Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Вид измама за пристигащи от чужбина Българи, на автогара Сф.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Абе че е врътка е повече от ясно - като му трябва спешно валута ще си отиде в чейнджбюрото. Или той добър самарянин ииска да даде на някой повече пари отколко би дал в бюрото? Няма оправдание за това - non-stop колкото искаш.
    Ex Fiat 126P
    Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
    Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
    Alfa Romeo 147 1.6 TS
    Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

    Коментар


      #17
      Сделката е станала в 5-6 сутринта, когато чейндж бюрата не работят. Обменил му ги е някакъв мъж, под предлог че спешно се нуждае от валута че заминава на път и след малко и жена му е дошла там. За курс 2.70 за евро. Малкия след това е броил сумата три пъти. като последно това е станало след тръгване от София за Варна, в тоалетна. В автобуса е имало 8-10 човека, а на съседните седалки около него -никой. Бил е нащрек, но от двудневното пътуване е заспал към В. Търново. Липсвала е цялата сума от сделката, която е сложил отделно от другите си пари. Затова ме съмнява че и шофъора е в играта, като информатор. Иначе малкия вече три пъти пътува и то с повече пари и знае да се пази. Голяма грешка е допуснал че в авробуса не е поискал полицейско съдействие за извършен обир, което си е втора грешка. Но така си е. В Цаля Европа не го окрадоха, а в БГ само за времето от 6 часа. С други думи, в БГ, болните ги е..ат в болниците, лудите в лудницата а останалите Българи - където ги хванат.Та що ли да не направим една тема със гласуване, в която всеки да каже дали не е попадал в ситуация подобна. Дали има такъв колега, който през живота си да не е бил обиран, измамен, осъмнал с разбит автомобил или друго нападение срещу личноста. Аз мисля че няма да се намери такъв. Щото за втори път питам, как малкия не го обраха в цяла европа за 1 година, а в БГ само за 6 часа!!!
      Fiat Marea TD100

      Коментар


        #18
        Някой да ти предложи 2.7 лв за евро и да не се усъмниш си е направо "Ела, вълчо, изяш ме".Колкото и да е на зор човек така ли се дават 40% отгоре. Това на 1000 евро е 750 лева над нормалната сума.Абе има явно нещо. Те ако не са сигурни, че ще си върнат парите няма да дават толкова много отгоре над нормалната цена. От друга страна как са сигурни, че ще си ги вземат обратно. А ако синът ти си ги пъхне в под дрехите, ако носи чантичка под блузата, ако го вземат с кола, ако дойде негов спътник..... - все неизвестни в техен ущърб. А той в автобуса къде е държал парите докато е спял? В себе си или в чанта, сложена на съседната седалка?
        преди - TIPO
        сега - VOLVO XC60

        Коментар


          #19
          Измамници има навсякъде, не само в БГ и явно не може да се пази, след като се е подлъгал да обмени пари, при условие, че този вид измами са добре познати от години. И да е поискал съдействие - нищо нямаше да стане. Най-много да намерят парите в някой, но пари и бижута, освен ако не са снимани и маркирани, е невъзможно да се докажат на кого са. В случая не може да се говори и за измама, защото той е дал евро, на него са му дали левове. В случая може единствено да подаде жалба за кражба, но практически ще пие една студена вода и ще си е научил урока по трудния начин.
          Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

          Коментар


            #20
            iuly_vn , ако видиш същия индивид на автогарата.... строши му ръцете !
            681-а - от тук започва България, 1878-а - от тук започва свободата, 1914 - от тук започва животът ни!

            7:2 ( 1968г. ), когато пресата из Европа пише : "Отбора на народа победи със 7:2 отбора на властта"

            Коментар


              #21
              iuly_vn написа:
              Сделката е станала в 5-6 сутринта, когато чейндж бюрата не работят. Обменил му ги е някакъв мъж, под предлог че спешно се нуждае от валута че заминава на път и след малко и жена му е дошла там. За курс 2.70 за евро. Малкия след това е броил сумата три пъти. като последно това е станало след тръгване от София за Варна, в тоалетна. В автобуса е имало 8-10 човека, а на съседните седалки около него -никой. Бил е нащрек, но от двудневното пътуване е заспал към В. Търново. Липсвала е цялата сума от сделката, която е сложил отделно от другите си пари. Затова ме съмнява че и шофъора е в играта, като информатор. Иначе малкия вече три пъти пътува и то с повече пари и знае да се пази. Голяма грешка е допуснал че в авробуса не е поискал полицейско съдействие за извършен обир, което си е втора грешка. Но така си е. В Цаля Европа не го окрадоха, а в БГ само за времето от 6 часа. С други думи, в БГ, болните ги е..ат в болниците, лудите в лудницата а останалите Българи - където ги хванат.Та що ли да не направим една тема със гласуване, в която всеки да каже дали не е попадал в ситуация подобна. Дали има такъв колега, който през живота си да не е бил обиран, измамен, осъмнал с разбит автомобил или друго нападение срещу личноста. Аз мисля че няма да се намери такъв. Щото за втори път питам, как малкия не го обраха в цяла европа за 1 година, а в БГ само за 6 часа!!!
              Абослютно същият сценарий, може да е и същият човек дори, това се случи преди няколко години на новата автогара в София по горе-долу същият час.Тоя тип, всъщност на вид притеснен човек обясняваше настойчиво как ще купи изгодно евро щото дъщеря му спешно заминавала за еди къде си а бюрата не работили по тва време на денонощието.Ама го отпратих незаинтересован, още по-интерсното беше че след няколко часа минавам пак оттам и тоя пак ми предлага, хич не е запомнил даже, че преди това ме е молил, явно на много хора отправя тая изгодна оферта
              sigpic
              Fiat Tipo HF Integrale powered by ICIDesign
              475HP 11,5/1,9/191
              YouTube

              Коментар


                #22
                Съжалявам за случилото се колега. Знам какво е да изгубиш пари, които са ти били много нужни в момента, а и си заработил честно. Но както казаха и други колеги, така разказано ми се струва много много рисковано от страна на измамниците. Ако някой от тях го дебне след това и си вземе насила парите които е дал се връзва....... обаче така разказано има страшно много условности ... освен ако не са знаели предварително, че сина ти ще пътува точно с този автобус и дори тогава пак трябва да разчитат на куп благоприятни случайности - да заспи, да остави парите на леснодостъпно място, да няма никой до него и т.н. а изпечените измамници не разчитат на такива големи случайности а си имат предварително изготвена схема.
                Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                Коментар


                  #23
                  noriaga написа:
                  Съжалявам за случилото се колега. Знам какво е да изгубиш пари, които са ти били много нужни в момента, а и си заработил честно. Но както казаха и други колеги, така разказано ми се струва много много рисковано от страна на измамниците. Ако някой от тях го дебне след това и си вземе насила парите които е дал се връзва....... обаче така разказано има страшно много условности ... освен ако не са знаели предварително, че сина ти ще пътува точно с този автобус и дори тогава пак трябва да разчитат на куп благоприятни случайности - да заспи, да остави парите на леснодостъпно място, да няма никой до него и т.н. а изпечените измамници не разчитат на такива големи случайности а си имат предварително изготвена схема.
                  Стига само да са знаели, че ще ползва точно него автобус. Едва ли е много трудно да разбереш кои ще са пътниците за определен автобус. Другото е лесно - ако искаш някй да заспи в автобуса не е нужно да разчиташ само на случайност, нали? Можеш да му ’осигуриш’ дълбок сън и да ’работиш’ необезпокоявано.
                  The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                  Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                  Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                  Коментар


                    #24
                    Този вид измами се въртят още докато автобусите спираха на паркинга на новотела - над 10 години.В невероятна държава живеем! Помогнеш на някой, а той те измами. Приемаш помощ докато си сменяш гумата - пък те ограбят. Е как да не станеш темерут?
                    Няма начин да няма начин!

                    Коментар


                      #25
                      що ще ставаш темерут... докато има балъци, ще има и тарикати.Нима съм темерут като си сменяма сам гумите??

                      Коментар

                      Working...
                      X