Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Навън вали сняг ,а аз съм с летни гуми...

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Да ви напомня,че зимните гуми се слагат не само когато има сняг,а при температура на асвалта по-ниска от 15градуса с цел по-добро сцепление.В тоя ред на мисли моята е от преди месец със зимни такива поне на задвижващите колела.
    FIAT BRAVO 1.6
    FIAT COUPE 1.8-POWER OF LOVE-EX
    LANCIA LYBRA 1.8 SW-NOW

    Коментар


      #17
      Аз шеговито го казах ,че ме е изненадала ,но все пак вчера при нас грееше слънце цял ден ,и беше приятно ,като температура...Кой да предполага ,че днес ще осъмнем със сняг... Иначе смених антифриз точно преди 3 дни ,а в интерес на истината днес мислех да ходя да слагам зимните гуми ,които са Tigar и ги взех ,защото ми се налагаше ,докато уча в Смолян често да пътувам през Пампорово или Рожен ,а там си има доста сняг ,и досега никога с тези гуми не съм имал проблем...Преди колата я карах само с две зимни гуми отпред ,като се има в предвид "тежката" зима в Пазарджик...Вали около два пъти-три пъти ,а на другия ден по пътя няма нищо...Така ,че се надявам скоро да няма сняг по пътя и да ида да ги сменя...
      Fiat Stilo Multi Wagon 1.9JTD 85KW/115к.с. '03 powered by emzo
      Fiat Punto SX mk2 1.2 44KW/60к.с. '00
      EX : Fiat Tipo 1.6 i.e DOHC 149C2.046 1585cc. 66KW/90к.с -6250об./мин. - Изповядващ религията FIAT

      Коментар


        #18
        Със зимни съм поне от един месец, че така както ми се налага да търча напред назад ит северния до южния край, не знаех къде ще ме изненада снега.Антифриза ми е добре, надявам се.Лятна течност, но не много. Колата в момента е в гараж, ламаринен, но на завет. Ще долея със зимна течност, но като тръгна в другиден.Тази сутрин, честит първи сняг и в югоизточна България.Пожелавам на всички безаварийни километри тази зима.
        .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
        www.cyxap.com

        Коментар


          #19
          Здравейте!

          Коментар


            #20
            Вали.Дори и в при нас, което е нещо изключително рядко явление.Дават го 3-4 дни все снежни, да видим...Антифриз - да, зимна течност на чистачките- да, зимини гуми - засега не, очаквам парични приходи и тогава. Не ми е проблем да карам с тези, които сега са на колата - сутринта даже тествах в снега от Ямбол до Сливен. От 20 зими, в които съм шофьор, зимни гуми съм имал в половината от тях, проблеми не съм имал, защото карам много внимателно. Не оспорвам предимствата на зимните гуми, при първа възможност ще сложа, но не ми е първа грижа.

            Коментар


              #21
              Това мисля да е тема само за хора с летни гуми. Щом ви изненадва сняг в средата на декември, значи нещо не е наред.
              Stilo 1.6 16v

              Коментар


                #22
                С течността за чистачки малко се изложих. До онзи ден си карах с чиста водичка. И нали есента е суха, почти не използвам пръскалките и течността все си стои почти на максимума. Вчера като се застуди, ме хвана жал за чистачките да изхвърля принудително водата от казанчето и само долях към 300 гр. концентрирана течност за чистачки. На фона на общо 2 л. течност, не знам дали ще успее да я предпази от замръзване. Хубавото е, че колата ми по принцип е в гараж, а когато е в движение топлината под капака ще загрява и течността и се надявам да не замръзне.Антифризът не съм го сменял, като купих колата през септември, защото беше един такъв хубав, червен . Изтеглих в едно бурканче и го пробвах във фризера - не замръзна. Надявам се, че няма да ме предаде тази зима. Следващата сигурно ще го сменя.
                Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                Коментар


                  #23
                  Всичко е на ред! Просто сме си такива! :D
                  Няма начин да няма начин!

                  Коментар


                    #24
                    Re: Навън вали сняг ,а аз съм с летни гуми...

                    Predatorsi написа:
                    Здравейте ,колеги...Тази година за пръв път ,зимата ме изненада и мен... Интересното е ,че днес ,като видях ,че вали сняг ,едва тогава се сетих ,че съм още с летни гуми... А най-гадното е ,че имам четири чисто нови ,които само чакат да влязат в действие ,но май ще чакам да спре да вали ,за да ги сменя...Интересно ми е дали има още изненадани от зимата ,като мен?ПП:Като се замисля ,много хора карат с летни гуми ,при сняг ,но на мен някак ми е некомфортно...
                    Ако са ти на джанти, не е проблем да си ги смениш, дори и да не са балансирани.По-добре ги сложи сам, балансирането винаги може да направиш някъде, а сигурно ще има и опашки сега.

                    Коментар


                      #25
                      Какъв сняг бре колеги....тука няма нищо. Аз съм готов с всичко. И зимни гуми, проверен антифриз, антимръз чистачки....само шейна още не съм взел за малката. Иначе парафин има. Само сняг дайте....

                      Коментар


                        #26
                        Yani76 написа:
                        ...Щом ви изненадва сняг в средата на декември, значи нещо не е наред.
                        Колега ,а не мислиш ли че всяка година управниците ги изненадва снегът в средата на декември и докато се впрегнат да го чистят той се е разтопил...Поне по Софето всяка година гледа по новините как всички са изненадани ос снега...Затова си мисля ,че за тези 4 години дето съм шофьор ,ми е позволено поне един път да си сменя гумите ,когато започне да вали сняг...
                        fuoco написа:
                        Predatorsi написа:
                        Здравейте ,колеги...Тази година за пръв път ,зимата ме изненада и мен... Интересното е ,че днес ,като видях ,че вали сняг ,едва тогава се сетих ,че съм още с летни гуми... А най-гадното е ,че имам четири чисто нови ,които само чакат да влязат в действие ,но май ще чакам да спре да вали ,за да ги сменя...Интересно ми е дали има още изненадани от зимата ,като мен?ПП:Като се замисля ,много хора карат с летни гуми ,при сняг ,но на мен някак ми е некомфортно...
                        Ако са ти на джанти, не е проблем да си ги смениш, дори и да не са балансирани.По-добре ги сложи сам, балансирането винаги може да направиш някъде, а сигурно ще има и опашки сега.
                        Гумите не са на джанти ,но след час вече ще са на колата...Добре ,че живея на главен булевард и снегът се е стопил от движещите се коли ,та успях да събера смелост и закарах колата в гумаджийницата ,която е на 20 метра от нас ,буквално... Оставих я и се прибрах на топличко ,и след малко ще ида да си я взема...
                        Fiat Stilo Multi Wagon 1.9JTD 85KW/115к.с. '03 powered by emzo
                        Fiat Punto SX mk2 1.2 44KW/60к.с. '00
                        EX : Fiat Tipo 1.6 i.e DOHC 149C2.046 1585cc. 66KW/90к.с -6250об./мин. - Изповядващ религията FIAT

                        Коментар


                          #27
                          Къде тоз сняг?! Всичко съм подготвил, но скоро може тук и слънце да пекне!
                          Красота - http://www.youtube.com/watch?v=Fe-w2TdG0Qo

                          Коментар


                            #28
                            Я вижте какво слънце е във Видин!http://www.webcambg.com/vidin_weather_webcam01.html
                            Няма начин да няма начин!

                            Коментар


                              #29
                              Супер значи на 18-ти 100% откриваме ски сезона :D ей така искам да е всяка година 20 градуса до 12-ти декември ,и от другия ден яко сняг и зима
                              фиатче Браво 2.0

                              Коментар


                                #30
                                popara801 написа:
                                Да ви напомня,че зимните гуми се слагат не само когато има сняг,а при температура на асвалта по-ниска от 15градуса с цел по-добро сцепление.В тоя ред на мисли моята е от преди месец със зимни такива поне на задвижващите колела.
                                само да поправя колега не 15 а 5 градуса
                                Душата в рая на Фиата оборотомера до края!


                                FIAT BRAVO 1.8GT
                                FIAT BRAVO 1.9TD ex

                                Коментар

                                Working...
                                X