Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Взех си "нова" количка

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Взех си "нова" количка

    Привет на всички! Понеже не мога да разчитам на Дядо Коледа за новогодишен подарък реших сам да си направя такъв. Изпадна ми едно старо БМВ E36 318i-1992 г. за 300 евро и го купих. Разбира се за тези пари не може да се очаква, че колата ще е в добро състояние. Истината е ,че бавареца си има доста забележки. Има малко ръжда по задните кaлници и малко повече по предните, обаче не е нещо фатално. За мен важното е, че отдолу kолата е здрава. Колата е с двигател M40B18, за които в последствие разбрах, че бързо износвал разпределителен вал, кобилици и повдигачи. Колата е на 250.000 км и съвсем ясно се чува потракване от газоразпределителния механизъм. И сега се чудя дали да го ремонтирам или да слагам мотор от БМВ 318ис 140кончета- M42B18. В Швеция мотора се смята за консуматив и може да го смениш без никакъв проблем. Обаче не знам как стоят нещата, ако решиш да слагаш двигател различен от твоя. Трябва да разбера как стоят и тогава ще реша какво да правя. Лично аз смятам, че ако слагаш двигател различен от твоя колата вероятно трябва да мине допълнителен преглед. А след това вероятно по- висок данък и гражданска отговорност.Ако цялата процедура излиза много скъпо ще ремонтирам моето ДВГ. Добре ,че работя в автосервиз и няма да давам пари за ремонт- само за авточасти.
    Прикачени файлове
    SEAT Leon Cupra 300
    Triumph Street Triple 765 R

    #2
    Е честито все пак, каквото и да стане от тук нататък с BMW-то.
    Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

    Коментар


      #3
      Честито и само безаварийни с бавареца. По снимките който си пуснал изглежда добре. Бе БМВ-то си е краста която ти прави кефа. А иначе зимата внимавай, че със задното е по весело .

      Коментар


        #4
        Честито, ще се повозим като си дойдеш По мое мнение намери каквото ти трябва от автоморга и си я стегни, че ми се вижда сложно да се занимаваш в чужда държава с неща, свързани с промени по колата.
        Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

        Коментар


          #5
          Честито
          Виж бейби не сме глупаци,
          ние сме отбор от здравеняци.
          Да бъдеш с нас знам, че го желаеш,
          така че качвай се на дансинга и започвай да играеш!
          http://www.youtube.com/watch?v=UDWnMXzgeZo

          Коментар


            #6
            Благодаря на всички за поздравленията! Брат ми има E46 320 купе и колата доставя голямо удоволствие. Моето E36 с 1.8 двигател е далеч от класата на шестака на брат- особено в акустично отношение . Истината е ,че не печеля много и не мога да си позволя на този етап нещо по-класно. Данъка на колата знам ,че е 160 евро обаче гражданската отговорност в Швеция е малко по-различна от БГ. Този вид застраховка зависи от доста фактори и може двама човека със еднакви коли да плащата доста различни суми. Просто застрохователните компании подхождат индивидуално за всеки човек. Бих се радвал на гражданска от 500-600 евро годишно, но имам предчуствието , че ще е повече. Много се оглеждах за FIAT "Croma" Турбо, ама няма
            SEAT Leon Cupra 300
            Triumph Street Triple 765 R

            Коментар


              #7
              Честито колега много безаварийни
              Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

              Коментар


                #8
                Честито, колега! Все пак няма да си пеш.
                Уважавам тези,които ме уважават!
                Clube do Marea!

                Коментар


                  #9
                  Честита да ти е новата придобивка.
                  Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
                  Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
                  Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

                  Коментар


                    #10
                    Честито и от мен колега, баварката е трепач
                    Fiat Brava 1.4/12v (96).... ммм бордо !
                    Citroen Berlingo 1.4/8v (04)

                    Коментар


                      #11
                      честито! и неставай Белък успех и много безавариини километри
                      Ето ме вече с Фиат

                      Коментар


                        #12
                        Честито, колега :D
                        FIAT Marea ex
                        FIAT Cinquecento 0.9i.e.S ex
                        Alfa Romeo 147 1.9 JTDm

                        Коментар


                          #13
                          И най важното което забравих , щом си с БМВ ще трябва да почваш да дрифтиш, а зимата е идеалният сезон за целта(задно + сняг = фъннн).

                          Коментар


                            #14
                            честито
                            Ти какво направи за страната си,че искаш нещо от нея?!?!?

                            Коментар


                              #15
                              Честито и много безаварийни.Дзвер да го направиш.
                              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                              Коментар

                              Working...
                              X