Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скоби при неправилно паркиране.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Скоби при неправилно паркиране.

    Днес спрях на едно място и какво да видя, скоба на предното ми колело.Видях, че съм пропуснал табела "Синя зона". Както и да е. Приготвих си 10лв за глобата и ги зачаках.Та чета листчето, оставено под чистачката, и какво да видя:"Номерът на блокирания автомобил е записан в протокол. Скобата се сваля само от оторизирани лица. За повреждане на скоба или свалянето й от неупълномощени лица носите наказателна отговорност по смисъла на чл. 216 он НК и гражданска отговорност за причинените щети."Та след своевременна справка чл. 216 от НК се отнася за "Унищожаване и повреждане"Демек аз ако си сваля "професионално" скобата и не я повредя и си им я остава жива и здрава, то могат само да се газират. Не могат да ми повдигнат такова обвинение, както е описано в оставената от тях бележка.Понякога ми се иска да има работа да се заяждам и да се съдя след това и за това да ми плащат. Няма такъв кеф.Веднага повдигах обвинение в случая за подвеждане на четящия бележката
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    #2
    Предполагам, само плашат гаргите. Едва ли ще докажат, че си я повредил именно ти, стига да не те хванат на място. И не знам дали стойността на скобата осмисля каквото и да било съдебно преследване. Но не виждам смисъла в това да се занимаваш, и да си хабиш нервите. Ако имаш много свободно време, заеми се с някаква благотворителност. Сами сме си виновни за мафията в СО, така че, дупчи си талончетата, и няма са ти слагат скоба.

    Коментар


      #3
      Не си спомням на кой филм, но гледах много остроумен начин за паркиране в такава зона.Спираш, вадиш от багажника една такава аналогична скоба, слагаш си я и си гледаш работата. После си я сваляш, слагаш си я пак в багажника и си тръгваш

      Коментар


        #4
        Immortal написа:
        Не си спомням на кой филм, но гледах много остроумен начин за паркиране в такава зона.Спираш, вадиш от багажника една такава аналогична скоба, слагаш си я и си гледаш работата. После си я сваляш, слагаш си я пак в багажника и си тръгваш
        "48 часа" с Ник Нолти и Еди Мърфи :D
        Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
        ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

        Коментар


          #5
          dikanio написа:
          "48 часа" с Ник Нолти и Еди Мърфи :D

          Коментар


            #6
            А тези скоби нямат ли си някакви номерца?

            Коментар


              #7
              Humppa написа:
              А тези скоби нямат ли си някакви номерца?
              Имат разбира се! И вероятно се вписват във фиша с нарушението.
              Frontera Sport, X20SE март 1998

              Коментар


                #8
                Тоя филм съм го гледал и тук на живо,също съм виждал и как се маха скоба с флекс от майстори на дограма ,на които им бяха заключили камиончето.:D Освен че ти слагат скоба ,заснемат и колата и номера.Та мисля ,че ако свалиш скобата професинално(можеш да викнеш Ключаря да я отвори ) и го заснемеш и ти после спокойно можете да се съдите и да се доказвате
                MULTIPLA 1.6 16V BIPOWER 2005-вече бивша
                "Пари,пари,пари....какво са парите?.Тор, от която никнат КРАСИВИ ЦВЕТЯ !!!
                R.I.P РОНИ: http://vbox7.com/play:79085d12

                Коментар


                  #9
                  Immortal написа:
                  Не си спомням на кой филм, но гледах много остроумен начин за паркиране в такава зона.Спираш, вадиш от багажника една такава аналогична скоба, слагаш си я и си гледаш работата. После си я сваляш, слагаш си я пак в багажника и си тръгваш
                  Ми те ако минат и решат да си прибират скобата и приберат твоята. Май ще изгориш с една скоба.Аз едно време като келеш за да не плащам синя зона правех следното. Спирам, отлепям залепена бележка за глоба на стъклото на съседна кола нарушител и я лепя на мойта. (тогава не слагаха скоби , а бележки че си глобен) Проверяващия минава - вижда че имаш бележка и не те закача.

                  Коментар


                    #10
                    Едно аверче беше снимал някъде и качил видео като спрял нарочно до централна автогара в СФ, уличката към митницата, там редовно снове паяк, спрял с двете леви гуми плътно до тротоара, предната дясна плътно до бурдюр или дърво мисля че беше, задната я свалил, и на джама залепил над мястото лист А4 формат със среден пръст на него - Хонда сивик, спортно окачване, на левите гуми не може да се сложи скоба, на предна дясна също, задна лява я нямаше.......изредиха се 3 паяка, и две скобарски баничарки.......страхотно видео, търся го някъде из тубата или вбоха.....
                    Alfa 156 2.0 TS
                    Alfa 156 20VTurbo
                    Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
                    Locost TF1 3.0V6

                    Коментар


                      #11
                      Много похвална постъпка, браво! И какво е доказал с това?

                      Коментар


                        #12
                        Humppa написа:
                        Много похвална постъпка, браво! И какво е доказал с това?
                        Е как какво,че бугарина е голям тарикат,но най накрая всеки си намира майстора.

                        Коментар


                          #13
                          ФЕРАРИСТ написа:
                          Едно аверче беше снимал някъде и качил видео като спрял нарочно до централна автогара в СФ, уличката към митницата, там редовно снове паяк, спрял с двете леви гуми плътно до тротоара, предната дясна плътно до бурдюр или дърво мисля че беше, задната я свалил, и на джама залепил над мястото лист А4 формат със среден пръст на него - Хонда сивик, спортно окачване, на левите гуми не може да се сложи скоба, на предна дясна също, задна лява я нямаше.......изредиха се 3 паяка, и две скобарски баничарки.......страхотно видео, търся го някъде из тубата или вбоха.....
                          Да се запиша да следя темата.. :Д Дано го намериш този клип, че ми е интересно (;

                          Коментар


                            #14
                            sota написа:
                            Humppa написа:
                            Много похвална постъпка, браво! И какво е доказал с това?
                            Е как какво,че бугарина е голям тарикат,но най накрая всеки си намира майстора.
                            Не съм сигурен, но ти беше полицай, нали ? Служител на МВР ? Е когато видя да те спрат, да ти пишат акт и когато видя талонче на предното ти стъкло ... тогава ще си платя и ще се усмихна Не ме разбирай погрешно ... не съм от завистливите хора, но просто намеквам, че ти не си човека, който да хвърли първият камък !
                            Fiat Forum Bulgaria

                            Прекаленият светец и богу не е драг !

                            Коментар


                              #15
                              аз па гледах една трибека, как беше спряла плътно до висок бордюр и един паяк я набара. Тъкмо си мислех, че на тоя му се размина и като видех как му закачиха само десните гуми, изтеглиха го леко в дясно, закачиха му и другите гуми и си го отнесоха, като паяк кола на забранено...иначе аз също не спазвам на 100 % правила и забрани, но който си нарушава да има доблестта да си понесе наказанието.
                              "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
                              (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

                              Коментар

                              Working...
                              X