Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Срязана гума! И какво трябва да направите ако Ви се случи!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Срязана гума! И какво трябва да направите ако Ви се случи!

    Здравейте колеги, Днес някой недоброжелател ми е срязал гумата! Много се ядосах - само ядове преди празниците ми създават! Цяла вечер се чудя защо някой ще направи такава цигания! Нито бях запушил някой, нито съм паркирал на някой на мястото - нищо! Беше си най-обикновенна кал! Стигнах до извода, че са искали да ме оберат докато сменям гумата! Чух, че и такива номера въртят наркоманите.....Абе незнам...оставил съм я сега на едни гумаджии - казаха, че ще я залепят, ама се чудя дали не трябва нова да си взема - на няма и 200км. е тази Някой знае ли дали не мога да си извадя протокол от МвР и да отида при застрахователя с него - гумите влизат ли в каското?
    Punto 2003 / 1.3 MultiJet Engine / 75 HP

    #2
    Отваряш си полицата с каското и четеш всички букви, вкл. и най-ситните. Ако там не намериш отговор, отваряш сайта на съответната страхователна компания и четеш "общи условия".Тук няма кой да ти помогне, нито знаем в коя компания ти е каското, нито при какви условия е сключено.Да не те обезсърчавам, ама си мисля, че не влизат в каското гуми, джанти и подобни при кражба. Но ти провери.Иначе има гадове всякакви. То човек да го е страх вече и гуми да си купи нови...

    Коментар


      #3
      Колега преди време разпори гумата си на едно желязо и от каското му я изплатиха. Общо взето е въпрос на компания и точки в договора.
      Frontera Sport, X20SE март 1998

      Коментар


        #4
        Бул инс изплащат 100% гумите
        BMW E90 320D
        ех. FIAT COUPE 2.0 16V
        ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
        ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

        Коментар


          #5
          Бул Инс плащат, да ... А какво трябва да направя в такъв случай ли ... ? Ми не бих спирал пред същият гараж отново :D
          Fiat Forum Bulgaria

          Прекаленият светец и богу не е драг !

          Коментар


            #6
            blagun написа:
            Бул инс изплащат 100% гумите
            Точно така е, Аз миналата Коледа си разпорих гумата на едно желязо, платиха ми я!

            Коментар


              #7
              Ichkin написа:
              Бул Инс плащат, да ... А какво трябва да направя в такъв случай ли ... ? Ми не бих спирал пред същият гараж отново :D
              Колегата каза, че никой не е запушил.
              Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

              Коментар


                #8
                Re: Срязана гума! И какво трябва да направите ако Ви се случ

                rebel написа:
                Абе незнам...оставил съм я сега на едни гумаджии - казаха, че ще я залепят, ама се чудя дали не трябва нова да си взема - на няма и 200км. е тази
                Може да покараш така, но я сложи отзад.
                Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                Коментар


                  #9
                  Аз миналата зима си разпорих гумата и от каското ми я платиха, после я залепих и в момента карам с нея, но е задна задължително!
                  --Старата ръжда любов не хваща!--
                  156 sportwagon 1,9 jtd 115
                  ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

                  Коментар


                    #10
                    Re: Срязана гума! И какво трябва да направите ако Ви се случ

                    Danchojn написа:
                    rebel написа:
                    Абе незнам...оставил съм я сега на едни гумаджии - казаха, че ще я залепят, ама се чудя дали не трябва нова да си взема - на няма и 200км. е тази
                    Може да покараш така, но я сложи отзад.
                    Няма как да я сложа за задна за съжаление Задните са ми летни и ще трябва да купувам още 2 зимни
                    Ichkin написа:
                    Бул Инс плащат, да ... А какво трябва да направя в такъв случай ли ... ? Ми не бих спирал пред същият гараж отново :D
                    Не съм спирал пред гараж. Спрях си пред университета, не съм пречил на абсолютно никой..или тоя дето караше зад мен се изнерви, че съм паркирал преди него или е с цел кражба....имам още 5 колеги, на който така им рязаха гумите....на едно момиче даже 4те и ги срязаха! Има вариант да е с цел кражба - докато се мъча да си сменя гумата през другата врата ми вземат яке, пари и всичко което съм оставил в колата докато я сменям....
                    Punto 2003 / 1.3 MultiJet Engine / 75 HP

                    Коментар


                      #11
                      Ама колега, просто забрави за летни задни. Така ще се въртиш някъде, че не ми се мисли.
                      Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                      Коментар


                        #12
                        Лев Инс със сигурност не плащат гуми и джанти.Имам пълно каско,но като ми ги свиха,казаха че не се покривали...
                        Не карайте колата си по-бързо, отколкото лети вашия ангел-спасител!!!

                        Фиат Браво:1,6V 103hp 1996

                        Коментар


                          #13
                          cveteca написа:
                          Лев Инс със сигурност не плащат гуми и джанти.Имам пълно каско,но като ми ги свиха,казаха че не се покривали...
                          Никоя компания не плаща нещо ако е изчезнало, особено гуми и джанти.Другото се води щета а не кражба и за това най-вероятно ще се плати.Друг е въпроса дали вече колата е застрахована, за да се търси евентуално обезщетение.
                          A20DTH ЖТД ама не баш
                          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                          Коментар


                            #14
                            Re: Срязана гума! И какво трябва да направите ако Ви се случ

                            rebel написа:
                            Има вариант да е с цел кражба - докато се мъча да си сменя гумата през другата врата ми вземат яке, пари и всичко което съм оставил в колата докато я сменям....
                            Тези които практикуват този вид кражби използват специални кухи шипове. По този начин, след като потеглиш и след няколко стотин метра до километър гумата спада. Те те следят и като спреш да смениш гумата и те спират с "благородната цел" да ти "помогнат". Така докато единият ти помага другият ти обира колата и след като монтираш гумата ти пожелават лек път. Така 1-2 минути си мислиш какви "ДОБРИ" хора има по пътя и след като прибереш гумата и крика откриваш горчивата истина. На мой приятел му бяха скроили този номер преди Ботевград, а човека бе тръгнал за София с 2500 долара да купува стока! Естествено обърнал и се прибрал във Видин с презни ръце - джобове.
                            Няма начин да няма начин!

                            Коментар


                              #15
                              Danchojn написа:
                              Ама колега, просто забрави за летни задни. Така ще се въртиш някъде, че не ми се мисли.
                              Отначало и аз така си мислех, но досега не съм имал никакви проблеми и изобщо не ми поднася (чукнах под масата!)! Ако е за по голяма кола ще сложа и задни зимни, но на тая въшка няма абсолютно никакво значение....! И с летни и с зимни, пак се включва АБС и пак не можеш 30 мин да спреш, освен ако не връщаш предавки....
                              Punto 2003 / 1.3 MultiJet Engine / 75 HP

                              Коментар

                              Working...
                              X