Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Измислиха още един вид данък върху застрахователната премия

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Измислиха още един вид данък върху застрахователната премия

    Колеги,това е поредната глупост,която правителството на ББ измисли.http://www.sdi.bg/web/page.php?id=128Ще ми ударят колата,ще ми платят по-малко от необходимите пари за ремонт и на всичкото отгоре ще ги обложат с данък....Просто нямам думи до къде стигна наглоста на управляващите.
    Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
    Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

    #2
    Нищо не ме учудва, и по зле ще става. Вече разчитам само на себе си, гаранции, застраховки, помощи и др. такива не съществуват за мене. Не очаквам помощ от държавата НИКАКВА....................................

    Коментар


      #3
      Държавата отдавна е фалирала. Сега търсят от девет дола вода, за да закърпят положението до изборите, че иначе още по-лошо за тях...

      Коментар


        #4
        Immortal написа:
        Държавата отдавна е фалирала. Сега търсят от девет дола вода, за да закърпят положението до изборите, че иначе още по-лошо за тях...
        Вече се питам кой е държавата??? Фалирала ли, не мисля. Някой продължават да се гушкат с пари, краде се якоооооооооооооооооо........

        Коментар


          #5
          Имам предвид държавния бюджет.Краде се от османско време още. Тез чорбаджии как мислиш за забогатяли? През социализъма краденето беше национален спорт Тук се сетих за един виц:Сергей Антонович работел 35 години в завод за самовари. Дошло време да се пенсионира. Попитали го - Сергей Антонович, какво искате да ви подари колектива на завода за пенсионирането?-Искам един самовар да ми подарят.-Е, самовар, Сергей Антонович, та вие за 35 години не може да не сте си откраднали части за поне 1 самовар от завода?-Бе, аз си откраднах, и то не за един, ама като ги сглобях, все автомат Калашников се получаваше...

          Коментар


            #6
            все държавата ви е виновнаа защо застрахователите не си ги платят от огромната печалба?все едно като вдигнат примерно осигуровките и работодателя да ви вдигне заплатата с толкова
            2015 Renault Megane Expression GT
            2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
            Всичко за FIAT Bravo 2007

            Коментар


              #7
              Sev написа:
              все държавата ви е виновнаа защо застрахователите не си ги платят от огромната печалба?все едно като вдигнат примерно осигуровките и работодателя да ви вдигне заплатата с толкова
              Данъка ще се плаща от получателя на парите по ГО и т.к. тя е различна,в зависимост от щетата се плаща от получателят и.Въпросът е що за лудост е този данък? До сега не съм чул някъде по света да се събира данък при изплащане на щета.Просто финансовите "експерти" на ББ се чудят от къде какъв данък да измислят,за да пълнят бюджета.Ако премийте по застраховки са 500 000 000, при 2% данък държавата се облажва с 10 000 000.Ако тази сума трябва да се плати от застрахователите,то те ще вдигнат вноските и пак ние ще ги платим.Извода е: има данък-плащаме ние потребителите.Няма данък- не плащаме.
              Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
              Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

              Коментар


                #8
                2% е, ама законът си го разбрал леко погрешно
                Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                Коментар


                  #9
                  ele написа:
                  2% е, ама законът си го разбрал леко погрешно
                  Права си.Спеше ми се и не си направих труда да го чета. Все пак има данък от 2%,като данъчната основа е застрахователната премия. Факт е,че този данък ще рефлектира пряко върху крайният потребител,каквито сме ние.
                  Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                  Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                  Коментар


                    #10
                    Е тоя данък върху обезщетението ли е или върху премията която плащаме?Защото днеска като правих гражданска на една кола ми казаха че следващата вноска щяла да е с 66 ст. повече? Не че е нещо ама не разбирам един път данък върху парите които плащаме, после втори път данък върху това което ни обезщетяват. Така ли излиза?
                    http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                    Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                    FIAT БРАВО 1.2 16v
                    ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                    FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                    Коментар


                      #11
                      2% данък върху премията. Премията е това което плащаш в началото - т.е. цената на застраховката. До колкото съм запознат - до скоро застрахователите не плащаха ДДС, което си е 20%. И според мен е по-добре 2% някъв данък вместо 20% ДДС.
                      Steliyan's Life!
                      FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                      Коментар


                        #12
                        Immortal написа:
                        Държавата отдавна е фалирала. Сега търсят от девет дола вода, за да закърпят положението до изборите, че иначе още по-лошо за тях...
                        и на всичкото отгоре си увеличиха парите които ще пръснат за изборите........а ние данъкоплатците .....?
                        Душата в рая на Фиата оборотомера до края!


                        FIAT BRAVO 1.8GT
                        FIAT BRAVO 1.9TD ex

                        Коментар


                          #13
                          Нещо не мога да схвана ...Следва ли, че ние сме единствената държава, в която същата се стреми да отблъсква гражданите от застраховки?Да плащаме данък, че плащаме нещо. Защото данъка е за нас, а не за застрахователя, той само събира данъка.Един вид, да плащаме данък "спокойствие".В тази светлина, не е лошо да въведат и данък на презервативите. И данък на контрацептивните средства.Ако искаш да си спокоен, плащаш на държавата.WTF?! Що за глупост е това?!
                          .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
                          www.cyxap.com

                          Коментар


                            #14
                            ми те вдигнаха данък МПС ( тихичко ) сега и "гражданската" вдигат ... на къде вървим?
                            Душата в рая на Фиата оборотомера до края!


                            FIAT BRAVO 1.8GT
                            FIAT BRAVO 1.9TD ex

                            Коментар


                              #15
                              Колата вече стана лукс с тези скъпи горива и застрахователни премии.Очаквах и винетката да вдигнат,ама уви.
                              FIAT BRAVO 1.6
                              FIAT COUPE 1.8-POWER OF LOVE-EX
                              LANCIA LYBRA 1.8 SW-NOW

                              Коментар

                              Working...
                              X