Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колко заплати ви струва колата

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #61
    Така като ви гледам кой 2, кой 3-5 заплати излиза, че Фиатаджиите съвсем не са бедни хора .... Щом реално и на теория само можете да си купувате нов фиат през 2-3 месеца.... :D2008ма лятото ми струваше 10.4 тогавашни заплати + още 2 заплати за регистрация и първоначално обслужване като се има в предвид, че масла и ремъци не сменях. Като цяло закупуването на колата ми струваше 12.4 заплати. със сегашната ми заплата и тогавашна цена на колата щеше да ми струва 9.4 заплати :S Иначе месечно харча до към 200 лева за бензин... а има и месеци, в които се случва да си работя само за тая кола ... Като се замисля май трябва да направя това дето колегата по горе се закани да прави ако си направи сметка Yellow_Flash_Colorz_PDT_05 да я продам и да грабвам колелото Yellow_Flash_Colorz_PDT_37 Yellow_Flash_Colorz_PDT_37 Yellow_Flash_Colorz_PDT_37

    Коментар


      #62
      закана ама както скачат цените на горива,застраховки,и подръжка май няма дае закана ами го виждам че скоро може да стане и реалност за съжаление
      пунто 1,7тд

      Коментар


        #63
        При едни сериозни сметки - колко излиза километър пробег - стигнах до неприятното число 1лв/1км. Но какво да се прави, нали сме "модерни", а имаше времена, когато в автобуса се влизаше с напън, а се излизаше все едно се раждаш... И винаги се намираше някой да предложи "Минети напред, минети напред", а аз все отзад бях, мама му късмет...
        Steliyan's Life!
        FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

        Коментар


          #64
          Като я купувах мойта струваше около 10-11 тогавашни заплати,сега я оценявам на 2,5 мои заплати А да попитам някой правил ли си е сметката колко му е излязла колата като цяло,говоря за цената на колата,горивото,всякакви консумативи и ремонти по нея? Наскоро си бях правил една груба сметка за 6те години с мойта фиатка и останах без думи........
          Peugeot 307 2.0i ГИ
          ex: Fiat Brava 1.6 16V 90hp

          Коментар


            #65
            jordan85 написа:
            А да попитам някой правил ли си е сметката колко му е излязла колата като цяло,говоря за цената на колата,горивото,всякакви консумативи и ремонти по нея? Наскоро си бях правил една груба сметка за 6те години с мойта фиатка и останах без думи........
            2745 лв.,от които 1072 лв. за гориво и 1673 лв за регистрация,консумативи,6 гуми и две неприятни случки с ключа .Колата е купена края на ноември 2009г.,лятото 3 месеца не е карана,изминати са около 10000 км,предстои смяна на косумативи.По темата не мога да отговоря,тъй като не получавам заплата.Извинявам се за оффтопик`a
            Fiat Punto Mk2 1.2 16V Sporting `00

            Коментар


              #66
              jordan85 написа:
              Като я купувах мойта струваше около 10-11 тогавашни заплати,сега я оценявам на 2,5 мои заплати А да попитам някой правил ли си е сметката колко му е излязла колата като цяло,говоря за цената на колата,горивото,всякакви консумативи и ремонти по нея? Наскоро си бях правил една груба сметка за 6те години с мойта фиатка и останах без думи........
              Да, аз бях правил сметка на предишната ми кола-мареата от подписа. Три години притежание, почти точно 30 000 км.=9500 лв. (цена+ремонти, обслужвания, застраховки и винетки) + 5400 лв. бензин = 14 900 лв. тотална цена за притежание. Това прави около 50 ст. на километър.
              Tonight's the night and it's going to happen again and again...

              Коментар


                #67
                Така казано 50 ст. на километър звучи приемливо, но по друг начин казано 15 000 лева като се раздели на 3 те години притежание и ползване излизат 5 бона годишно.... което в българия е доста голям процен от годишната заплата.... С други думи голяма част от Българите си работим за колата и жената.....

                Коментар


                  #68
                  Много интересна тема, но и с много условности също така.Всеки оценява колата си в момента по какъв критерии? Най-ниска продажна цена, средна такава, или..?Да речем, че си оценявам Купето на 3500 лв. Това прави 4.5 мой заплати. Скоро обаче, гледах, че в мобилето цените на най-евтините започват от 1800 лв.. Това значи ли, че колата ми струва малко над 2 мой месечни възнаграждения?Иначе преди 3 и половина години колата струваше близо 7000 лв. Тогава получавах и доста по-ниска заплата. В цифрово изражение, това ще рече, че тогава влизането в сектата ми е струвало над 12 заплати..Малко конкретизиране си трябва, защото наистина излиза, че все едно всички работят в министерствата за по 4 цифрени суми. А може и аз да съм най-големия клошар тук, знае ли човек..
                  Fiat Coupe 2.0 16V

                  Коментар


                    #69
                    То тава е интересното, да има интрига! :D
                    Няма начин да няма начин!

                    Коментар


                      #70
                      сега като сметна... колата като я купувах ми е струвала 0.925 заплати, тоест по-малко от една заплата(ама тогавашна и не българска), а сега ако искам да я продам, ще трябва дасе разделя с нея за около 3 средни заплати.

                      Коментар


                        #71
                        Мареата от подписа я купих на 16.05.2009. Тогава струваше 4 заплати
                        now. BMW E39 523i '98 170hp
                        ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
                        ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

                        Коментар


                          #72
                          Абе нали сме Европейци от няколко години ,та вече с няколко заплати си позволяваме лукса и кола да си купим.
                          Фиат Панда 1.2 2006година
                          Синджира си идва ,а козата я няма...

                          Коментар

                          Working...
                          X