Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Навън вали сняг ,а аз съм с летни гуми...

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    Вече е със зимни гуми, днес ги купих , втора ръка но са хубави , Michelin, с 5 мм грайфер и 2007 дот, за 25 лв бройката толкова
    ----------------------------------------------------------------------------
    Fiat Bravo 1.6 97г.(90к.с.), LPG Lovato
    ex.Fiat Punto 1.1 96г.(55к.с.),LPG Lovato
    ex. Fiat Tipo ATG 91г. 1.6(83 к.с.) бензин + газ

    Коментар


      #47
      Колеги,опитвал съм се да карам с летни гуми през зимата-не става!Не е въпрос на техника ,умения или стаж,знаете че лятнята и зимната гума нямат нищо общо,а да не говорим за всесезонните.Аз съм за зимните!
      1234567890

      Коментар


        #48
        Не ми се нахвърляйте де, и аз съм за зимните гуми.Но да се казва, че хич не може да се кара с летни гуми в сняг и лед е доста пресилено.Който не вярва, да ми дойде на гости да му покажа как се изкачва голям наклон със сняг с летни гуми @vladim - Мен колегата Krasi_79bs ме удари отзад през лятото с летни гуми Бяхме чудна гледка, добре че на практика само се драснаха малко броните

        Коментар


          #49
          jenshen73 написа:
          Аз съм си с вездесъщите всесезонни гуми. Предвид, че и зимата във Варна е снежна максимум 2 седмици - не виждам смисъл от чисто снежни гуми...
          Подобно - налага ми се да карам не повече от 3-4-5 дена на сняг през годината.......зимната гума е по добра само на сняг, иначе даже си е и по зле.....
          Alfa 156 2.0 TS
          Alfa 156 20VTurbo
          Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
          Locost TF1 3.0V6

          Коментар


            #50
            Immortal написа:
            ...@vladim - Мен колегата Krasi_79bs ме удари отзад през лятото с летни гуми Бяхме чудна гледка, добре че на практика само се драснаха малко броните
            Виж, ако те беше ударил лятото със зимни гуми... щеше да е друго! :P
            Frontera Sport, X20SE март 1998

            Коментар


              #51
              ///// написа:
              Predatorsi написа:
              Малко четки...
              В Смолян го дават бедствено положение. Дори с вериги било трудно.
              Аз отдавна не съм в Смолян ,нали завърших и не съм ходил от доста време...Вече съм си в Пазарджик...А тук е едно такова кално...Иначе в Смолян за 3 години съм се нагледал на сняг ,мани бегай ,помня няколко пъти ,в които ми се е налагало да карам в ужасни условия ,но Типо-то не се предава без бой...
              Fiat Stilo Multi Wagon 1.9JTD 85KW/115к.с. '03 powered by emzo
              Fiat Punto SX mk2 1.2 44KW/60к.с. '00
              EX : Fiat Tipo 1.6 i.e DOHC 149C2.046 1585cc. 66KW/90к.с -6250об./мин. - Изповядващ религията FIAT

              Коментар


                #52
                Едно интересно четиво - http://clubalfaromeo.com/forum/showt...F1%F2%EE%E2%E5Зимните гуми са по добри само и единствено на сняг......
                Alfa 156 2.0 TS
                Alfa 156 20VTurbo
                Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
                Locost TF1 3.0V6

                Коментар


                  #53
                  Варна, снега пак ни подмина .....
                  Красота - http://www.youtube.com/watch?v=Fe-w2TdG0Qo

                  Коментар


                    #54
                    popara801 написа:
                    Да ви напомня,че зимните гуми се слагат не само когато има сняг,а при температура на асвалта по-ниска от 15градуса с цел по-добро сцепление.В тоя ред на мисли моята е от преди месец със зимни такива поне на задвижващите колела.
                    Крайно невярно твърдение от ваша страна, колега. Моля Ви да попрочетете малко, освен ако не сте търговец на гуми. Какви 15 градуса ви гонят, какво по-добро сцепление. Лятната гума разцепва зимната на всякаква настилка, освен на сняг, разбира се. На сух асфалт и при -10 градуса с лятната пак ще спирате по-добре. А на лед и с двете ще карате шейничка

                    Коментар


                      #55
                      Не е така колега!Със зимни гуми колата има коренно различно поведение. При температури от 5 до 10 градуса с ленти гуми няма случай да потегля без да се задейства тракшъна, а със зимните много рядко се случва. В София съм имал случаи на светофара някой да се направи на "мъж" и да се опитва да си прави дръпки. Ами не стъва! Аз си потеглям лекичко, а оня с летните си остава да върти гуми на светофара. За поведението на завой няма да коментирам. В тези ситуации се обажда ESP-то, но да разчиташ колата да ти оправя грешките си е чисто самоубийство.Който не вярва да направи един експеримент. На сух път при температура 5 градуса - най-добре на летище или писта за определено разстояние се опитайте да постигнете максимално възможната скорост с летни и зимни гуми и после пишете отново. Още при 10 градуса лятната гума става на бакелит.
                      Няма начин да няма начин!

                      Коментар


                        #56
                        Има летни гуми и летни гуми. Както и зимни - и зимни.Ако се сравняват калпава зимна гума с оригинална маркова лятна, бъди сигурен, че от зимната можеш да направиш само поилка за овце, примерно В по-старите теми, в които дъвкахме пак този въпрос, има публикуван един тест на гуми, от аутоБилд ако не се лъжа. Та там еднахубава лятна гума разбива зимните на пух и прах, И при потегляне, и при спиране. Не на сняг, разбира се, а на студен асфалт.Естествено и ако си с хубава зимна гума пред някакъв летен галош "мейд ин гараж", е ясна работата.

                        Коментар


                          #57
                          Хубава тема и много дъвкана! Ама никой не може да ме убеди зимата (макар и да не падне една снежинка, а само да е студ) да карам с летни гуми защото видиш ли нямало значение, както и лятото да карам със зимни гуми. Зимата съм със зимни, лятото с летни гуми.
                          Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD, 16V m-jet '04
                          Ex Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD '04; Ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD '01; Ex Fiat Coupe 2.0 '95; Ex Fiat Tipo 1.6 i.e. '93; Ex Fiat 131 Mirafiori 1.4 i.e. '82; Ex Opel Vectra C 1.9 CDTI '05 Elegance, Automatic

                          Коментар


                            #58
                            Immortal написа:
                            Не ми се нахвърляйте де, и аз съм за зимните гуми.Но да се казва, че хич не може да се кара с летни гуми в сняг и лед е доста пресилено.Който не вярва, да ми дойде на гости да му покажа как се изкачва голям наклон със сняг с летни гуми @vladim - Мен колегата Krasi_79bs ме удари отзад през лятото с летни гуми Бяхме чудна гледка, добре че на практика само се драснаха малко броните
                            Причината не беше в гумите Дидо.Друга беше.Ама няма да я казвам ,че да има малко форумска интрига.
                            FIAT FORUM BULGARIA
                            Ракията е над политиката

                            Видео от Италфест 2011

                            Коментар


                              #59
                              А аз имам един въпрос. На лед (хубав, лъскав, без сняг върху него), един и същи автомобил с едни и същи гуми - с абс или без абс, ще спре за по-кратко разстояние?

                              Коментар


                                #60
                                Mupo написа:
                                А аз имам един въпрос. На лед (хубав, лъскав, без сняг върху него), един и същи автомобил с едни и същи гуми - с абс или без абс, ще спре за по-кратко разстояние?
                                С ABS,или поне така би трябвало да е. Снощи си набарах едно местенце с бая сняг и реших да си пробвам малко гумите.Що годе се справиха добре.То не може и да се очаква нещо друго,след като цяло лято ги търкалях.
                                Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
                                Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
                                Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

                                Коментар

                                Working...
                                X