Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

LED или LCD

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    LED или LCD

    здравейте колеги и Честита нова година на всички.стария ми телевизор малко поизгоря и не си заслужава да го ремонтирам, та си рекох че сега е момента да си купя нещо по модерно. колебая се дали да е ЛЕД или ЛСД телевизор. ЛСД е по евтино, ама с какво ЛЕД го превъзхожда и кое е по надеждно. Убеждават ме за едни модели на Тошиба 26 инча с цифров тунер, ЮСБ порт , сега са на промоция в техномаркета. кой каквото знае моля да споделя.благодаря на отзовалите се.Редактирано заглавие.Модератор.
    Lancia Dedra 1.6 90ks- италианка с характер
    Fiat Uno 1.1 55ks Fire- супер здрава машина, вече бивша

    #2
    LSD - вид наркотикLCD - сигурно за това питаш, аз го предпочитам за момента пред LED.Просто образа от LED екрана на мен не ми допада.
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #3
      Аз наскоро с това се занимавах. Разликата между LED и LCD е, че на LED подсветката ме е от LED диоди, докато на LCD е от тръба. LED телевизора харчи доста по-мало ток, грее по-малко и образа поне според мен е по-добър.От тук нататък всичко опира до нужди, вкус, финанси и т.н.

      Коментар


        #4
        26 инча не е ли малко малко.На повечето лед тел. лед им е само подсветката с други думи, луминисцентните лампи зад панела са заменени от светодиоди.При фул лед вече всеки пиксел е светодиод,но там цените стават други.Ползата от тази замяна е повишена яркост и контраст.Като надежност 60000 часа за лсд и 50000 часа за лед.Каквото и да избереш гледай да е 100нерца,има разлика.http://forum.setcombg.com/index.php?board=59.0 тук можеш да разбереш кои са новите модели , и куп друга полезна информация . Успех.
        HONDA I-VTEC

        Коментар


          #5
          вземай LSD, мани тея телевизори
          Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
          Fiat Bravo'97 1,6 16v
          Fiat Tempra'91 1,6 mono

          Коментар


            #6
            pakumba написа:
            вземай LSD, мани тея телевизори
            Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
            Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
            Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

            Коментар


              #7
              Колега, освен подсветката на екрана, също много важно за нов телевизор е цифровия тунер да поддържа MPEG4. Това е стандарта за цифрова ТВ одобрен в България, макар че отложиха въвеждането му. Други екстри като USB, вграден пелър, интернет, 3D са според възможностите...
              Fiat - Stilo 1.9 JTD

              Коментар


                #8
                LSD но на порцийки и на черно-бял София ’21 картината ще ти изглежда достатъчно цветна Колега, след шегичката, каква е ценовата разлика между единият и другият вид телевизори? (не ми се ровичка сега в техно-сайтовете)И пресметни дали си заслужава да дадеш повечко пари за едно и също качество... Ние имаме 32" обикновено LCD и сме доволни.

                Коментар


                  #9
                  ееее, то човек да не се обърка. Имах предвид LCD, ама както и да е.26 инча са ми достатъчни, разстоянието от дивана до телевизора е близо 3м.цената на ЛЕДа е 650лв, а на ЛСДто е 550. резолюцията е 1366х768. херцовете не знам колко са.сглобката е полска.
                  Lancia Dedra 1.6 90ks- италианка с характер
                  Fiat Uno 1.1 55ks Fire- супер здрава машина, вече бивша

                  Коментар


                    #10
                    Всъщност няма почти разлика между двете.1. LCD - подцветката е с лампа. Като изгори, се сменя.2. LED - подцветката е със светодиоди. Може да са с долно разположение или по цялата периферия. Като се повреди светодиод, почти е невъзможна подмяната и струва скъпо.Възпроизвеждащият екран е еднакъв и е LCD. Уж при LED по-добра картината ама не е доказано
                    Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                    Коментар


                      #11
                      chokichaКара ФиатРегистриран на: 27 Сеп 2009 Мнения: 112 Местожителство: Казанлък цената на ЛЕДа е 650лв, а на ЛСДто е 550. резолюцията е 1366х768. херцовете не знам колко са. сглобката е полска.
                      Аз ако бях на твое място бих си взел 32 инчовия Самсунг от Техномаркет на цена 695 лв. Има мултимедийно ЮСБ. Иди и го виж на място, заслужава си. И аз отидох за 26 инчов, но излязох с 32 :D И грам не съжалявам разстоянието ми от стената отсреща и възглавницата на спалнята ми е 2,5м. Перфектен е.http://www.technomarket.bg/products/...sung-le-32c450
                      "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

                      ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
                      Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

                      Коментар


                        #12
                        Едно приятелче има 42 инча LCD, което се гледа от около 2,5 метра и да ти кажа въобще не е много голям. Пича си го ползва като монитор за компютъра и изобщо не се оплаква Вземай максималния размер за минимални пари и си свиркай
                        "Без сърца, сме просто машини"
                        Toyota Prius 1.5 Hybrid
                        EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                        Коментар


                          #13
                          +1 мнението на tyson.За 3 метра 26" може и да са малко. Ние гледаме 32" от такова разстояние и е ОК. Всеки обаче си има собствено виждане по този въпрос...

                          Коментар


                            #14
                            Тва мегаломанията голяма работа Ние в спалнята си гледаме на 22", от около 2 - 2.5 м и си е напълно достатъчно.Това всъщност ни е и най-големия телевизор де, останалите са 21" кинескопни Предстои да си вземем нещо по-голямо, но едва ли ще е повече от 29". Гледал съм на доста телевизори из приятели, и всичко по-голямо от 32" иска да се гледа поне от 4-5 м. Иначе мен лично ме заболява главата, особено ако има субтитри - главата ми става като на тенис-мач

                            Коментар


                              #15
                              Danchojn написа:
                              Всъщност няма почти разлика между двете.1. LCD - подцветката е с лампа. Като изгори, се сменя.2. LED - подцветката е със светодиоди. Може да са с долно разположение или по цялата периферия. Като се повреди светодиод, почти е невъзможна подмяната и струва скъпо.Възпроизвеждащият екран е еднакъв и е LCD. Уж при LED по-добра картината ама не е доказано
                              Абсолютната истина Оттук нататък ти си решаваш Аз съм с 26’ Sony Bravia LCD и го гледам и аз от 2-3 метра.По-важното за мен май е озвучаването ...
                              Fiat Forum Bulgaria

                              Прекаленият светец и богу не е драг !

                              Коментар

                              Working...
                              X