Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Идеи за външен термометър

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Идеи за външен термометър

    Не, не става дума за кола, астрата ми си има всичко необходимо. Става дума за домашен термометър, който да го виждам през прозореца и да ми показва външната температура. Дълги години имахме един стар живачен термометър, хванат с някакви винтчета за дървената дограма. Сменихме дограмата с PVC и тъй като беше грехота да я дупчим, залепихме с двойнолепещо тиксо някакво менте термометърче от външната страна на прозореца. Бурята онзи ден го издуха, за щастие. И без това показваше грешно. Дайте ми идея, може и линк към сайт на някой магазин, за качествен външен термометър.
    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

    #2
    Мисля, че в аптеките има добри термометри - дори аз последно оттам бях купувал от тези тръбните термометри, виждал си ги, дето показват доста голям диапазон от -40-50 до толкова над нулата. Но и при мен сега го има проблемът с дограмата, като по този начин ми се наруши комфортът да си наблюдавам външната температура, което, особено през зимата, го правех с голямо удоволствие, защото съм си малко педант и обичам да следя ниските температури. На мен също ще са ми интересни предложения, по-скоро за закрепване на термометъра отвън, не толкова за модел термометър.
    Fiat Marea Weekend 1,6 16V

    Коментар


      #3
      Re: Идеи за външен термометър

      snake написа:
      Не, не става дума за кола, астрата ми си има всичко необходимо. Става дума за домашен термометър, който да го виждам през прозореца и да ми показва външната температура. Дълги години имахме един стар живачен термометър, хванат с някакви винтчета за дървената дограма. Сменихме дограмата с PVC и тъй като беше грехота да я дупчим, залепихме с двойнолепещо тиксо някакво менте термометърче от външната страна на прозореца. Бурята онзи ден го издуха, за щастие. И без това показваше грешно. Дайте ми идея, може и линк към сайт на някой магазин, за качествен външен термометър.
      Все пак живеем в свят със съвременни технологии.Има много хубави "станции", където ти стои някъде във вас. Обикновено има и външен термометър към нея, където ти предава сигнала към вътрешната станция и на дисплея ти се появява примерно: Вътрешна температура на помещението, където се намира, външна температура от външния сензор, влажност на въздуха, атм. налягане и т.н.Загледай се в такова нещо. Няма смисъл от старите технологии
      A20DTH ЖТД ама не баш
      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

      Коментар


        #4
        Идеи..... на ТСМ има много подобни термометри с радио връзка между външния и вътрешния датчик. Дори имат и разни накачорени функции да пиукат при зададена темп. Примерно за дизелджиите ако вън падне под -5 градуса тва нещо може да се нагласи да пиука че да слизат да препалват Помнят наи висока и наи ниска измерена темп и други подобни.Тего те ко му плащаш 18 лв http://tcm.dir.bg/_wm/catalog/item.p...=34613&dflid=3 в магазините на Конрад също има такива подобни.
        Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
        Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
        Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

        Коментар


          #5
          термометър

          Сложи си такъв като в колата с датчик навън а цифрите вътре или подобен http://www.tpetrov.com/search.php?pr...SH102+IN%2FOUT и тук има доста http://orderbg.com/index.php?main_page=index&cPath=413 или търсиш такъв като на снимката той е за прозореза
          Прикачени файлове
          КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
          Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
          http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

          Коментар


            #6
            В Конрад, а и на други места продават термометри измерващи вътрешна и външна температура, като за външната се използва безжичен датчик с батерийки. Според конкретният модел устройствата имат памет за най-ниска и най-висока отбелязана температура, аларма, часовник... Всичко това за цена около 20лв. Външният датчик се закача на винт, но моят съвет е да му измислиш друго захващане, защото на винта просто виси, а при една буря на един колега датчикът му литна! Също така е много важно, къде ще го монтираш за да не го пече слънце, да не го вали дъжд (не съм сигурен, че е напълно влаго изолиран) и да не е прекалено на завет, защото иначе ще слагаш едни 2 градуса надолу за да получиш по-истинска информация.
            Frontera Sport, X20SE март 1998

            Коментар


              #7
              Явно ще е нещо такова, с вътрешен дисплей и безжичен външен датчик. Предполагам, че ще намеря начин да закрепя датчика стабилно някъде на терасата. Благодаря за идеите.
              Tonight's the night and it's going to happen again and again...

              Коментар


                #9
                Slavi_Lancia написа:
                Идеи..... на ТСМ има много подобни термометри с радио връзка между външния и вътрешния датчик. Дори имат и разни накачорени функции да пиукат при зададена темп. Примерно за дизелджиите ако вън падне под -5 градуса тва нещо може да се нагласи да пиука че да слизат да препалват Помнят наи висока и наи ниска измерена темп и други подобни.Тего те ко му плащаш 18 лв http://tcm.dir.bg/_wm/catalog/item.p...=34613&dflid=3 в магазините на Конрад също има такива подобни.
                Тези TCM живи ли са? Направих запитване през сайта, защото няма телефони за контакт, но реакция йок. Днес в Кауфланд видях такива термометри, струват 30 лв., но не ми харесаха. Външният датчик не е предразположен към закрепване, а пък вътрешният дисплей е голям кютук с размерите на стар будилник.
                Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                Коментар


                  #10
                  На повечето модели външният датчик не е предвиден за закрепване. Просто се поставя някъде на завет и сянка.
                  преди - TIPO
                  сега - VOLVO XC60

                  Коментар


                    #11
                    в студа батериите на предавателя заминават за нула време
                    2015 Renault Megane Expression GT
                    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                    Всичко за FIAT Bravo 2007

                    Коментар


                      #12
                      На снимката можеш да видиш моята станция......... има датчик и за външна температура, който е с кабел от самото устройство, но аз лично не съм го използвал. Купих я преди година от Джъмбо, мисля, че още ги има. Добър вариант е за 10-15 лева
                      Прикачени файлове
                      BMW E90 320D
                      ех. FIAT COUPE 2.0 16V
                      ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
                      ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

                      Коментар


                        #13
                        Sev написа:
                        в студа батериите на предавателя заминават за нула време
                        На моя предавател ги сменям два пъти годишно. Не е толкова много. По две батерии 2АА.
                        преди - TIPO
                        сега - VOLVO XC60

                        Коментар


                          #14
                          Sev написа:
                          в студа батериите на предавателя заминават за нула време
                          Изглежда зависи от модела и батериите! Досега май само веднъж съм сменял батериите на външния датчик, т.е. карат със сигурност повече от година. Сега е с алкални батерии (а дали не беше една батерията? ) именно за да не ги сменям толкова често!
                          Прикачени файлове
                          ex FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

                          Коментар


                            #15
                            Пешо, много студено във вас бре...
                            BMW E90 320D
                            ех. FIAT COUPE 2.0 16V
                            ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
                            ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

                            Коментар

                            Working...
                            X