Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

искам съвет за неограничен интернет

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    mims написа:
    Благодаря на всички писали по темата ! Аз съм ескимос и нищо не разбирам, Николай ще чете и ще вземем някакво решение Идеята ми беше да не плащаме на 3 места за нет.Инъче преди време татко беше взел от негов колега назаем една флашка ( май на Глобул беше ) и биваше за отваряне на страници ...
    Ако тези 3 места са в Пловдив или на място,където има макс телеком,то по-добре избери тях,отколкото някой от мобилните оператори.
    Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
    Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

    Коментар


      #17
      Много важно е да проверите дали на местата, където ще ползвате нета наистина има 3G покритие. Лесно можеш да се ориентираш, ако телефонът ти е към М-тел например и поддържа 3G. Просто следиш индикатора за 3G мрежа дали свети!
      Frontera Sport, X20SE март 1998

      Коментар


        #18
        Вземай М-телския вариант, имам и на 3те оператора, само М-тел върви на всякъде, виваком са най-зле.

        Коментар


          #19
          Откажи се от това.Имах такъв договор.В София и градовете става,но примерно на вилата скоростта беше 6кв.На въпрос към оператора-Мтел,защо е толкова ниска скоростта,отговора беше-Ми сигурно има и други с лаптопи в селото.В гората и при условие че селото има локална мрежа.Една страница не можеш да отвориш без да се изнервиш.
          FIAT PUNTO GT1 Kyron 2000xdi nisan serena 1.6

          Коментар


            #20
            tinalex написа:
            Откажи се от това.Имах такъв договор.В София и градовете става,но примерно на вилата скоростта беше 6кв.На въпрос към оператора-Мтел,защо е толкова ниска скоростта,отговора беше-Ми сигурно има и други с лаптопи в селото.В гората и при условие че селото има локална мрежа.Една страница не можеш да отвориш без да се изнервиш.
            Именно затова първо е добре да се провери дали на мястото, където ще се ползва въпросният интернет има 3G покритие на конкретният оператор! И разбира се да не се доверяваме на думите на служителите в офисите, а да проверим лично. Не знам, защо но идеята за 3G у нас е много объркана... В големите градове има прилично покритие, но като отидеш на село, вила където реално ще ползваш услугата... грънци! :D Ясно ми е, че пак става въпрос за много инвестиции, но също ми е пределно ясно, че мобилните оператори печелят мнооого добре!
            Frontera Sport, X20SE март 1998

            Коментар


              #21
              Е точно това е проблема Vladim.С тези цени и немалко измами, печелят повече от безобразно от гласовата услуга. И никой не си мърда пръста да разшири диапазона на услугите. Те и без това печелят доста.Ако имаше сериозна конкуренция, ниски цени и нужда от генератори на приходи ... щеше да е друго.Не 3G, ами HSDPA покритие щяхме да имаме вече в страната.
              .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
              www.cyxap.com

              Коментар


                #22
                Malone написа:
                Е точно това е проблема Vladim.С тези цени и немалко измами, печелят повече от безобразно от гласовата услуга. И никой не си мърда пръста да разшири диапазона на услугите. Те и без това печелят доста.Ако имаше сериозна конкуренция, ниски цени и нужда от генератори на приходи ... щеше да е друго.Не 3G, ами HSDPA покритие щяхме да имаме вече в страната.
                Емии... така е за съжаление, колега! Затова е добре човек добре да се информира преди да прецени към коя услуга да се насочи. Повечето служители гледат само, как да ги глътнат парите, а пък после като си подписал договор се оправяй... Сърбал съм подобна попара и затова от сега нататък питам, интересувам се, събирам мнения и тогава подписвам! А иначе е факт, че на две супер затънтени места Глобул нямаше 3G покритие, а М-тел имаше.
                Frontera Sport, X20SE март 1998

                Коментар


                  #23
                  u_bo написа:
                  Immortal написа:
                  .......Обърни и ГОЛЯМО внимание на цените им СЛЕД изчерпване на пакета. Обявената цена от 0.10 лв/МБ прави главозамайващите 100 лв за GB. ...../
                  това определено не е вярно от известно време.ЪНЛИМИТЕД пакетите и на трите оператора НЯМАТ допълнително заплащане след изчерпване на лимита. Само ограничават скоростта.За справка:http://globul.bg/bg/gprs.html?addons
                  Това определено е ВЯРНО за всички пакети, освен за неограничените. Само че неограничените са яко ограничени по скорост.
                  PREDATORst написа:
                  Иначе за скоростта е така,и високата скорост я имаш само до 2,5гб след това таратанци нищо че е неограничен,лошото е че никъде не го пише а си го признават само ако си наясно какво търсиш и ги попиташ конкретно,има вариан и неразбиращ консултант продавач да те излъже.
                  Напротив, пише го на сайта им. Вече го цитирах по-горе.Пак се повтарям - за в града МНОГО ПО-ДОБРЕ е да си пуснеш мобилен интернет от WiMAX оператор. Изобщо не се захващай с мобилните оператори.

                  Коментар


                    #24
                    Доста съм запознат с технологията на Макс Телеком и ги препоръчвам горещо.Немога да ви разбера 2 страници тема всички обсъждат мегабайти и стотинки за мегабайти а никой не се заинтересува от напълно неограничен интернет.Достъпа пак е с USB модем, цената е от 19.90 на месец.Вижте как е скороста.
                    Прикачени файлове
                    http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                    Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                    FIAT БРАВО 1.2 16v
                    ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                    FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                    Коментар


                      #25
                      Използваш случая да изтъкнеш задълбочения ти опит с услугите на Max Telecom?
                      infineon написа:
                      Немога да ви разбера 2 страници тема всички обсъждат мегабайти и стотинки за мегабайти а никой не се заинтересува от напълно неограничен интернет.
                      Ако беше чел внимателно тези две страници, щеше да разбереш, че може би се търси достъп на място, където вероятно само мобилните оператори доставят интернет.Покритието на WiMAX е още твърде далече от покритието на който и да е моблен оператор.Проверка за покритие на WiMAX, ТУК.Още повече, че още в четвъртия пост беше препоръчана услугата на Max Telecom, от Безсмъртния, както и беше даден директен линк към страницата им, за да се запознаят питащите.
                      .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
                      www.cyxap.com

                      Коментар


                        #26
                        Тези компютърно генерирани карти въобще не ги гледайте, нямат много общо с реалноста.Трябва си тест на място.Покритието на Макстелеком е доста по добро от некском и транстелеком.Не забравяйте че повечето клетки на Глобул не подържат EDGE и ако няма 3G скороста отива на 2-3к през GPRS.Мтел и Виваком имат ЕДГЕ навсякъде и е доста по добре.
                        http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                        Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                        FIAT БРАВО 1.2 16v
                        ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                        FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                        Коментар


                          #27
                          Глобул по -отношение на моб.интернет са последна дупка на кавала ,тях никой не ги брои за живи .Мак телекома всички са доволни от него ,ама не е достатъчно МОБИЛЕН :D До 5 години дано покрият цялата страна .
                          фиатче Браво 2.0

                          Коментар


                            #28
                            Охоооо, тука яко реклама виждам в тази тема - къде са модераторите, които ме изядоха преди 2 месеца??????МаксТелеком са толкова добри, че Общинска Банка се мъчи с тяхното покритие 2 месеца и на третия си прекрати договора поради липса на услуга в градовете с офиси на банката.Мтел - добри са, но не съвсем навсякъде както се твърди в по-горните постове - все пак техните клетки са стари и имат приоритизация на гласовия трафик пред датата, което им изиграва лоша шега дори и покритието да е на 6. Не случайно реже клиентите си с неограничения трафик на космическата скорост от 128-512 kbps след изчерпване на включените MB - просто се застраховат да не пренатоварят мрежата си.Глобул - за тях не е приоритетно да се изгради добро 3G покритие.Виваком - до края на декември клетките с 3G покритие ще достигнат 550 в цялата страна или 80%. До края на януари броят им ще бъде 670 или 85% от територията на страната. Неслучайно цялата Back up връзка на ДСК Банк (банката с най-голяма клонова мрежа в България) е през мрежата на Виваком, както и цялата им банкоматна и постерминална мрежа, всички постерминали и банкомати на ОББ, Райфайзенбанк, СИ Банк, СЖ Експресбанк са със сим карти на Виваком.Дали някоя банка би си позволила лукса да има неработещ постерминал или банкомат?!Чак трагедия и т.н.Трафикът ми месечно е в порядака на 40-60 GB и съм изпробвал покритието на всевъзможни места. Да факт е, че в малките населени места скоростта е ниска, но страниците се отварят и връзката неразпада. Най-ниската цена от трите оператора след изчерпване на включените MB в пакета е 0.05 лв. от Виваком при пакети 2.5GB, 5GB и 15GB.

                            Коментар


                              #29
                              doofiat написа:
                              Охоооо, тука яко реклама виждам в тази тема - къде са модераторите, които ме изядоха преди 2 месеца??????МаксТелеком са толкова добри, че Общинска Банка се мъчи с тяхното покритие 2 месеца и на третия си прекрати договора поради липса на услуга в градовете с офиси на банката.Мтел - добри са, но не съвсем навсякъде както се твърди в по-горните постове - все пак техните клетки са стари и имат приоритизация на гласовия трафик пред датата, което им изиграва лоша шега дори и покритието да е на 6. Не случайно реже клиентите си с неограничения трафик на космическата скорост от 128-512 kbps след изчерпване на включените MB - просто се застраховат да не пренатоварят мрежата си.Глобул - за тях не е приоритетно да се изгради добро 3G покритие.Виваком - до края на декември клетките с 3G покритие ще достигнат 550 в цялата страна или 80%. До края на януари броят им ще бъде 670 или 85% от територията на страната. Неслучайно цялата Back up връзка на ДСК Банк (банката с най-голяма клонова мрежа в България) е през мрежата на Виваком, както и цялата им банкоматна и постерминална мрежа, всички постерминали и банкомати на ОББ, Райфайзенбанк, СИ Банк, СЖ Експресбанк са със сим карти на Виваком.Дали някоя банка би си позволила лукса да има неработещ постерминал или банкомат?!Чак трагедия и т.н.Трафикът ми месечно е в порядака на 40-60 GB и съм изпробвал покритието на всевъзможни места. Да факт е, че в малките населени места скоростта е ниска, но страниците се отварят и връзката неразпада. Най-ниската цена от трите оператора след изчерпване на включените MB в пакета е 0.05 лв. от Виваком при пакети 2.5GB, 5GB и 15GB.
                              - Макстелеком - ако си свикнал на нормален нет - от техния ще получиш нервно разстройство /лични вчептления /- Глобул - без впечатления, но колега - добре е да се обосноваваш като ги казваш тези твърдения- Мтел - позната ли ти е фразата ’ Става, ама за друго’ / !!! черпя бира този , който пръв каже откъде е този цитат !! /- Виваком - ужасна им е поддръжката на клиенти/ вчепетления от други техни’услуги’ -- затова ги избягвам

                              Коментар


                                #30
                                И кога Виваком ще имат РАБОТЕЩО 3G покритие в един областен град?!?Щото и сега уж имат, но ако се закача с телефона си никой не може да ме избере или аз да избера някого... Неколкократно съм им писал и съм получавал всякакви комични отговори, само не и нормален, технически обоснован.Добри, вземи направи нещо, най-накрая и в родния ти град да заработи нормално 3G покритието, както от години работи на другите 2 оператора, моля ти се!За обслужването на клиентите да не говорим. Съвсем скоро им сърбах попарата!!!Въпреки най-ниските цени - признавам, и затова и аз ползвам Виваком - отношението към клиента е под нулата. УЖАС!!!!!

                                Коментар

                                Working...
                                X