Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Чудя се дали да я взема тая кола...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    7.5 наистина е малко,но пък на фиата ми е 8 и си върви прилично.По темата:Приятелката кара F-ка 1.6 моно 75к.с.93-та е колата.минуси:Гарнитурата на капака на клапаните винаги си тече каквото и да правиш и да притягаш и да сменяш.Гори 1литър масло на 10000-11000хил.км.Повърхостна (за сега) ръжда само по задните вежди и около капачката за бензаина.Друго лощо в тази кола невиждам.плюсове:перфектно газефицирана с добър разход и вървеж и на газ и на бензин.здраво и ефтино окачване,както и евтино обслужване-ремъци,ролки,накладки и т.н.приятен интериор и доста прилична возияЗа 50000 хил.км сме сменили на тази кола 5 пъти маслото с филтрите,2 пъти накладки и веднаж дискове,антифриз,сп.течност и няколко смени на гарнитурата на капака на клапаните,сега и предстои смяна на ангренаж.Веднъж профилактично и маслото на скоростите.Мотора не е правил никъкви замисляния и ядове за това време.Ако можех да си намеря запазен екземпляр преди 10 месеца,щях да си купя азстра Ф,но пък взех корса и съм доволен.Сега искам купе за да съм по доволен
    Fiat Tipo
    Corsa b комби !

    Коментар


      #32
      sachma написа:
      Мернахме компресия - 7.5. На мен ми се струва малко, майстора вика има ресурс. Как е според вас тази стойност
      Не че да се правя на разбирач, ама и според мен е малко. На ксарата (1.4i) дето карах по-рано беше 10.5, а на Стилото ми е 13
      Stilo 1.6 16v

      Коментар


        #33
        Yani76 написа:
        sachma написа:
        Мернахме компресия - 7.5. На мен ми се струва малко, майстора вика има ресурс. Как е според вас тази стойност
        Не че да се правя на разбирач, ама и според мен е малко. На ксарата (1.4i) дето карах по-рано беше 10.5, а на Стилото ми е 13
        хаха за какво има ресурс? Разбира, се че е малко тази компресия мотора си е тръгнал!
        Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD, 16V m-jet '04
        Ex Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD '04; Ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD '01; Ex Fiat Coupe 2.0 '95; Ex Fiat Tipo 1.6 i.e. '93; Ex Fiat 131 Mirafiori 1.4 i.e. '82; Ex Opel Vectra C 1.9 CDTI '05 Elegance, Automatic

        Коментар


          #34
          Майстора е разсъждавал на глас. Има ресурс за основен ремонт.
          Няма начин да няма начин!

          Коментар


            #35
            sachma написа:
            Мернахме компресия - 7.5. На мен ми се струва малко, майстора вика има ресурс. Как е според вас тази стойност
            Мда, има ресурс, вярно е...Колкото да се добере до моргата за Опели в Хасково на собствен ход....Ако искаш = ще ти кажа къде точно се намира Извинявай, ама не се сдържах
            Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
            Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
            ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

            Коментар


              #36
              7.5 тварде малко колегата е прав до хасково ще издаржи.

              Коментар


                #37
                По спомен компресията трябва да е около 13/14........със 7 ми е чудно дали въобще може да потегли тая кола....пък и за 1500 лв трябва да е буквално в отлично състояние.....доста пари са в днешно време

                Коментар


                  #38
                  Момчета и момичета, взех я! Даже вчера ме докара до София на собствен ход :D Сега малко повече подробности: мотора е C16NZ. Има АБС, хидравлика, шибедах, газово, абе само клима няма. Хубави летни и зимни гуми, зимните са още с лентите по тях. В сервиза я вдигнахме на подемника - грам ръжда няма отдолу - да не повярваш чак. Има само едно малко балонче на капачката на резервоара - сигурно ще избие там, но не е болка за умиране. Разход на газ извънградско вчера - от Добрич до В. Търново - 18,59л. за 260км., което прави по 7.15/100. Не знам колко е реален, може колонката малко по-рано да е изключила, но не очаквам фрапиращи разлики, а и за мен този разход е повече от добър, имайки предвид, че е зима, а и е измерен с включени фарове, чат-пат парно и т.н. абе добре е. Масло не е барнала засега, това ще продължа да го следя, разбира се. Ще видя тия дни да направя някоя снимка.
                  N.Y. State of Mind

                  Коментар


                    #39
                    sachma написа:
                    Момчета и момичета, взех я! Даже вчера ме докара до София на собствен ход :D Сега малко повече подробности: мотора е C16NZ. Има АБС, хидравлика, шибедах, газово, абе само клима няма. Хубави летни и зимни гуми, зимните са още с лентите по тях. В сервиза я вдигнахме на подемника - грам ръжда няма отдолу - да не повярваш чак. Има само едно малко балонче на капачката на резервоара - сигурно ще избие там, но не е болка за умиране. Разход на газ извънградско вчера - от Добрич до В. Търново - 18,59л. за 260км., което прави по 7.15/100. Не знам колко е реален, може колонката малко по-рано да е изключила, но не очаквам фрапиращи разлики, а и за мен този разход е повече от добър, имайки предвид, че е зима, а и е измерен с включени фарове, чат-пат парно и т.н. абе добре е. Масло не е барнала засега, това ще продължа да го следя, разбира се. Ще видя тия дни да направя някоя снимка.
                    Да ти е честита Астричката и мноого хубави моменти с нея!Не си направил грешка,че си я взел!Минали са ми през ръцете доста Опели и конкретно няколко Астри с тоя двигател и няма да съжаляваш.Евтина подръжка и са доста здрави коли!
                    Фиат Браво 1.6 16V на Метан 103 понита...

                    Коментар


                      #40
                      Ами колега, дано пък въпреки отрицателните ни коментари да се окаже читава колата!Честито, дето се вика!
                      Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                      Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                      ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                      Коментар


                        #41
                        Вчера я засякох - малко над 12 газ градско в София, което мисля е повече от добре, предвид включени фарове и парно. Вчера констатирах и че вече успяха да ми я надраскат - един Х зад пасажерската врата. Шибана държава, шибан и злобен народ. Все повече ми се струва, че живеем в държавицата на малките и зли хора. И всичко това заради едната ТХ регистрация.
                        N.Y. State of Mind

                        Коментар


                          #42
                          sachma написа:
                          Мернахме компресия - 7.5. На мен ми се струва малко, майстора вика има ресурс. Как е според вас тази стойност
                          Бягай по на далеч от тази кола!
                          ROVER 214SI '99 103hp
                          HONDA CIVIC '99 90hp

                          Коментар

                          Working...
                          X