Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Навън вали сняг ,а аз съм с летни гуми...

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    По-рано в темата се изказах в подкрепа на зимните гуми през зимата, но уточнявам, че става въпрос за дни като тези. Иначе, аз слагам и използвам моите зимни гуми възможно за най-кратък период - други години към края на ноември и за 1 март ги махам. Тази година, понеже по неволя, в края на лятото, се обзаведох с едни нови всесезонни Пирели, още не съм слагал чисто зимните и трябва да ви кажа, че оня ден се наложи да изкарам колата да я поразтъпча в снега - представят се повече от прилично - нито за момент не усетих нестабилност. Докато миналата зима, при абсолютно сух асфалт в Прохода със зимните се хлъзгах в един завой, така че, ако няма екстрмни снеговалежи и неотложни мои пътувания, зимните тотално ще ги отсвиря за тази зима.
    Fiat Marea Weekend 1,6 16V

    Коментар


      То дано не идва западният сняг,че като тледам по новините какви поразии прави....!18 дена рекорд по снеговалеж обявиха по новините,при това положение само танкове и БТР ни оправят.
      ex. punto elx 1.2i
      Lancia Libra 1.6

      Коментар


        petio4528 написа:
        То дано не идва западният сняг,че като тледам по новините какви поразии прави....!8 дена рекорд по снеговалеж обявиха по новините,при това положение само танкове и БТР ни оправят.
        И танковте не те оправят, щото като опре корема и спира. Единственото са леки снегоходи. Нищо друго. Аз съм се прибирал от близко до Варна село през 1996 - пеша!Щото всичко по пътя БЕШЕ затрупано, а в един ЗИЛ имаше и снежен човек - навят сняг върху двете седалки предни. Горе снегорин нямаше как да се качи. Селото е САМО на 16км. от Варна, но баирът от Аксаково за Добрич беше затрупан. Интересното е, че през 1996 нещо не се чуваше за ЗИМНИ гуми дето да ходят върху снега... Това рекламата е ЯКО нещо, честно.
        Steliyan's Life!
        FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

        Коментар


          jenshen73 написа:
          ...Интересното е, че през 1996 нещо не се чуваше за ЗИМНИ гуми дето да ходят върху снега... Това рекламата е ЯКО нещо, честно.
          Искаш да кажеш, че зимните гуми не стават за нищо ли? Честно казано не те разбирам... Ако всичко свързано със зимните гуми бе просто реклама то, какъв смисъл има от нея? Ако аз си купя комплект зимни и летни гуми, ще ги карам толкова време, колкото ти ще караш два комплекта летни гуми. В цените на зимните и летните гуми не съм забелязал особена разлика. Производителите на зимни гуми правят и летни, тогава защо тази ирония към рекламата? А иначе... и теб ще те пратя при колегата Фихи да го питаш миналата зима при преминаване през София, как и защо за 2 бройки не ме нацели на един светофар при опит да спре зад мен с 20км/ч.
          Frontera Sport, X20SE март 1998

          Коментар


            Vladim написа:
            jenshen73 написа:
            ...Интересното е, че през 1996 нещо не се чуваше за ЗИМНИ гуми дето да ходят върху снега... Това рекламата е ЯКО нещо, честно.
            Искаш да кажеш, че зимните гуми не стават за нищо ли? Честно казано не те разбирам... Ако всичко свързано със зимните гуми бе просто реклама то, какъв смисъл има от нея? Ако аз си купя комплект зимни и летни гуми, ще ги карам толкова време, колкото ти ще караш два комплекта летни гуми. В цените на зимните и летните гуми не съм забелязал особена разлика. Производителите на зимни гуми правят и летни, тогава защо тази ирония към рекламата? А иначе... и теб ще те пратя при колегата Фихи да го питаш миналата зима при преминаване през София, как и защо за 2 бройки не ме нацели на един светофар при опит да спре зад мен с 20км/ч.
            Въпреки, че с моя пост в тази тема си навлякох доста упреци и мислех повече да не пиша, горния пост ме провокира. Съгласен съм, че с комплект зимни и комплект летни гуми се изкарва толкова време колкото с два комплекта летни гуми. Но имайки предвид, че грубо пресметнато, пробега на едина гума е около 60-70 000 км., а не съм имал автомобил от 3-те до сега, с който да съм минал повече от 40 000км /след което съм го продал/, то инвестициата в гуми е тотална загуба. Особено при мекия климат в Ямбол, при който сняг се задържа средно 10-15 дни в годината... Е въпреки всичко, за двете коли, които караме в семейството, си имам общо 1 к-т зимни и 2 к-та летни гуми. Пък 15 дни се издържа с една кола. Нали и градския транспорт трябва да живее?
            Peugeot 301
            Punto 1.9 JTD - на жената

            Коментар


              Колкото и да ме убеждавате че лято зима може с едни и същи гуми, аз все си мисля обратното.За този месец около 10 пъти щях да направя катастрофа защото смених само предните, а задните си останаха мишелинки на 10000км обаче летни, зарадикоето на всеки завои бях като с ръчна на лед, а на всяко спиране задницата се местеше настрани. Вчера сложих зимни гуми и си правих експрерименти с колата, сега се радвам че сложих зимните Казваме зимни защото са за ниски температури не защото и единствено са за сняг.Самият каучук е по мек и при студено време има по добро сцепление на пътя.За каране на сняг зависи от шофера не толко от гумите, но зимните са си супер за зиматаСнега може да бъде 10 дни но ЗИМАТА е 3 месеца което налага ЗИИИМНИ гуми те не са измислени само за сняг , за сняг са измислени веригите и шиповете
              КУПИ СИ FIAT ДА НЕ ТЕ Е ЯД!

              Коментар


                stefaka222 написа:
                Колкото и да ме убеждавате че лято зима може с едни и същи гуми, аз все си мисля обратното.За този месец около 10 пъти щях да направя катастрофа защото смених само предните, а задните си останаха мишелинки на 10000км обаче летни, зарадикоето на всеки завои бях като с ръчна на лед, а на всяко спиране задницата се местеше настрани. Вчера сложих зимни гуми и си правих експрерименти с колата, сега се радвам че сложих зимните Казваме зимни защото са за ниски температури не защото и единствено са за сняг.Самият каучук е по мек и при студено време има по добро сцепление на пътя.За каране на сняг зависи от шофера не толко от гумите, но зимните са си супер за зиматаСнега може да бъде 10 дни но ЗИМАТА е 3 месеца което налага ЗИИИМНИ гуми те не са измислени само за сняг , за сняг са измислени веригите и шиповете
                В голяма грешка си колега. Тези гуми са точно за КАЛ и СНЯГ (M+S= mud+snow). Така, че можеш да си ги караш и лятото по някой разкалян селски път. Всичко друго са рекламни трикове. Все още се чудя как съм карал като снегорин стария Полски Фиат (задно предаване), със стари (износени) ЛЕТНИ гуми та чак фаровете да се скриват в снега. Но си вървеше, е все пак е имало и закъсвания, но занасяния не е имало. Когато си знаеш състоянието на гумите и намалиш малко скоростта и резките маневри може и със летни гуми да се движиш. И другото което си е вярно, че така наречената зимна гума и особено ако е нова се държи по-добре на снега. Също така има разлика между гуми със еднакъв грайфер на нова гума и гума по-стара от 4/5 и нагоре години.
                FIAT Punto ELX /1.6 / 90HP ГИ LOVATO EASY FAST

                Коментар


                  Много искам някой поклонник на летните гуми да осъмне във Видин след дъжд при -15 градуса.Защо във Видин ли? Защото всяка година тук има по 10-тина последователни дни с температури от -25 до -15 през нощта и не повече от -10 през деня. Да видим за колко време ще му накъдрят ламарините. Аз му давам максимум до първото кръстовище. Докато живеех в Ямбол си спомням само една Зима когато съм бил 4-ти клас, защото тогава за първи и последен път съм се возил на шейна. Щом след 37 години все още си спомням това си правете сметка колко често се задържа снега в Ямбол.
                  Няма начин да няма начин!

                  Коментар


                    nikolovvd написа:
                    Много искам някой поклонник на летните гуми да осъмне във Видин след дъжд при -15 градуса.Защо във Видин ли? Защото всяка година тук има по 10-тина последователни дни с температури от -25 до -15 през нощта и не повече от -10 през деня. Да видим за колко време ще му накъдрят ламарините. Аз му давам максимум до първото кръстовище. Докато живеех в Ямбол си спомням само една Зима когато съм бил 4-ти клас, защото тогава за първи и последен път съм се возил на шейна. Щом след 37 години все още си спомням това си правете сметка колко често се задържа снега в Ямбол.
                    А да си чувал, че на -40 градуса като набиеш спирачки оставя черна диря върху снега. И че тогава е по-добро сцеплението отколкото при -1/-5 градуса. Това съм го чувал от колеги които са работили в Коми, но и от моя опит виждам, че на -15/-20 градуса е доста по-добро сцеплението отколкото в кишата на около-2-3 градуса.
                    FIAT Punto ELX /1.6 / 90HP ГИ LOVATO EASY FAST

                    Коментар


                      marmil написа:
                      nikolovvd написа:
                      Много искам някой поклонник на летните гуми да осъмне във Видин след дъжд при -15 градуса.Защо във Видин ли? Защото всяка година тук има по 10-тина последователни дни с температури от -25 до -15 през нощта и не повече от -10 през деня. Да видим за колко време ще му накъдрят ламарините. Аз му давам максимум до първото кръстовище. Докато живеех в Ямбол си спомням само една Зима когато съм бил 4-ти клас, защото тогава за първи и последен път съм се возил на шейна. Щом след 37 години все още си спомням това си правете сметка колко често се задържа снега в Ямбол.
                      А да си чувал, че на -40 градуса като набиеш спирачки оставя черна диря върху снега. И че тогава е по-добро сцеплението отколкото при -1/-5 градуса. Това съм го чувал от колеги които са работили в Коми, но и от моя опит виждам, че на -15/-20 градуса е доста по-добро сцеплението отколкото в кишата на около-2-3 градуса.
                      А да си чувал, че в Коми при -30 градуса минават по пътя и поливат с вода? Градовете нямат канализация, а за І-ви Май с булдозери разчистват леда, който товарят на самосвали и изсипват в реката. У нас при такива температури палят само 10% от автомобилите.
                      Няма начин да няма начин!

                      Коментар


                        nikolovvd написа:
                        А да си чувал, че в Коми при -30 градуса минават по пътя и поливат с вода? Градовете нямат канализация, а за І-ви Май с булдозери разчистват леда, който товарят на самосвали и изсипват в реката. У нас при такива температури палят само 10% от автомобилите.
                        Да чувал съм и, че там не ги гасят при тези температури .
                        FIAT Punto ELX /1.6 / 90HP ГИ LOVATO EASY FAST

                        Коментар


                          Vladim написа:
                          jenshen73 написа:
                          ...Интересното е, че през 1996 нещо не се чуваше за ЗИМНИ гуми дето да ходят върху снега... Това рекламата е ЯКО нещо, честно.
                          Искаш да кажеш, че зимните гуми не стават за нищо ли? Честно казано не те разбирам... Ако всичко свързано със зимните гуми бе просто реклама то, какъв смисъл има от нея? Ако аз си купя комплект зимни и летни гуми, ще ги карам толкова време, колкото ти ще караш два комплекта летни гуми. В цените на зимните и летните гуми не съм забелязал особена разлика. Производителите на зимни гуми правят и летни, тогава защо тази ирония към рекламата? А иначе... и теб ще те пратя при колегата Фихи да го питаш миналата зима при преминаване през София, как и защо за 2 бройки не ме нацели на един светофар при опит да спре зад мен с 20км/ч.
                          Интелигентен си, а четеш избирателно, що ли?През далечната 1996 дори и марката JEEP с модела Вранглер нямаше възможността (физическата) да се качи дори с извънземни гуми до наше село. Ама нали си интелегент. Абе, що мислиш съм минал 16км пеш? Щото ме е удряла лимката ли? Аз тръгнах на 26.12.1996, майка ми и баща ми успяха да стигнат до Варна с кола на 14.01.1997. Щото тогаз разбиха триметровите преспи по пътя. Ама нали трябва да си пишем без да четем... И кво спорим? Яд ме е, че нямах фото да снимам четирите изоставени на пътя коли: 3 леки автомобила и един ЗИЛ. В ЗИЛ-а имаше най-много навят сняг, а в едно 4х4 чисто ново животно - най-малко. Ама артисало на пътя, щото няма как да продължи през 3 метра пряспа. Аз самият затънах яко в една, затънах до кръста, а както писах - бях ПЕШ.Владим, всикчите ми уважения, но София/Варна нямат НИЩО общо. Ама НИЩО! И не умаловажавам функционалността на снежната гума ВЪРХУ сняг, а само върху топъл (>+5*) асфалт през 90% от експлоатацията ѝ (това е ударено и, а не й).
                          nikolovvd написа:
                          Много искам някой поклонник на летните гуми да осъмне във Видин след дъжд при -15 градуса.Защо във Видин ли? Защото всяка година тук има по 10-тина последователни дни с температури от -25 до -15 през нощта и не повече от -10 през деня. Да видим за колко време ще му накъдрят ламарините. Аз му давам максимум до първото кръстовище. Докато живеех в Ямбол си спомням само една Зима когато съм бил 4-ти клас, защото тогава за първи и последен път съм се возил на шейна. Щом след 37 години все още си спомням това си правете сметка колко често се задържа снега в Ямбол.
                          Искаш да НИ кажеш, че гумите за СНЯГ са ефикасни на ЧИСТ лед? Или просто чешаш 2 пръста по клавиатурата. Това, че в момента НЕ УПОТРЕБЯВАМ гуми за сняг не знчи, че никога не съм потребявал. И кво му е на Видин, освен, че количеството крайбрежна вода е по-малко и по-сладка? Варна, морето, сините вълни - посред сериозната зима при минусови температури искам да те видя с най-вълшебните гуми за сняг... без шипове
                          Steliyan's Life!
                          FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                          Коментар


                            jenshen73 написа:
                            Аз тръгнах на 26.12.1996, майка ми и баща ми успяха да стигнат до Варна с кола на 14.01.2007
                            Ей на туй му се вика люта зима - 11 години и 19 дни път с кола през преспите. Не ти се подигравам - знам, че е неволна грешка, ама малко да разведрим темата. :D

                            Коментар


                              =Rudi= написа:
                              jenshen73 написа:
                              Аз тръгнах на 26.12.1996, майка ми и баща ми успяха да стигнат до Варна с кола на 14.01.2007
                              Ей на туй му се вика люта зима - 11 години и 19 дни път с кола през преспите. Не ти се подигравам - знам, че е неволна грешка, ама малко да разведрим темата, че отдавна я изчерпахме. :D
                              Заядливко На кило домашно червено съм. ДО сега грешки редактирах )) Родителите ми, ми се обадиха на 14.01, че са стигнали НАЙ-после до Варна.И наистна беше люта зима, но от тогава е "прощавало" само 2 зими...
                              Steliyan's Life!
                              FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                              Коментар


                                Няма да споря с теб, защото когато съм започвал висше във Варна ти си учил за триъгълници, а когато съм учил метеорология не си ходил още в детската градина. Разликата от Видин до Варна е не само 600 км, а в климата.Да колата върви без проблеми с четири зимни гуми и нито сняг нито лед я спират. Да не мислиш, че някой облизва улиците до сухо? Е гумите не са от 70 лв. и с парите за един комплект мога да си купя една Брава. Ей това е идея! Вместо да давам пари за зимни гуми си вземам една брава и на Пролет я хвърлям в Дунава! :D
                                Няма начин да няма начин!

                                Коментар

                                Working...
                                X