Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Превод на пари в чужбина.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    emdless4 написа:
    ele написа:
    Напротив, много по-евтино ще ти е да си изкараш карта от местна банка и да ти превеждат парите по един или друг начин.
    Да, ама остава превода от тук - който става международен.Иначе баща и да и зарежда БГ карта през онлаин банкиране тук е 0.50 ст. на превод.
    Е, нали за това Malone търси и други варианти. Тук може преводът да е само 50 ст. ама като започне да тегли, може и повече да излезе от международен превод. А ако случайно изгуби картата или я блокира - познай колко ще й струва да си изкара друга или да я отблокира.
    Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

    Коментар


      #17
      ele написа:
      Е, нали за това Malone търси и други варианти. Тук може преводът да е само 50 ст. ама като започне да тегли, може и повече да излезе от международен превод. А ако случайно изгуби картата или я блокира - познай колко ще й струва да си изкара друга или да я отблокира.
      Е аз нали за това казвам колко точно излиза - 5 транзакции на 500 евра са 20-30 евро преко сили - колегата да си направи сметката и да има предвид кое е по-безопасно. И да си направи 2 или 3 сметки с няколко карти, така си решава проблема. Аз мислех че става въпрос за чужденец в началото, тогава има смисъл да се търсят други опции, за българин с БГ карта е най-оптималния вариант.

      Коментар


        #18
        Написах мисля, че има българска дебитна карта, в евро.Таксата, която и се удържа за теглене от банкомат в Холандия е 2.00 евро и процент и половина върху сумата. Което при редовно използване на картата ми се струва неразумно висока цена.Освен, ако разбира се не изтегли цялата сума наведнъж [както и прави в момента], но идеята не е това. Сега си я изтегля и си я внася в холандската банка [Rabo Bank] и си ползва холандската карта.Въпреки твърденията на банката издател [БГ], не са много местата където може да ползва картата си за плащане на ПОС терминал.Може би теоретично, би трябвало да може, но холандците си ползват ПОС терминали на техни банки, които не четат нашата. Или поне нашата не може да се ползва на тях.При плащане на ПОС терминал, такса не би трябвало да има, но на практика българската карта може да я ползва само на банкомат.
        .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
        www.cyxap.com

        Коментар

        Working...
        X