътищата."Тогава си вътре. Но пак не на място, а чак като излезе НП-то.П.П. Затова много често като ме спрат, ме питат - знаете ли кога се включват фарове за мъгла? Или: знаете ли с каква скорост трябва да се движите в населено място? Или: знаете ли, какво означава ето онзи знак?.Ако отговориш "Не знам" - ето ти доказателство
                Да, мерси много. Просто съм пропуснал последното изречение, което си извадил (чл. 172 (3)).Благодаря за отговорите.
                A20DTH ЖТД ама не баш
                1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                Коментар


                  #9
                  Immortal написа:
                  П.П. Затова много често като ме спрат, ме питат - знаете ли кога се включват фарове за мъгла? Или: знаете ли с каква скорост трябва да се движите в населено място? Или: знаете ли, какво означава ето онзи знак?.Ако отговориш "Не знам" - ето ти доказателство
                  Абе тия са изнагляли толкова че квото и да кажеш, той мое да пише квот си иска, ти после върви доказвай че не си казал това, може възражения да пишеш в акта, но на място куката може да пише каквото му кефне........
                  Alfa 156 2.0 TS
                  Alfa 156 20VTurbo
                  Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
                  Locost TF1 3.0V6

                  Коментар


                    #10
                    Човек вече не знае на какво да вярва . Пускаш телевизора и ти показват таксиметровия шофьор дето друг водач го гръмнал с пистолета си . От полицията казват че таксиметърджията имал 63 акта за нарушения и минус сто и нещо си точки ама човека кара такси без да му пука. И най лошото че като питаха шефа на КАТ как така не му е взета книжката той спокойно си отговори ,че водача не си я давал .????????А оди я разбери тая работа ,63 акта ,без точки но таксиметров водач.Питат шефа на таксиметровата фирма как си го назначил тоя бре , а той спокойно си отговаря ,че това е работа на други органи . На него му представил книжка и той го назначил . Немам думи.
                    Фиат Панда 1.2 2006година
                    Синджира си идва ,а козата я няма...

                    Коментар


                      #11
                      Коцев, макар че разбираш от телевизори, от телевизия не разбираш.Недей да вярваш на всичко, което ти казват от там.Щото на който и да е водач, като му свършат точките - т.е. му се издаде наказателно постановление, с което му се отнемат последните точки, при получаването на наказателното постановление му се отнема свидетелството за правоуправление. И да си плати акта - то не му се връща, докато не мине опреснителен курс за възстановяване на точки. Доста хора от форума могат да го потвърдят, патили са си.Още с написването на акта на водача се отнема контролния талон. Той се замества от акта само до определен срок. Няма как да стане да са му свършили точките, и книжката да си е в него. Поне не съгласно закона и на теория.На практика, бакшиша е "почерпил" служителката в КАТ, която раздава наказателните постановления и му се връща талона, без да му се отнеме книжката.С което пак топката е в градината на МеВеРето - някой там не си е свършил работата.Да не ми се правят на света вода ненапита!!!

                      Коментар


                        #12
                        Immortal написа:
                        Коцев, макар че разбираш от телевизори, от телевизия не разбираш.Недей да вярваш на всичко, което ти казват от там.Щото на който и да е водач, като му свършат точките - т.е. му се издаде наказателно постановление, с което му се отнемат последните точки, при получаването на наказателното постановление му се отнема свидетелството за правоуправление. И да си плати акта - то не му се връща, докато не мине опреснителен курс за възстановяване на точки. Доста хора от форума могат да го потвърдят, патили са си.Още с написването на акта на водача се отнема контролния талон. Той се замества от акта само до определен срок. Няма как да стане да са му свършили точките, и книжката да си е в него. Поне не съгласно закона и на теория.На практика, бакшиша е "почерпил" служителката в КАТ, която раздава наказателните постановления и му се връща талона, без да му се отнеме книжката.С което пак топката е в градината на МеВеРето - някой там не си е свършил работата.Да не ми се правят на света вода ненапита!!!
                        Хубаво е,че има хора като теб,които мислят и не вярват на новините и промиването на мозъци,но за съжаление са много малко в нашата страна....Извинявам се за
                        Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                        Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                        Коментар


                          #13
                          Между другото гледах клипа от охранителната камера, заснела инцидента - тъпия бакшиш си го изпроси по най-бакшишки начин. (Калине, извинявай брат, нищо лично! )

                          Коментар


                            #14
                            Ааааааааааа Дидо нека да се разберем Това дето гледаш по телевизията е манипулация . И камерата е манипулира . Бакшиша просто си стоеше зад волана и там го гръмнаха . Значи ти вярваш на това показаното а не вярваш на показания шеф на КАТ който се издъни като каза че бакшиша не си давал книжката .
                            Фиат Панда 1.2 2006година
                            Синджира си идва ,а козата я няма...

                            Коментар


                              #15
                              Immortal написа:
                              Коцев, макар че разбираш от телевизори, от телевизия не разбираш.Недей да вярваш на всичко, което ти казват от там.Щото на който и да е водач, като му свършат точките - т.е. му се издаде наказателно постановление, с което му се отнемат последните точки, при получаването на наказателното постановление му се отнема свидетелството за правоуправление. И да си плати акта - то не му се връща, докато не мине опреснителен курс за възстановяване на точки. Доста хора от форума могат да го потвърдят, патили са си.Още с написването на акта на водача се отнема контролния талон. Той се замества от акта само до определен срок. Няма как да стане да са му свършили точките, и книжката да си е в него. Поне не съгласно закона и на теория.На практика, бакшиша е "почерпил" служителката в КАТ, която раздава наказателните постановления и му се връща талона, без да му се отнеме книжката.С което пак топката е в градината на МеВеРето - някой там не си е свършил работата.Да не ми се правят на света вода ненапита!!!
                              Ъъъъъъъъ... точно аз не съм специалист по актове и точки, ама не става ли просто като те спрат и "забравил съм талона". След което никога не отиваш да си получиш наказателното постановление.Книжката, доколкото разбрах, я взимат на място само ако караш пиян?
                              Brava 1.6 16V 103hp

                              Коментар

                              Working...
                              X