Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Чудя се дали да я взема тая кола...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Мисля, че всичко е до поддръжка и начин на каране. На моята колица откакто и смених половината части с които я взех, не се е обаждала отново (с изключение на едни фалшиви кормилни накрайници). Успех все пак
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

    Коментар


      #17
      Като бивш собственик на Вектра А със същия мотор мога с ръка на сърцето да кажа че единственото което може да те притеснява при такава покупка е Ръждата!!!! Много внимателно я огледай отдолу,по задния мост и бомбетата,както и предните носачи за всеки случай!Колата е чудесна принципно...здраво окачване,удобни седалки,железен мотор който на всичкото отгоре гори смешно малко (особено извънградско и при по спокоино каране де).....има голяма вероятност мотора да потхарчва малко масълце,но не е болка за умиране!Мое мнение че покупка на Опел е оправдана почти на 100% като единствения проблем си остава ръждата!!!!Поздрави на всички и весели празници!

      Коментар


        #18
        Sev написа:
        как койжелезния 1,6 75 коня :D баща ми преди търкаляше такавакара я доста време, взе я на 90 000 и я кара до към 150 000нямаше грешкавзимай смело
        И 60 хил.км. трябва да го рабираме като голям пробег и колата като желязна, ако не е имала сериозни проблеми за тези изминати км, така ли Yellow_Flash_Colorz_PDT_05
        M-Benz E 250 TD 150hp
        M-Benz 200d 75 hp
        Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

        Коментар


          #19
          Ако колата е на добра цена, а именно около и под 1000лв. и изглежда добре взимай, ще я покараш и като ти писне ще вземеш нещо по-хубаво. Това е няма какво да се мисли повече. Един приятел има такава, но с 4 врати, нов внос без ръжда, за две години във ВТ и региона и я нахапаха молците отвсякъде, иначе му върши работа...
          --Старата ръжда любов не хваща!--
          156 sportwagon 1,9 jtd 115
          ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

          Коментар


            #20
            Колегата има такава само, че с 1.4 инжекцийка.......често се возя в нея и впечатленията ми са: верно здраво окачване....до тука с плюсовете няма серво, няма грам мъгел, няма никакво удобство вътре, кофти седалки....разход никак малък(около 9 бензин и 10-12 газ градско). Ти си знаеш за какво я искаш тая кола, ти си преценяваш, ама ако е под 1000 вземай.....ще я покараш колкото изкара и пак на вторични, ама ще вземеш доста по-малко пари от Типото по обясними причини :D Пък, дето след 96-97 са поцинковани не е баш такаИначе сякаш е здрава кола поне, като гледам колегата не ходи много по майстори.
            Типо 1.4i.e. ex again Alfa Romeo 156 2.0 The Precious!!!!!! ex
            Fiat Punto MK2- 1,9 JTD - the city car. ex
            Alfa Romeo 159 1.9 JTDm ex
            Lancia Musa 1.4 16V Aut ex; JEEP Grand Cherokee 2.7 CRD ex;
            BMW X3 3.0D Aut

            Коментар


              #21
              На мен служебната ми беше такава и си беше доста захабена ,но е идиотски здрава ,както каза emzo...Колегата я удари с около 40 км./ч. в бордюр ,от тези новите ,дето са по 20-на см. ,а щетите бяха само по джантата и спукана гума...И тя беше 1.6 с газ и не вървеше зле ,като за газ...Вози твърдо ,но е надеждна...Като цяло ,този Опел ми допада...Но мисля ,че си наясно ,че не можеш да очакваш магии... ПП:Един много добър мой приятел има същата ,но комби и е 1.4...Много ми харесва тази кола...Страда от същите неща ,които казах ,но е страшно запазена и вози някак по-меко от тази дето ми беше служебна...ПП2:Само да спомена ,че става въпрос за СОТ-аджииска кола ,а вие преценете те как се карат... На смяна от 12 часа сме въртели по 200 км. Стопявахме и лагерите на тази кола...
              Fiat Stilo Multi Wagon 1.9JTD 85KW/115к.с. '03 powered by emzo
              Fiat Punto SX mk2 1.2 44KW/60к.с. '00
              EX : Fiat Tipo 1.6 i.e DOHC 149C2.046 1585cc. 66KW/90к.с -6250об./мин. - Изповядващ религията FIAT

              Коментар


                #22
                Ако е читава и мислиш че си случил на екземпляр, я взимай......малко са лошите коли, много са лошите стопани....
                Alfa 156 2.0 TS
                Alfa 156 20VTurbo
                Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
                Locost TF1 3.0V6

                Коментар


                  #23
                  От толкова коли на пазара баш Опел ли ...
                  Alfa Romeo 155 1.8 TS 8V - Ex
                  Alfa Romeo 166 2.4 JTD - Ex
                  Volvo S60 Sport 2.4D

                  Коментар


                    #24
                    van_dal написа:
                    Ако колата е на добра цена, а именно около и под 1000лв. и изглежда добре взимай, ще я покараш и като ти писне ще вземеш нещо по-хубаво. Това е няма какво да се мисли повече. Един приятел има такава, но с 4 врати, нов внос без ръжда, за две години във ВТ и региона и я нахапаха молците отвсякъде, иначе му върши работа...
                    1500лв. с газ музика и зимни и летни гуми.
                    N.Y. State of Mind

                    Коментар


                      #25
                      Колата е добра,имам приятел с този мотор на газ навъртя и над 150хил км,и колата няма умиране,много е доволен само дето ръждата много лошо я изяде.
                      Peugeot 307 2.0i ГИ
                      ex: Fiat Brava 1.6 16V 90hp

                      Коментар


                        #26
                        взимай я ако не става за каране давай я на вторични и готово
                        КУПИ СИ FIAT ДА НЕ ТЕ Е ЯД!

                        Коментар


                          #27
                          Двигателите Ecotec 1.4 и 1.6 на Опел много-много не се понасят с газта.Чупят бутала на поразия.

                          Коментар


                            #28
                            Immortal написа:
                            Двигателите Ecotec 1.4 и 1.6 на Опел много-много не се понасят с газта.Чупят бутала на поразия.
                            Чупенето не е от газта, а като обърнеш и покараш с стария бензин, който е отлежал 3-4 месеца в резервоара. Слабо място на този мотор е разпределителния вал и кобиличките - все по-трудно се намират втора ръка. Често износват сегментите и то не в диаметъра, а в дебелината на сегмента. Чест проблем са гарнитурите на главата. Предвид обаче "сложността" на този мотор - разглабя се почти напълно без сваляне на блока от коша за малко повече от час . Ако има капак на скорстната кутия от към маховика отдолу - съединителя се сменя за по малко от час, само ти трябва канал и малки приспособления, които се правят съвсем лесно. Общи болежки са проблемчета с ел инсталацията - нагорял комутатор на контактния ключ, нагорял ключ на вентилатора на парното , ключа на светлините, бушонните кутии ако се слагат менте предпазители. Електрониката на двигателя не е капризна, слаби места - бобинката на датчика в делкото и по-рядко комутатора ако е без делко си спестяваш тези проблеми. Често избиват лулите на кабелите - много близо са до изпускателния колектор и високата температура ги изпича. Диагностика може да си правиш с един обикновен кламер ако се наложи - описано е в Аутодатата. Успех с покупката и весели празници на всички.

                            Коментар


                              #29
                              Даже във форума на ОПЕЛ едва ли би могъл човек да прочете толкова суперлативи за този автомобил . Може и да е здрава , но за мен си е една невзрачна и банална кола.
                              SEAT Leon Cupra 300
                              Triumph Street Triple 765 R

                              Коментар


                                #30
                                Мернахме компресия - 7.5. На мен ми се струва малко, майстора вика има ресурс. Как е според вас тази стойност
                                N.Y. State of Mind

                                Коментар

                                Working...
                                X