Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Питане за служебна кола

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    Malone написа:
    vital написа:
    Аз въобще не виждам смисъл от темата.
    Абсолютно! Неслучайно само чета и гледам сеир.Всичко се свежда до фразата "Моля ви, кажете ми в коя кола ще си събера ските".Ако при ясни условия не може човек да си избере автомобил от посочените, чудно ми е как са му се доверили работодателите [в Белгия].На мен проблема ми е, че ми се закача верижката на Ролекса като давам десен мигач. В Brava-та.В Tribeca-та не.
    Ами като не виждаш смисъл в темата - не отговаряй. Просто колкото по-голям избор има човек - толкова по-труден е. Както вече казах- гледах в нета, а да се видят и пробват всички коли за една седмица на живо е невъзможно. И да ти кажа имаше много смислени мнения- например за Е класата. Така още в първия работен ден ще отида да я видя на живо в Балканстар. После и без това ще ми я дадат почти без пари, а аз ще съм си я карал.Явно е, че който е искал е взел отношение по темата. Модераторите може да я заключат.П.С. Явно за теб теми за бойлери и конвектори са смислени, но за коли - не... Хм.. Странен комплекс
    Fiat Stilo 1,9 JTD, 2004
    ----------------------------
    Ignorance is a bliss

    Коментар


      #47
      Първо може би трябваше да ни обясниш що е туй "lease",понеже не всички знаем какво е,например аз.Отделно,че става въпрос за Белгия,а не България.Разликата е от небето до земята.Пък и в крайна сметка колата ще я караш ти,а не ние и ти трябва да си прецениш дали искаш голяма кола,дали малка,дали мощна и т.н.За здравина ако питаш,пак малко хора ще те насочат,тъй като това са много различни класове автомобили и нови и не всеки ги е карал та да ти каже впечатления.И за да не съм пълен оффтопик:Набележи си 5-6 от изброените,иди,пробвай ги и след това избирай.
      Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
      Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
      Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

      Коментар


        #48
        vvvasilev написа:
        После и без това ще ми я дадат почти без пари, а аз ще съм си я карал.
        Все още не си споделил, колко време ще ти удържат месечна вноска?И ако след 3 години не си на работа в тази фирма, какво се случва с автомобила и твоите (36x330=11880^) удръжки?

        Коментар


          #49
          Kuku написа:
          vvvasilev написа:
          После и без това ще ми я дадат почти без пари, а аз ще съм си я карал.
          Все още не си споделил, колко време ще ти удържат месечна вноска?И ако след 3 години не си на работа в тази фирма, какво се случва с автомобила и твоите (36x330=11880^) удръжки?
          Още в първото мнение написа, че ще я кара следващите 5 години. По-късно в темата някой друг написа, че по този начин някои фирми връзват ценните си служители. Аз лично НЯМАМ нищо против такава политика и аз да съм на мястото на vvvasilev - явно е достатъчно добър служител за да получи подобно предложение, а отстрани погледнто - това е вид гаранция, че работодателят го иска. И в реда на твоите въпроси - какво би се случило с кола, която ти си взел на лизинг и след като си се накарал (без първоначална вноска и други разходи по удоволствието) вече не можеш да плащаш лизинга? Много ясно - връщаш я. В цивилизованият свят нещата са ги измислили много добре - взимаш си мерцедес на лизинг, плащаш си месечната вноска, след 3 години си харесваш друг мерцедес - отиваш и предоговаряш. Гледам, че някои фирми като Мото Немое вече прилагат схемата на практика и в България. До момента в който лизинга е "лизинг за придобиване" в България ще мислим какво става с прежно дадените вноски, а когато лизинга стане оперативен - е тогава новите автомобили по улиците ще се увеличат, надявам се...
          Steliyan's Life!
          FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

          Коментар


            #50
            vvvasilev написа:
            ...
            Е добре ... ние как да ти помогнем?Дадени са ти пет класа автомобили: basic, urban, economy, comfort, premium, достатъчно ясно.Имаш разходи, които работодателя ти поема без значение от размера им, достатъчно ясно.Гориво за 3750 километра на месец [без значение колко гори колата], достатъчно ясно.Остава ти да си прецениш колко ти е по джоба месечната удръжка и да я отнесеш към това което ще получиш.Само ти си знаеш за какво ти е нужна колата. Едно е да возиш четири лопати, три кофи, две бъркалки и един сандък с инструменти, друго е да си возиш само лаптопа с един принтер.Остатъчната стойност е другото и си е пак чисто твоя преценка, тази кола ще остане твоя. Или няма да остане, ако не я искаш. Тогава ще си си платил возенето с месечните удръжки. Карал си кола под наем, без никакви други разходи. Месечните ти вноски са в размера на това, което си получил за тези 5 години.Ако те интересува само комфорта, както си написал, тези четирите категории, освен premium, за какво си ги написал?Избираш E класата и толкова. Едва ли този автомобил има конкуренция в описаните и едва ли някой ще е на друго мнение.Разбираш ли празнотата на диалога ни тук?При много неизвестни, няма как да ти дадем отговор на уравнението как да получиш най-много за най-малко пари.Сядаш си и си смяташ какво ще е след 5 години.Предвид използването и твоето каране ще знаеш в какво състояние ще е колата. Ще знаеш и каква ще е остатъчната и стойност.Оттам ще си направиш извода дали си струва.Със сигурност E класата ще е по здрава от Opel.Няма как 5 години да караш E класа, а накрая да платиш остатъчна стойност на Opel Corsa.
            .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
            www.cyxap.com

            Коментар


              #51
              jenshen73 написа:
              И в реда на твоите въпроси - какво би се случило с кола, която ти си взел на лизинг и след като си се накарал (без първоначална вноска и други разходи по удоволствието) вече не можеш да плащаш лизинга?
              Продавам я и си възвръщам част от платеното до момента - вече два пъти съм го правил Ако цените при оперативен лизинг бяха като в чужбина, и тук щеше да има доста повече нови коли Тук обаче оперативния лизинг се предлага при условия с около двойна надценка или поне през 2007г. беше така - от тогава не съм се интересувал.Освен това, имам сериозни съмнения, че поставения като условие от работодателя на Василев годишен пробег, е лимитиран и от фирмата лизингодател, а при превишаването му, освен за гориво, ще има допълнителни плащания върху превишението..... или поне тук процедират така! Фиксирате годишен пробег и ако го прешивиш - бецален Пак ще кажа, за мен независимостта и спокойствието винаги си струва по-високата цена.П.П.Аз също подкрепям ’Е-клас’, като фаворит от изброените.

              Коментар

              Working...
              X