Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Превод на пари в чужбина.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Превод на пари в чужбина.

    Налага ми се да го правя напоследък и търся това да става по най-евтиния начин.Вариантите засега са:- Превод в българската сметка [евро], от която получателя си изтегля парите в чужбина на POS терминал. [При теглене, постоянна такса + процент]- Превод директно в чуждата сметка. [Пак с немалка такса]Размишлявайки върху тези такси и редовно използвайки PayPal, като се е случвало да ми връщат пари пак чрез PayPal ми е направило впечатление, че си изпращам и получавам парите без никакви такси до момента.Покупките ми не са само от eBay.Та, ако преводите през PayPal са условно безплатни, не мога ли да ползвам системата да изпращам пари през тях?Начин би трябвало да има.Вие, когато ви се е налагало как сте изпращали пари в чужбина и колко ви е струвало?Търся най евтиния начин.Ако има значение, преводите са сързани с Холандия.
    .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
    www.cyxap.com

    #2
    Колега,за какви суми става въпрос?Ако сумата е голяма (разбирай хиляди) си струва да платиш по банков път и да поемеш всички такси по плащането.Ако сумите са малки,то пак зависи колко малки са и е въпрос на изчисление. Вариант е moneygram или paypal.Първото има като предимство,че парите се получават на момента,докато при paypal минава време докато парите се прехвърлят от paypal сметката в банковата сметка на реципиента. paypal събира такси!При плащане на стока с paypal таксата се плаща от продавача и е около 2-3 % (или поне беше толкова) При превод на пари с paypal също има такса,но не мога да кажа колко е.Прочети условията им.Принципно дерат,когато има обмен на валутата.Ако сметката ти е в Евро ще трябва да се платят само таксите по превода.Просто виж за конкретната сума колко биха били таксите ти. Westernunion не ти ги препоръчвам!
    Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
    Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

    Коментар


      #3
      пари

      И на мен няколко пъти ми се налага да получавам -пращам пари и като ходя да питам в банки не знаят какво да отговорят На едно място Уникредит булбанк ми казаха 10 евро за получаване от Италия независимо колко малко са парите макарче са едни и съща банка . от ДЗИ май е евтино ама от там -чужбина в коя банка къде ги пращат незнам
      КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
      Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
      http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

      Коментар


        #4
        Сумите са от порядъка на 500 евро и един път малко над 2 500 евро, но това се случва един път в годината.Никога не съм използвал PayPal за парични преводи, само за плащане и затова нищо не съм чел в тази насока. Реших така импулсивно да попитам и направих темата.Сега ще видя какви са им условията, не знаех че извършват и такава услуга, благодаря dudulia.Аз съм използвал Coinstar дълго време, MoneyGram само веднъж и условията бяха ужасно "дебели" в сравнение с цената в Coinstar.Но и с двата оператора съм изпращал на пари от чужбина до България, а не обратно. Не знам дали цените им са едни и същи навсякъде или всеки офис си решава персонално.Чрез Coinstar имам добри отстъпки, но ... нямат офис в Холандия, поне аз не видях такъв в сайта им.
        .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
        www.cyxap.com

        Коментар


          #5
          плащал съм стока по банка, така се налагаше, 20-40 евро е таксата, а пейпал е също много подходящо решение - трябва холандеца просто да е регистриран като търговец в пейпал, за да може да получава пари - там има някакви такси но в сравнение с банковите преводи са нищожни, а на теб нищо няма да ти струва.

          Коментар


            #6
            провери и moneybookers - техните такси са по-малки от тези на paypal, или поне бяха последния път като ги гледах
            Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

            Коментар


              #7
              ele написа:
              провери и moneybookers - техните такси са по-малки от тези на paypal, или поне бяха последния път като ги гледах
              moneybookers e решението имат си мастер кард към тях всичко става много бързо и лесно !
              фиатче Браво 2.0

              Коментар


                #8
                "Холандеца" е дъщеря ми и не виждам пречка да се регистрира в PayPal.Благодаря на ele и tomazo, Moneybookers са ново понятие за мен, ще проверя.
                .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
                www.cyxap.com

                Коментар


                  #9
                  Още един глас за Moneybookers!

                  Коментар


                    #10
                    Аз последно пращах пари в Италия на Уникредит там.Отидох в Уникредит тук и се уплаших от таксите ,които ми казаха.Ставаше въпрос за 460 евро -около 50 евро такса.Казах им ,че за такава такса ще позвам Уестерн и няма да чакам 2-3 дена.Отидох в Първа Инвестиционна,Там имам сметки и отдавна работя с тях и платих такса от 12 евро за превода и за два дена бяха там.Както и сам каза можеш да и направиш сметка тук и тя да си ги тегли от там.
                    MULTIPLA 1.6 16V BIPOWER 2005-вече бивша
                    "Пари,пари,пари....какво са парите?.Тор, от която никнат КРАСИВИ ЦВЕТЯ !!!
                    R.I.P РОНИ: http://vbox7.com/play:79085d12

                    Коментар


                      #11
                      Malone написа:
                      "Холандеца" е дъщеря ми и не виждам пречка да се регистрира в PayPal.Благодаря на ele и tomazo, Moneybookers са ново понятие за мен, ще проверя.
                      Е, щом е дъщеря ти какъв е проблема - прави си сметка с БГ, и с дебитна карта си тегли от там цяла година. А ти съответно и ги внасяш в сметката тук. Голяма е таксата единствено ако е кредитна картата, с дебитна - 9 евро на всеки 500 евро, аз не бих се мъчил да ги намаля тия 9 евро повече. Отпадат ти всякакви проблеми с трансфери, вестърн унион и пейпал.

                      Коментар


                        #12
                        emdless4 написа:
                        Malone написа:
                        "Холандеца" е дъщеря ми и не виждам пречка да се регистрира в PayPal.Благодаря на ele и tomazo, Moneybookers са ново понятие за мен, ще проверя.
                        Е, щом е дъщеря ти какъв е проблема - прави си сметка с БГ, и с дебитна карта си тегли от там цяла година. А ти съответно и ги внасяш в сметката тук. Голяма е таксата единствено ако е кредитна картата, с дебитна - 9 евро на всеки 500 евро, аз не бих се мъчил да ги намаля тия 9 евро повече. Отпадат ти всякакви проблеми с трансфери, вестърн унион и пейпал.
                        таксите са 2Евро + 1 - 2% от изтеглената сума. Изгодно е, ако тегли максимума за една транзакция, но дали ще иска да държи големи суми в себе си? Ако има проблем с картата - трябва да се връща в България, което означава, че остава без пари. Другият вариант, който не знам дали все още е възможен, е да се извади карта на нейно име по сметка на родител. Но там имаше едни ограничения и някакви допълнителни такси....
                        Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                        Коментар


                          #13
                          ele написа:
                          таксите са 2Евро + 1 - 2% от изтеглената сума. Изгодно е, ако тегли максимума за една транзакция, но дали ще иска да държи големи суми в себе си? ..
                          Е ако ги преведе през каквоти и да е друго, пак трябва да ги изтегли всичките? Различни са таксите при всички банки - колегата най-добре да разгледа тарифите и да избере най-подходящата. Написал съм как е в банката която аз ползвам, нарочно не и казвам името. 3 лв. и 1.5%. При всяко положение е добре да не тегли всичките пари наведнъж, за което ще си плаща малка такса всеки път, но за мен е по-изгоден и безопасен този вариант - имаш 500 евро в картата, теглиш 100 и си готов - останалите когато ти трябват. Ако ги превежда през вестърн или мънибукърс трябва да излезе на улицата с 500 или 2500 евро в джоба, и да спести няколко евро от банковата транзакция, ама ако те джоби някой мургав българин насред Амстердам какво става? За мен е по сигурно да си тегля по малко всеки път. На 100 евро се връзва 3-4 евро, барабар и с курсовата разлика, защото ми е левова картата. При кредитната е малко по-скъпо, но при всяко положение това бих направил аз, щом става въпрос за българин в Холандия. А като има проблем с картата - по куриер и това е. Иначе аз имам 3 карти по този повод точно за всеки случай :D

                          Коментар


                            #14
                            emdless4 написа:
                            ele написа:
                            таксите са 2Евро + 1 - 2% от изтеглената сума. Изгодно е, ако тегли максимума за една транзакция, но дали ще иска да държи големи суми в себе си? ..
                            Различни са таксите при всички банки - колегата най-добре да разгледа тарифите и да избере най-подходящата. Написал съм как е в банката която аз ползвам, нарочно не и казвам името. 3 лв. и 1.5%. При всяко положение е добре да не тегли всичките пари наведнъж, за което ще си плаща малка такса всеки път, но за мен е по-изгоден този вариант - имаш 500 евро в картата, теглиш 100 и си готов - останалите когато ти трябват. Ако ги превежда през вестърн или мънибукърс трябва да излезе на улицата с 500 или 2500 евро в джоба, и да спести няколко евро от банковата транзакция, ама ако те джоби някой мургав българин насред Амстердам какво става? За мен е по сигурно да си тегля по малко всеки път. На 100 евро се връзва 3-4 евро, барабар и с курсовата разлика, защото ми е левова картата. При кредитната е малко по-скъпо, но при всяко положение това бих направил аз, щом става въпрос за българин в Холандия.
                            АКо теглиш по малко, не мисля, че вариантът с българска карта ти е по-евтин. Напротив, много по-евтино ще ти е да си изкараш карта от местна банка и да ти превеждат парите по един или друг начин. нека не забравяме, че май само тук има огромни такси за теглене на суми от банкомати. В страните, в които съм била, има поне една банка, която не взема комисионни за това.
                            Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                            Коментар


                              #15
                              ele написа:
                              Напротив, много по-евтино ще ти е да си изкараш карта от местна банка и да ти превеждат парите по един или друг начин.
                              Да, ама остава превода от тук - който става международен.Иначе баща и да и зарежда БГ карта през онлаин банкиране тук е 0.50 ст. на превод.

                              Коментар

                              Working...
                              X