Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Трансмитер

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    мерси за темата колега весело посрещане на новата година на всички нека бъде по - добра и полека с алкохола тази вечер

    Коментар


      #17
      freeedom написа:
      колега една снимка на този AUX вход имаш ли да го видя
      Какво точно да ти снимам, няма проблем.Тук във форума има специална тема как и къде се запоява в самия касетофон.Аз не мога с това да ти помогна, на мен ми го направиха срещу заплащане. За два часа.Ако имаш понятие от тези неща, прочети темата. Аз нямам конкретни знания, умения и инструменти, затова дадох някой лев.Общо взето:От касетофона майстора ми е извел AUX вход, който завършва със 3.5 mm. стерео жак [мъжки]. Географски, кабела минава от касетофона, покрай волана и завършва в малката ниша, ниско в ляво над бушоните, Brava има малка ниша там. Да речем за цигари или нещо дребно. Не се вижда кабел никъде, освен малко кабелче и стерео жака в самата ниша. Всичко е под таблото, аз селении не обичам.На този мъжки жак закачам каквото ми хрумне. Плейър или телефон.Това, което включа се събира в нишата.Отделно, от самата ниша, пак под таблото и след това под лайсната на предната колонка [маха се и се монтира много лесно] до горе до сенника, съм прекарал пак кабелче, като в долната част е стерео [женски], а горе стерео [мъжки].Купил съм си стойка за Nokia-та ми и е поставена точно в ъгъла под сенника, не ми пречи на видимостта.Когато ми се слуша музика, включвам кабелчето горе в телефона, а долу в нишата са свързани женския с мъжкия жак.Така от Nokia-та през AUX входа и касетофона си слушам музиката в колата.Nokia-та познава жака, като слушалки, респективно, когато някой ми звънне, спира музиката и аз си говоря по телефона докато си карам.Е ... всички в колата чуват какво си говорим с човека отсреща, но това са рисковете на handsfree устройствата.Телефона е на такова разстояние от главата ми, че си говоря спокойно и тихо. Отсреща се чувам идеално.
      .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
      www.cyxap.com

      Коментар


        #18
        Ясно разобедихте за трансмитера тея дни ще отиде някаде да ми го направят с такъв вход

        Коментар


          #19
          Елементарна работа е, само трябва този който го прави да има малко знания и умения.За да се ориентираш като отидеш в сервиза, на мен ми взеха 25 лева с демонтаж, монтаж и всички части включени.А е скъпарски сервиз с много работа.Сигурен съм, че за половин час в моя град мога да намеря кой да ми го направи вече за 15 лева. И да ме черпи кафе.Така че, не давай да те гърбят, 15-20 лева е цената на услугата.Три кабелчета имат да се запоят, само да знае къде.Ако имаш някакви въпроси, питай. Тук има доста хора, които са си го направили и ще ти дадат точни съвети.А и нищо чудно да те упътят къде да отидеш в Ямбол.
          .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
          www.cyxap.com

          Коментар


            #20
            За много години !Някой да има впечатления от трансмитера по-долу ?http://www.amazon.com/Belkin-F8Z498-.../dp/B002S9E3LI
            In JTD I believe, in Nm I trust !

            Коментар


              #21
              Ти ми подари един iPod/iPhone, аз ще си купя този трансмитер и ще тествам.
              .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
              www.cyxap.com

              Коментар


                #22
                Колегата пита за мнение за самият транисмитер а не дали да бъде трансмитер, цд или навигация.По принцип какъвто и да е трансмитер ако имаш малко по набито ухо винаги си има работен шум точно като на радио.Отделно на това ако усилиш малко пи силно винаги си дунка като в кашон.С една дума освен работният шум няма качествен звук.Тук обаче е идеята и на самият трансмитер.Той не е долби дигитал.Идеята му е лесно и безпроблемно да си го слагаш в която кола пътуваш-служебна,лична, две лични без да дупчиш и слагаш приспособления.Ако човека иска цд да си слага наистина е по добре като вариант но не вярвам той да не го знае че всички да му дават подобни акъли.поздрави.
                предишна:Фиат Брава-1.2 16V-малък двигател малки емоции-голям разход
                Настояща: Алфа Ромео 156 2.4 JTD 140 h.p.-върхът на сладоледа

                Коментар


                  #23
                  А така, намеси се syfer, обясни ни на нас неуките и темата може да се затвори.syfer, Dolby Digital не е характеристика за качество, а за surround, ако имаш представа. За "пространственост". Шест канално аудио.Колегата не пита "за самия трансмитер", а пита принципно "Има ли смисал от такава джаджа и какви наблюдения имате", анадъмну?И ние му отговорихме.И никой не му дава съвет да "дупчи". Чети по внимателно.Даваме му съвет да запои три кабелчета и да приключи дилемата.
                  .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
                  www.cyxap.com

                  Коментар


                    #24
                    в такъв случай искаш да ми кажеш, че между долби диджитал 3/2 и DTS 3/2 няма разлика това ли искаш да ми кажеш.Защото аудиото може и да е 5 канално без да е долби..долбито също включва кодеци за качество.Ама айде да не мацеме темата а.Отделно на това доста добре съм прочел темите защото ако ти зачетеш по горе ще видиш, че има препоръки за цд и т.н.Моят съвет е ако момчето разполага с бюджет 25-30 лв. за музика и се чуди дали трансмитерче върши работа отговорът ми е Да.Вземай го.
                    предишна:Фиат Брава-1.2 16V-малък двигател малки емоции-голям разход
                    Настояща: Алфа Ромео 156 2.4 JTD 140 h.p.-върхът на сладоледа

                    Коментар


                      #25
                      Колега не се излагай с тея трансмистери....Освен,че вадят кофти звук (Ако не си по претенциозен биват) ,са и доста селкса гледка....Да верно едно CD е мн по скъпо но всеки може да намери по авто форумите нещо прилично за 50лв
                      Ти какво направи за страната си,че искаш нещо от нея?!?!?

                      Коментар


                        #26
                        kontrakciqta написа:
                        Колега не се излагай с тея трансмистери....Освен,че вадят кофти звук (Ако не си по претенциозен биват) ,са и доста селкса гледка....Да верно едно CD е мн по скъпо но всеки може да намери по авто форумите нещо прилично за 50лв
                        За мен е много по-селска гледка да си махна оригиналното радио и да сложа каквото и да е друго.Не знам какви са ви вкусовете на всички, но се имам за меломан, без музика не мога, и пак казвам, че качеството на моя трансмитер е много добро.Бих се навил единствено на съвета на Малоун за кабел и да си включвам директно МР3-то, но за съжаление не е възможно за моя модел радио.

                        Коментар


                          #27
                          Системите за намаляване на отношението сигнал/шум, се използват в аналоговия сигнал. Не и в цифровия. Системата Долби касае точно това. Всички трнсмитери които ползват USB порт са с цифров звук. Качеството на завука на всички трансмитери, дори и най евтините е едно и също на изхода на микроконтролера и на чипа на изход аудио. Тоест 20-20 000 Hz и отношение сигнал шум над 70db. което е много добро. Проблема със шума при по евтините е че FM тракта е некачествен и качеството на сигнала се влошава при модулацията. Ако се изведе сигнал от аудио тракта на трансмитера и се подаде на AUX на радиото, то ще се получи идеален звук. Стига обаче и самата MP3-ка да е с висок битреид или най добре формата да е WAV.В момента правя точно това с моето радио AD182 H и като съм приключил, ще има снимки в съответната тема.
                          Fiat Marea TD100

                          Коментар


                            #28
                            iuly_vn написа:
                            Системите за намаляване на отношението сигнал/шум, се използват в аналоговия сигнал. Не и в цифровия. Системата Долби касае точно това. Всички трнсмитери които ползват USB порт са с цифроф звук. Качеството на завука на всички трансмитери, дори и най ефтините е едно и също на изхода на микроконтролера и на чипа на изход аудио. Тоест 20-20 000 Hz и отношение сигнал шум над 70db. което е много добро. Проблема със шума при по ефтините е че FM тракта е некачествен и качеството на сигнала се влошава. Ако се изведе сигнал от аудио тракта на трансмитера и се подаде на AUX на радиото, то ще се получи идеален звук. Стига обаче и самата MP3-ка да е с висок битреид или най добре формата да е WAV.В момента правя точно това с моето радио AD182 H и като съм приключил, ще има снимки в съответната тема.
                            nice......6-ца за този коментар.Съгласен съм с две ръце.
                            предишна:Фиат Брава-1.2 16V-малък двигател малки емоции-голям разход
                            Настояща: Алфа Ромео 156 2.4 JTD 140 h.p.-върхът на сладоледа

                            Коментар

                            Working...
                            X