Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Измислиха още един вид данък върху застрахователната премия

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    popara801 написа:
    Колата вече стана лукс с тези скъпи горива и застрахователни премии.Очаквах и винетката да вдигнат,ама уви.
    Лекият автомобил по цял свят е лукс. Сметни си сам старта на годината за да караш законно:1. Винетка (щото мразя да мисля днес важи ли) 2. ГО (Гражданска)3. ТП (Преглед)4. Данък автомобил (общински е)За мен това са около 490лв. След това идват: Масло и ФилтриИ нафта. Както писах нейде - около 1лв/км ... Е това ако не е лукс - здраве да е.
    Steliyan's Life!
    FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

    Коментар


      #17
      vaskoni_1980 написа:
      ми те вдигнаха данък МПС ( тихичко ) сега и "гражданската" вдигат ... на къде вървим?
      данъка се вдига от общинатаа след 4-5 години ще си мечтаем за тези 2%...ГО като стане 300-400 лева, а за "майсторите" двойно
      2015 Renault Megane Expression GT
      2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
      Всичко за FIAT Bravo 2007

      Коментар


        #18
        Днес мисля да обядвам 2 пъти,дали ще ми сложат данък и на 2 обяд :D
        "Хората от AMG ходят с костюми и намръщени на работа,а тези от абарт голи и с пура в уста"
        Fiat Grande Punto FIAT 500 RiegeR Fiat Freemont

        Коментар


          #19
          jenshen73: ползвай таксита, по-евтино ще ти е, след като си изчислил лукса да имаш кола на 1 лв/км. Това вид мазохизъм ли е да плащаш повече от аналогична услуга?Днес гледах цените на ГО, защото и моята свършва. Предложиха ми цена от 170 лв, което е доста над миналогодишната от 145, обаче... ако се върна назад в миналото, преди 3 години съм платила 167, така че не мисля, че цената е толкова скъпа, пък дори и да се прибавят 2%.
          Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

          Коментар


            #20
            Един среден пушач изпушва за месец минимум 100лв . :D Като гледам едно 70 на 100 пушат. Тъй че те за една година изпушват около 1200 лв. тоест, винетка ,гражданска ,каско , преглед годишен и някакъв текущ ремонт. Значи народа има пари .
            Фиат Панда 1.2 2006година
            Синджира си идва ,а козата я няма...

            Коментар


              #21
              ele написа:
              jenshen73: ползвай таксита, по-евтино ще ти е, след като си изчислил лукса да имаш кола на 1 лв/км. Това вид мазохизъм ли е да плащаш повече от аналогична услуга?Днес гледах цените на ГО, защото и моята свършва. Предложиха ми цена от 170 лв, което е доста над миналогодишната от 145, обаче... ако се върна назад в миналото, преди 3 години съм платила 167, така че не мисля, че цената е толкова скъпа, пък дори и да се прибавят 2%.
              Елена, за теб 25 лв. разлика са "доста"???И верно ли смяташ, че 1км<>1лв с личен автомобил?Дай да направим сметките, защото никак не са дребнави:1. Придобиваме автомобила, евтин таралясник за средно 2500лв.2. Застраховаме го с ГО = 170лв. 3. Минаваме ГТП (ако е законно - преди това сме се изръсили едни пари, но .. считаме, че е по български, документално) = 40лв. 4. Плащаме си 2% данък придобиване по застрахователна оценка - 300лв=6лв. данък5. Плащаме общинският данък "Автомобил" = приемаме, че автомобила е по-стар от 14 години, под 100 коня е и "има" катализатор - 40лв. 6. Плащаме си винетката - 67лв. 7. Сменяме всички консумативи, все пак искаме да можем да разчитаме на тоя автомобил:- гуми, купуваме си две сезонни за задвижващите колела, рискувайки малко, но харчейки скромно - 150лв. (2х75, бюджетен клас)- сменяме маслото - 5 литра по 5лв = 25лв+5лв труд = 30лв, нали караме (тънко)- сменяме ремъците и 2те ролки дето са по-раздънкани, филтрите - 150лв. с труда8. Приемаме, че годишно минаваме 12000км (1000км/месец), а това означава, че всичко до точка 8 без ал. 3 е постоянен ежегодишен разход. Сметката:1. Ежегодишни разходи без ремонти, гориво и поддръжка: 653лв2. Бюджетният автомобил харчи МИНИМУМ 12лв. /100км. газ: 1440лв. 3. Бюджетният автомобил ще живее примерно 4 години в нас: 625лв.Равносметката: 2700лв./година разходи. Та ако искаш ги сметни ти колко точно ти излизат тия 12000км/година. Аз съм си ги сметнал. Ако ти е зор обаче - излиза 0.22лв/1км. И това при положение, че си купиш кола, която няма да ремонтираш 4 години, която няма да иска нищо в повече от стандартните разходи... И газовото е монтирано от собственика преди теб.Ако заменим стойността на придобиване с тази на най-евтината нова кола - се повишават всички останали стойности - застраховки, гуми, експлоатационни разходи, ГТП и т.н.Сметката вече съм я направил и ... на мен специално ми е точно толкова - 1лв/км.
              Steliyan's Life!
              FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

              Коментар


                #22
                коцев написа:
                Един среден пушач изпушва за месец минимум 100лв . :D Като гледам едно 70 на 100 пушат. Тъй че те за една година изпушват около 1200 лв. тоест, винетка ,гражданска ,каско , преглед годишен и някакъв текущ ремонт. Значи народа има пари .
                Така си е, но вече 12 години откакто ги спрях, в началото се забеляза малко повече паричен излишък, но сега тоя евентуален разход не влиза в уравнението - само се успокоявам с това че ако пушех маса пари щяха да ми изтичат през носа и устата....
                Alfa 156 2.0 TS
                Alfa 156 20VTurbo
                Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
                Locost TF1 3.0V6

                Коментар


                  #23
                  Данъчно задължени лица Чл. 3. (1) Данъчно задължени лица са: 1. застрахователите; 2. данъчните представители По идея клиентите не се облагат с тоя данък. Трябва застрахователите да понесат данъчната тежест. Обаче те си го включват в цената на застраховката и прехвърлят данъчната тежест върху клиентите си. Излиза че законът така както е формулиран няма да работи и ще ощетява несправедливо клиентите на застрахователите. Никъде в закона не пише че клиентът се облага с данък. Значи трябва да платя нещо срещу което получавам ... нищо.Данъчните ако искат могат да пресекат тоя грабеж като като проверяват на всички застрахователи калкулацията по която са формирали цените си. Обаче няма да го направят. Сега сумата е 2% обаче след като вече я има не пречи до година да се сетят че трябва да се повиши поради едикаква си причина.
                  Bravo 1.6 / 16

                  Коментар


                    #24
                    @Riki888: Ти май не си чувал за ДДС? В крайна сметка клиента го плаща, но се начислява от фирмите, нали?
                    Steliyan's Life!
                    FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                    Коментар


                      #25
                      jenshen73: Не знам, не съм смятала колко ми излиза, а от това , което съм писала, е ясно, че цитирам теб. 25 лева в процент от миналогодишната премия са доста. Ще кажа, че е малко, ако е под 5%, но е доста над това. Все пак не отговори дали това да се возиш на автомобил, при условие, че едно такси би ти свършило същата работа, като ти спести нерви и време, е нов вид мазохизъм?
                      Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                      Коментар


                        #26
                        ele написа:
                        jenshen73: Не знам, не съм смятала колко ми излиза, а от това , което съм писала, е ясно, че цитирам теб. 25 лева в процент от миналогодишната премия са доста. Ще кажа, че е малко, ако е под 5%, но е доста над това. Все пак не отговори дали това да се возиш на автомобил, при условие, че едно такси би ти свършило същата работа, като ти спести нерви и време, е нов вид мазохизъм?
                        Елена, слабо ме познаваш, нормално е - само форумни впечатления. Возя се на автомобил, когато се налага пренасяне на нещо тежко от точка А до точка Б или когато не съм сам.Когато съм сам - предпочитам да дам левче за градски транспорт или да се разходя отивайки пеш. За по-сухите сезони имам велосипед и си умирам от кеф да карам. Не разбирам и не одобрявам шофирането от точка А до точка Б за пускането на тото фиш или купуването на литър олио например. Също не одобрявам ходенето до работа с личната кола, при наличие на градски и/или служебен транспорт. Лично мое мнение. И да, приемам за ЧИСТ мазохизъм да шофирам в пределите на град Варна с неадекватните шофьори в час пик.По мои лични сметки - горивото за 1км. ми струва 0.18ст. Не съм смятал точните експлоатационни разходи на километър, но и това ще стане остане ли ми половин час за база данни + формули.
                        Steliyan's Life!
                        FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                        Коментар

                        Working...
                        X