Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ИБЕЙ и въпрос за плащане на ДДС

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    ИБЕЙ и въпрос за плащане на ДДС

    Като имаш стока, която е задържана на митница и трябва да си я вземеш, ако е под 300лв трябва да платиш ДДС, нали така.В "онова" писмо, което ти казва да ходиш на митницата и да се разправяш пише, че трябва да платя ДДС на стоката, която са ми задържали. За това предполагам, че ми искат извлечение точно цитирам "фактура или извлечение за заплащане от банкова карта /Pay Pal/.Та в този ред на мисли имам два въпроса:1. Кое точно искат като документ? Извлечение от банката където е сметката или мога от сайта на Пей Пал да им покажа плащането, което съм направил?2. Стоката струва 50$, шипингът също струва 50$. Аз ДДС на 50$ ли трябва да платя по закон или на 100-те долара? Ако искат извлечение от банката, то там пише, че съм превел 100$, в Пей Пал си пише, че съм стоката ми струва 50$ и доставката ми струва 50$, та за това питам.п.п. Ако на някой му се обяснява колко време ще ми отнеме утре да си взема нещото и малко по-подробно, бих бил доволен. Също и някой трикове за по-бързо справяне със ситуацията
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    #2
    Хъ, ДДС се дължи само върху стойността на стоката. Как така ще плащаш и за доставката. Ако в извлечението са ти разделени - ок. Ако не са... върви доказвай, че нямаш сестра.
    Steliyan's Life!
    FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

    Коментар


      #3
      Доколкото знам дължиш ДДС върху цялата сума включително и доставката.
      Marea Weekend HLX Jtd 110

      oO(_)____////____(_)Oo

      Коментар


        #4
        ДДС се дължи върху следната сума = стойността на стоката+мито (ако за определената стока се дължи такова, то е различен процент върху стойността на стоката)+ транспорта.

        Коментар


          #5
          Вместо да ти обяснявам един час тук, много по-лесно ще ми бъде да дойда с теб до митницата утре към 10ч. Иначе, по принцип, дължиш ДДС за общата сума - защо, не знам, така е по закон!Аз си правя фалшиви извлечния от ПейПал и ги показвам с гордо вдингата глава, даже ги питам дали им трябва копие за тях :DЛошо ще е, ако вътре продавача е сложил копие от истинското плащане и митничаря реши да отвори пакета!

          Коментар


            #6
            Е кажи ми как точно ги правиш, че и на мен ми предстои.
            http://www.pljuvalnik.com
            Форумът за политически дискусии и теми. Изкажи свойто недоволство.

            Фиат Брава 1.6 16 клапана 1998

            Коментар


              #7
              Разпечатваш и после снимаш Изрязваш евтините цифри от друго плащане в ПейПал и ги лепиш на твоя документ.Снимаш го и си готов.Само внимавай, да не направиш някой лап-топ за $1000 на стойност $19 :DИма неща, за които просто не става. Както и трябва да си сигурен, че в колета няма истинска фактура

              Коментар


                #8
                Изкопах малко старо инфо, предполагам,че още е така.
                При пазаруване по интернет от САЩ няма да се плаща ДДС, ако стоките са на стойност до 30 лв. Това гласят последните промени в Закона за ДДС, които влизат в сила от 1 януари 2010 г. Досега прагът за покупка на стоки по интернет от страни извън ЕС, без да се плаща ДДС беше 150 евро. Но ако роднина от Америка ви изпрати колет, както и досега, няма да се плащат ДДС и мита, ако стоката е на стойност до 45 евро.Пазаруването по интернет от чужбина отнема доста време. Стоката най-често не се доставя до дома или офиса, а се получава бележка с покана пратката да се вземе от пощенската станция при митницата. Там за начало пощата събира такса от 4 лв., въпреки че цената за доставката е платена от изпращача. След това митничар трябва да провери какво има в кашона и стойността от фактурата. Ако фактурата не е в пратката, купувачът трябва да принтира от интернет документа, с който е потвърдено плащането за стоката. Ако стойността й е над лимитите за безмитен внос, трябва да се попълни митническа декларации. Тези формалности много изнервят пазаруващите по интернет, показа проверка на "Стандарт". Със свалянето на прага, под който стоките са без ДДС, на 30 лв., нещата още ще се усложнят. При пазаруването по интернет е важно какъв изпращач ще бъде попълнен в документите. Ако адресът е на физическо лице от страна извън ЕС, прагът да не се плаща ДДС е 45 евро. Но ако доставчикът е фирма, прагът пада на 30 лв.
                Marea Weekend HLX Jtd 110

                oO(_)____////____(_)Oo

                Коментар


                  #9
                  Kuku написа:
                  Вместо да ти обяснявам един час тук, много по-лесно ще ми бъде да дойда с теб до митницата утре към 10ч. Иначе, по принцип, дължиш ДДС за общата сума - защо, не знам, така е по закон!Аз си правя фалшиви извлечния от ПейПал и ги показвам с гордо вдингата глава, даже ги питам дали им трябва копие за тях :DЛошо ще е, ако вътре продавача е сложил копие от истинското плащане и митничаря реши да отвори пакета!
                  Значи утре съм там с две извлечения.Имам две плащания през 10 дни.Първо ще пробвам с едното, ако нещо стане ще покажа другото като се направя на ударен
                  A20DTH ЖТД ама не баш
                  1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                  Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                  Коментар


                    #10
                    Всичко зависи на коя митница те викат,в Повдив за малки пратки като твоята, има клон на пощата с митничар в него.И той ти се определя колко пари да внесеш възоснова на документите които пристигат с пратката.Не се учудвай ако те накара онлаин да му покажеш фактурата от пей пал.Това обаче е по лекия вариянт за теб.Има вариянт да те накарат да си освободиш стоката от голямата митница. Там където се освобождават тирове и тем подобни, и тогава филма става голям.Задължително минаваш през митническа агенция.И ти искарват някакъв ЕОРИ сертификат.Разкарването при втория вариянт е голямо.НО се надявам ти да минеш по първия начин.Но пак ти казвам доста често са ми искали да им покажа фактурата онлайн.
                    HONDA I-VTEC

                    Коментар


                      #11
                      Колега аз това мога да го направя на фотошопа.
                      http://www.pljuvalnik.com
                      Форумът за политически дискусии и теми. Изкажи свойто недоволство.

                      Фиат Брава 1.6 16 клапана 1998

                      Коментар


                        #12
                        Ами, прави го де ОБАЧЕ ВНИМАВАЙ!!!
                        BO написа:
                        Значи утре съм там с две извлечения.Имам две плащания през 10 дни.Първо ще пробвам с едното, ако нещо стане ще покажа другото като се направя на ударен
                        Ако наистина решиш да ходиш - звънни ми към 9:30ч. и ще се разберем Може да се наложи и друг ден да отидем....

                        Коментар


                          #13
                          Митническата стойност [основата за обмитяване] е фактурната стойност, преизчислена в лева и увеличена с всички направени разходи за застраховка, транспортиране и др.Транспорта и застраховката се включват в митническата стойност за обмитяване.Така е по Закон, не само в България, подчертавам.Закон за Митниците, глава 6ДДС, което ще дължите, ще ви бъде изчислено върху стойността на стоката + митото, това е важно.И пишете си ги тези работи на лични, че ... май има митничари във форума и току виж ви посрещнали в митницата подобаващо. Актовете за митническа измама вече не са малки.И EORI номер си направете, ако вие ще обмитявате. Постоянен си направете, не ad-hoc.Процедурата не е нищо сложно, особено ако е на частно лице.И за да няма журналистически хуморески по форумите пак, ако ще трябва да обмитявате, използвайте митническа агенция да ви подготви документите за внос.Занесете си всички документи за стоката и EORI регистрацията. Те ще ви изчислят всичко, което дължите.После, ако всичко е наред със стоката, документите и декларираното, нещата стават бързо.Относно EORI регистрацията, прочететеНАРЕДБА № Н-4 от 03.06.2009 г. за условията и реда за създаване и функциониране на националната система за регистрация и идентификация (ЕORI-BG РЕГИСТЪР)за митнически цели.Има я на доста места.
                          .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
                          www.cyxap.com

                          Коментар


                            #14
                            Стойността на една стока се формира от сбора на покупната цена по фактура + стойността на транспорта.Сори колега - на 100$ лащаш ДДС.
                            Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                            Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                            ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                            Коментар

                            Working...
                            X