Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Узаконяване на двигател, взет от друга кола.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Узаконяване на двигател, взет от друга кола.

    Колеги, как стоят нещата с узаконяване на купен от друга кола двигател. Колата е бракувана. Да речел съм купил бракувана кола за части. Какви документи ще иска от мен евентоалния куповач на мотора?
    Fiat Bravo 1.6 99г. - Г.И.
    Fiat Stilo 1.6 02г. - Г.И.

    #2
    Малкият и големият талон на колата.

    Коментар


      #3
      Колата е бракувана. Оставили са му само големият. Аз я купувам от него и после искам да продам мотора. Как става номера?
      Fiat Bravo 1.6 99г. - Г.И.
      Fiat Stilo 1.6 02г. - Г.И.

      Коментар


        #4
        интересна тема ще следя развитието и че и един приятел има същия проблем сега по темата мисля че след като е бракувано дадено МПС няма как да се узакони единствено може да се докаже че не е краден тоест фактура
        Душата в рая на Фиата оборотомера до края!


        FIAT BRAVO 1.8GT
        FIAT BRAVO 1.9TD ex

        Коментар


          #5
          Не знам точно процедурата, знам само че талона върви с двигателя.Ако купувача иска всичко да му е законно, след "трансплантацията" колата трябва да мине през Технотест. Макар че почти никой не го прави.Аз 20 години съм шофьор и досега никой не ми е проверявал номера на двигателя.Питай в КАТ най-добре.

          Коментар


            #6
            Смяна на двигател отговарящ по регистрация на автомобила се извършва БЕЗ Технотест! Задължително през каналите!!!Пример: 316 М40 Е36 чупите мотор и слагате друг М40 от друг автомобил не ви трябва технотест.Трябва ви копие от талона на новия двигател, като в него пише че автомобилът е бракуван.Това е при положение че двигателя е от регистрирана с БГ номера кола. И Договор за покупко-продажба на двигателя който ако е между физически лица може и да не е заверен нотариално!Когато двигателя е от Юридическо лице /фирма,морга/ Ви трябва ФАКТУРА!!!
            Това е процедурата.
            Marea Weekend HLX Jtd 110

            oO(_)____////____(_)Oo

            Коментар


              #7
              Immortal написа:
              Не знам точно процедурата, знам само че талона върви с двигателя.Ако купувача иска всичко да му е законно, след "трансплантацията" колата трябва да мине през Технотест. Макар че почти никой не го прави.Аз 20 години съм шофьор и досега никой не ми е проверявал номера на двигателя.Питай в КАТ най-добре.
              Е да - на пътя никой не ти го проверява, но при една евентуална пререгистрация поради някаква причнина ( най-често продажба) го проверяват и ето ти проблееем....Поне в Хасково, дори за да смениш талона заради нещо - пак ти сверяват номер на рама и двигател.
              Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
              Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
              ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

              Коментар


                #8
                Там е работата, че колата е била регистрирана на фирма, тоест аз сега я купувам от тях. Ще ми трябва ли договор за покупкопродажба за да мога да продам мотора и купувача да го регистрира без проблем.
                Fiat Bravo 1.6 99г. - Г.И.
                Fiat Stilo 1.6 02г. - Г.И.

                Коментар


                  #9
                  Ще ти трябва фактура от продавача, както става ясно по-горе.Не се минава през Технотест, само ако двигателят е абсолютно същия като стария. Ако се различава по кубатура, мощност и т.н. - Технотестът е задължителен.

                  Коментар


                    #10
                    щом е регистрирана на фирма задължително трябва да ми я продадът с фактура, така ли? неможе само с пълномошно?
                    Fiat Bravo 1.6 99г. - Г.И.
                    Fiat Stilo 1.6 02г. - Г.И.

                    Коментар


                      #11
                      Е то с пълномощно не е продажба. Тя реално си остава тяхна.Тогава тоз, който я купува от тебе, ще трябва да вземе от тях фактура.

                      Коментар


                        #12
                        еми то си е генерално пълномошно, че мога да си правя с нея каквото си искам
                        Fiat Bravo 1.6 99г. - Г.И.
                        Fiat Stilo 1.6 02г. - Г.И.

                        Коментар


                          #13
                          Въпреки това, щом е на фирма, не можеш да я продадеш. Ако я продадеш, тя ще трябва да се отчисли като ДМА от активите на фирмата, а това ще стане като те издадат фактура. Дори и да е бракувана от тях.

                          Коментар


                            #14
                            Когато е на фирма-само с фактура.
                            Не всичко което има две бузи ......... е лице.

                            Коментар


                              #15
                              След което, когато аз го препродавам, ще трябва да му дам талона и да направим договор за покупкопродажба, така ли?
                              Fiat Bravo 1.6 99г. - Г.И.
                              Fiat Stilo 1.6 02г. - Г.И.

                              Коментар

                              Working...
                              X