Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Изменения в ЗДвП от бр.54/2010 на ДВ

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Изменения в ЗДвП от бр.54/2010 на ДВ

    Чл. 182. (Изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) (1) Водач, който превиши разрешената максимална скорост в населено място, се наказва, както следва:1. (изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г.) за превишаване с 10 km/h - с глоба 10 лв.;2. (изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г.) за превишаване от 11 до 20 km/h - с глоба 30 лв.; 3. (изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г.) за превишаване от 21 до 30 km/h - с глоба 100 лв.;4. (изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г.) за превишаване от 31 до 40 km/h - с глоба 150 лв. и един месец лишаване от право да управлява моторно превозно средство;5. (изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г.) за превишаване над 41 km/h - с глоба 200 лв. и два месеца лишаване от право да управлява моторно превозно средство;6. (изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г.) за превишаване над 51 km/h - с глоба 250 лв. и три месеца лишаване от право да управлява моторно превозно средство.(2) Водач, който превиши разрешената скорост извън населено място, се наказва, както следва:1. (изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г.) за превишаване с 10 km/h - с глоба 10 лв.;2. (изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г.) за превишаване от 11 до 20 km/h - с глоба 30 лв.; 3. (изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г.) за превишаване от 21 до 30 km/h - с глоба 50 лв.;4. (изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г.) за превишаване от 31 до 40 km/h - с глоба 100 лв. и един месец лишаване от право да управлява моторно превозно средство;5. (изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г.) за превишаване от 41 до 50 km/h - с глоба 150 лв. и два месеца лишаване от право да управлява моторно превозно средство;6. (изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г.) за превишаване над 51 km/h - с глоба 200 лв. и 3 месеца лишаване от право да управлява моторно превозно средство.(3) Водач на моторно превозно средство за обществен превоз на пътници и опасни товари, който превиши разрешената скорост, се наказва, както следва:1. (изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г.) за превишаване с 10 km/h - с глоба 10 лв.;2. (изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г.) за превишаване от 11 до 20 km/h - с глоба 30 лв.; 3. (изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г.) за превишаване от 21 до 30 km/h - с глоба 100 лв. и един месец лишаване от право да управлява моторно превозно средство;4. (изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г.) за превишаване от 31 до 40 km/h - с глоба 200 лв. и два месеца лишаване от право да управлява моторно превозно средство;5. (изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г.) за превишаване от 41 до 50 km/h - с глоба 300 лв. и три месеца лишаване от право да управлява моторно превозно средство;6. (изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г.) за превишаване над 51 km/h - с глоба 400 лв. и три месеца лишаване от право да управлява моторно превозно средство.(4) (Изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г.) Водач, който повторно превиши скоростта на движение с над 31 km/h, се наказва с глоба 300 лв. и лишаване от право да управлява моторно превозно средство за срок три месеца.
    Няма начин да няма начин!

    #2
    Тъй като колегата ogi28b е споделил стара информация и темата http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=67751 е заключена, си позволих лукса да пусна тази тема, за да обърна внимание на някой. П.П. Има много изменени и отменени членове.
    Няма начин да няма начин!

    Коментар


      #3
      В петък на 24.12 щяха да ме зарадват точно по този точка:6. (изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г.) за превишаване над 51 km/h - с глоба 250 лв. и три месеца лишаване от право да управлява моторно превозно средство. Добре, че излезе човечен .......
      "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

      ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
      Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

      Коментар


        #4
        нали щяха да махат взимането на книжката,а само повишаваха глобите? То какво се оказва? Сега и по-голямо дръвце ,пфу...
        ex.Мареа ТД100

        Коментар


          #5
          нека аз ги подкрепям трябва да се спре тази война по пътищата трябва да има по строг контрол
          Душата в рая на Фиата оборотомера до края!


          FIAT BRAVO 1.8GT
          FIAT BRAVO 1.9TD ex

          Коментар


            #6
            vaskoni_1980 написа:
            нека аз ги подкрепям трябва да се спре тази война по пътищата трябва да има по строг контрол
            И аз подкрепям по-сериозните наказания, НО при условие, че има адекватен контрол над контролиращите органи! Писна ми да ставам свидетел на даване на пари за затваряне на очите.
            Frontera Sport, X20SE март 1998

            Коментар


              #7
              По-високите глоби водят само до увеличаване на исканите рушвети, тоест по този начин се увеличават доходите на катаджиите.
              Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
              ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

              Коментар


                #8
                Именно!А война по пътища НЯМА и никога не е имало....

                Коментар


                  #9
                  мен лично това ме успокоява (изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г.) за превишаване от 21 до 30 km/h - с глоба 50 лвАко превиша скороста с около 30км аз горе доло с толко прекалявам, със 50 лева се разминавам.Преди постоянно внимавах да не ме хакнат няколко точки, сега ще е по спокоино.По този начин няма да се намали скороста, много хора ще си карат и хич няма да се притесняват от едни 50 или 100 лева.Ако взимаха точки тогава нямаше да се замисля , а сега едни 50лв. в жабката ,ако някога те спрат и кеф ти 80 в квартала и 130 в село-- БЕЗУМИЕ.Аз се съобразявам, но това е много удобно за неразумните водачи.Ако направят само парични и наказанията за криминалните престъпления-без затвор,а само срещу гаранция от няколко стотачки например, съм сигурен, че ще го загазиме много яко, ама много, чичкото с ланеца ще бие и граби без да му мисли за затвор.Е..ем ти и превенцията
                  КУПИ СИ FIAT ДА НЕ ТЕ Е ЯД!

                  Коментар


                    #10
                    За цялата война в Ирак - 11 убити българи /по спомени/, а за една година над 1000 убити по пътищата. Иначе война няма. Неее...А като пътувам лятото от Ямбол за Бургас - някакви си 100 км., всеки път ставам свидетел на не едно джигитско изпълнение на безсмъртни тръгнали да убиват. Иначе не, няма война! Те убитите доброволно си умират. Или от старост?
                    Peugeot 301
                    Punto 1.9 JTD - на жената

                    Коментар


                      #11
                      Колега, поне малко се поинтересувай за убитите в Ирак, преди да пишеш клишета по повод измислената война по пътищата в България.... Подсказка ти давам - 11 убити, от колко общо?Колко са убитите иракчани? А американци?А преди 10 години, колко хора са загинали по пътищата у нас? А преди 20 години?Разчупи малко рамката на кампанията ’медийна заблуда....’

                      Коментар


                        #12
                        Колега, това което виждам с очите си по родните пътища не се дължи на медийната заблуда. При всяко пътуване се натъквам на "шофьори" тръгнали с ясното /или не съвсем толкова ясното/ съзнание да убиват. Сякаш пристигането с 15 мин. до крайната цел е въпрос на живот или смърт. И статистиката съм я чел - всяка година от последните поне 10 год. на пътя намират смъртта си по НАД 1000 българи! Все ми се струва, че сумарната бройка на убитите българи, американци, британци, иракчани и т.н. за годините на иракската война ще е съизмерима с убитите само българи в нашата малка, пътна война за същия период от време. Нима за 7-те год. иракска война 7000 жертви в пътната война е малка цифра? Та това е населението на един малък град!
                        Peugeot 301
                        Punto 1.9 JTD - на жената

                        Коментар


                          #13
                          7000 изгубени човешки живота никак не са малко, просто сравнението с война, къде и да е тя, е глупаво

                          Коментар


                            #14
                            Kuku написа:
                            Разчупи малко рамката на кампанията ’медийна заблуда....’
                            Fiat Forum Bulgaria

                            Прекаленият светец и богу не е драг !

                            Коментар


                              #15
                              Няма война колеги! Войната предполага противник, фронт и др. подробности. Ако е известен/видим противника можеш да го избегнеш. Ако знаеш къде е фронта - няма да се доближаваш до него, щом не ти се воюва. В нашият случай става дума за убийства! Тръгваш да празнуваш някакъв празник в друго населено място или в дискотека и се събуждаш в болница, ако имаш късмет. В Ирак си подготвен - оборудван с бронежилетка, автомат, бронирана машина и т.н. На пътя си като ученик в килия на рецидивист.
                              Няма начин да няма начин!

                              Коментар

                              Working...
                              X