Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Троянски кон в компютъра (Google Chrome и AVG антивирус)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Троянски кон в компютъра (Google Chrome и AVG антивирус)

    Тая вечер AVG антивирус ми намира троянски кон в компютъра. При стартиране на Google Chrome във Chrome.exe и го блокира.Включвам Интернет Експлорер и пускам нова инсталация на Google Chrome от техния сайт. След изтегляне намира същия троянец в изтегления за инсталация файл. Затварям антивирусната програма, отново пускам инсталация - след изтегляне следва съобщение че инсталацията не може да продължи поради неизвестен проблем.Направо шах с пешката.Някой има ли подобен проблем. Подозирам че проблемът е в последния ъпдейт на AVG антивирус. Другото ми подозрение е че е Коледа и нещо се активира точно днес.
    Bravo 1.6 / 16

    #2
    Като за начало - сложи си истинска АВ програма
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #3
      emzo написа:
      Като за начало - сложи си истинска АВ програма
      И аз съм на това мнение. Другия вариант е да деинсталираш напълно Google Chrome(и да изтриеш напълно всички файлове свързани с програмата), изтегли си нов инсталационен файл и опитай отново
      Fiat Bravo SX 1.4 12V

      Поставянето на предпазен колан отнема 7 секунди от твоят живот - изживей го целия!
      Шофирайте внимателно! Нека кажем НЕ НА ВОЙНАТА ПО ПЪТИЩАТА!

      Коментар


        #4
        До вчера например всичко което минава през търсачката на Google се проверяваше от AVG антивирус. Прави ми впечатление че в момента като пусна нещо на търсачката отдясно ги няма зелените листенца на AVG антивирус. Подозирам че антивирусната програма има проблем. Въпреки че от 3 години до момента никога не съм имал проблем с нея. Живее си в компютъра, обновява се всеки ден и не ме дразни. Мисля да изчакам до утре да си оправят проблема и да пуснат новия Update. Тогава ще видим - ще и режа ли главата или ще влиза в пътя.
        Bravo 1.6 / 16

        Коментар


          #5
          Аз съм с Аваст и не съм засичал такива работи , и отгоре на всичко съм с два браузъра : Мозила и Опера . Дано и не го засека това нещо, но нещо на компютъра навредили ли ти.

          Коментар


            #6
            Ами вреди ми че вече нямам Google Chrome. И като се опитвам да го инсталирам след изтегляне се блокира изтегленият файл. Други ефекти не съм забелязал.
            Bravo 1.6 / 16

            Коментар


              #7
              тука всеки ще си похвали антивирусната .. аз заставам зад аваст-а що се отнася до използван ресурс от компютъра и качествена рабоа .. AVG-то osobenno ako e free не върши НИКАКВА работа П.С. все пак вирусите излиза първо, а ъпдейтите за тези вируси излизат няколко дни след тях, .. така че пълна защита няма
              Пунтак 1.1 с лека измама под капака

              Коментар


                #8
                Riki888 написа:
                Ами вреди ми че вече нямам Google Chrome. И като се опитвам да го инсталирам след изтегляне се блокира изтегленият файл. Други ефекти не съм забелязал.
                Не ти дава защотот го е блокирало веднъж и сега до държи най вероятно под карантина вариант 1 да ровиш AVGто изд настройките и да освободиш файла ако разрешават настройките . Вариант 2 ънинстал на AVG-to и подмяната му с друга антивирусна Вариант 3 ще измисля останалите колеги във форума
                Пунтак 1.1 с лека измама под капака

                Коментар


                  #9
                  аз съм без антивирусна в момента , че ми писна от тях !
                  681-а - от тук започва България, 1878-а - от тук започва свободата, 1914 - от тук започва животът ни!

                  7:2 ( 1968г. ), когато пресата из Европа пише : "Отбора на народа победи със 7:2 отбора на властта"

                  Коментар


                    #10
                    Krasi1914 написа:
                    аз съм без антивирусна в момента , че ми писна от тях !
                    И аз така, от има-нема.... всъщност никога не съм имал.
                    Ex Fiat 126P
                    Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
                    Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
                    Alfa Romeo 147 1.6 TS
                    Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

                    Коментар


                      #11
                      emzo написа:
                      Като за начало - сложи си истинска АВ програма
                      И аз подкрепям!
                      Frontera Sport, X20SE март 1998

                      Коментар


                        #12
                        За това коя да сложиш няма да те съветвам.Моят съвет е да НЕ слагаш Avira
                        Fiat Bravo SX 1.4 12V

                        Поставянето на предпазен колан отнема 7 секунди от твоят живот - изживей го целия!
                        Шофирайте внимателно! Нека кажем НЕ НА ВОЙНАТА ПО ПЪТИЩАТА!

                        Коментар


                          #13
                          Явно, защото в гугъл вече се е появил отговор на проблема:AVG has updated itself and that seems to be the Culprit !Please Revert back virus definition of Avg to previous stateGo to ToolsAdvance setting :- Go to Update and use the Manage to revert !After that try installing it !И аз не съветвам да се отървеш от безплатните АВ. Брат ми ползваше 2 години Avg и беше мноооого доволен, с 300 зора му сложих нод32, откритата цифра вируси и подобни беше 4-цифрена.
                          Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                          Коментар


                            #14
                            http://www.microsoft.com/security_essentials/Я да видим колко от Вас имат лицензен Win или имат un black listed ключ
                            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                            Коментар


                              #15
                              Абе emzo , остави ги тия антивирусни ! Наздраве !
                              681-а - от тук започва България, 1878-а - от тук започва свободата, 1914 - от тук започва животът ни!

                              7:2 ( 1968г. ), когато пресата из Европа пише : "Отбора на народа победи със 7:2 отбора на властта"

                              Коментар

                              Working...
                              X