Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Влизането в ЕС и цените на колите

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Влизането в ЕС и цените на колите

    Колеги, много бих искал да обсъдим по-подробно, какво ще стане след влизането в ЕС. Имам предвид дали наистина ще се усети това че няма да се плаща ДДС при внос на кола (то дефакто внос няма да има в границите на ЕС). Поне аз мисля, че би трябвало да има разлика в цените и то благоприятна за купувачите.
    FIAT Uno 45 FIRE

    #2
    ами така се говориче ще отпадне ДДС-тоно ще поживеем още 6 или 18 месеца и ще видим :D
    2015 Renault Megane Expression GT
    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
    Всичко за FIAT Bravo 2007

    Коментар


      #3
      Ше измислят още някоя такса за сметка на ДДС-то...
      ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

      Коментар


        #4
        Ако не се плаща ДДС тук, това означава, че ще се плаща в страната износител. По-просто казано - сега отивате в Германия и ви обявяват две цени - една за там и една за износ. Каква е разликата - ДДС-то, което немският търговец си прибира обратно, т.к. е осъществил износ. Когато се окаже, че такъв износ няма, т.к. колата не напуска ЕС, тогава немецът няма да ви намали цената с ДДС-то и тогава крайната цена на колата ви тук ще е същата като сега. Това е приблизително, някакви разлики ще се появят в зависимост от стойността на колата ... Сега се плаща на конска сила, тогава ще се плаща процент върху фактурна стойност ...
        ОМВ Мусагеница. И аз бях там, и аз заредих... И после "замръзнах" ...

        Коментар


          #5
          Аз пък чух, че след като падне ДДС-то за да не се вкарват още по големи бангий в страната ще прокарат закон който ще забрани да се внасят коли произведени преди 2000 год. То кажи речи ... ще е същото като цени.

          Коментар


            #6
            ...

            Коментар


              #7
              BRAVO написа:
              Ако не се плаща ДДС тук, това означава, че ще се плаща в страната износител. По-просто казано - сега отивате в Германия и ви обявяват две цени - една за там и една за износ. Каква е разликата - ДДС-то, което немският търговец си прибира обратно, т.к. е осъществил износ. Когато се окаже, че такъв износ няма, т.к. колата не напуска ЕС, тогава немецът няма да ви намали цената с ДДС-то и тогава крайната цена на колата ви тук ще е същата като сега. Това е приблизително, някакви разлики ще се появят в зависимост от стойността на колата ... Сега се плаща на конска сила, тогава ще се плаща процент върху фактурна стойност ...
              ДА, вярно е това, но ако я купиш там от търговец.Ако я купиш от частно лице - печелиш

              Коментар


                #8
                The_Wicker_Man написа:
                Аз пък чух, че след като падне ДДС-то за да не се вкарват още по големи бангий в страната ще прокарат закон който ще забрани да се внасят коли произведени преди 2000 год. То кажи речи ... ще е същото като цени.
                И аз така мисля. Сигурно ще вкарат някой закон който забранява да се внасят коли над 5г. например или нещо такова.Така хем ще обновят паркинга хем няма да загубят толкова от липсата на ДДС.
                FIAT Punto 1.6ELX 90hp. 94 г.

                Коментар


                  #9
                  Immortal написа:
                  ДА, вярно е това, но ако я купиш там от търговец.Ако я купиш от частно лице - печелиш
                  Да, печелиш, но повечето автокъщи купуват от търговци заради по-добрите цени С поста исках да кажа да не очакваме някакви драстични промени в цените
                  ОМВ Мусагеница. И аз бях там, и аз заредих... И после "замръзнах" ...

                  Коментар


                    #10
                    Колеги, какви ДДС-та, с митото какво ще стане, с митото. За ДДС-то знам, че не може да е по-малко от 1348 лв. при внос, ама с митата какво правим? Да не би в случая ДДС и мито да значи едно и също?

                    Коментар


                      #11
                      ...

                      Коментар


                        #12
                        Е да ама доколкото разбирам ще има ДДС (и то само ако купиш колата от търговец), но то ще е върху цената. Въпроса е, че в такъв случай, след като няма износ така да се каже, ДДС-то би трябвало да е по немските закони, а не 20% както е у нас. Но дори и да е 20 % съгласете се, че има разлика между това да вземеш кола за 100 евро и да платиш 200 евро ДДС и това да вземеш същата тази кола и да платиш 1000 евро ДДС. 800 евро не са никак малко кинти близо 1500 лева! Освен това, се очаква немските търговци да надуят цените. Хубаво, ама тогава търсенето от другите страни ще намалее и рано или късно те ще се върнат в нормите. Поне така разсъждавам аз и мисля, че би било добре за нас, като купувачи на стари коли, пък не знам
                        FIAT Uno 45 FIRE

                        Коментар

                        Working...
                        X