Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

искам съвет за неограничен интернет

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    искам съвет за неограничен интернет

    Здравейте колеги.Искам да си взема флашка с неограничен достъп до нет ( като тези на Мтел и Глобул, други не знам ). Ако някой има информация относно тази услуга, моля да сподели, защото хич не разбирам.С Николай постоянно сме в движение и няма смисъл да плащаме интернет на 2-3 места.
    Punto Sporting 1.2 16V 85 h.p. - ex, but first in my heart
    AudiLina A3 1.8 20V 125 h.p. - NOW DRIVING

    #2
    3G интернетът върши чудесна работа, ако си на вила, село... За подобна цел бих препоръчал услугите на М-тел, по мои наблюдения 3G мрежата им обхваща по-голяма част от територията на България за разлика от Глобул. Също така ще предупредя, че скорости от този тип услуга не могат да се очакват! Тегленето на филми например го оставете за стандартният тип интернет по лан!
    Frontera Sport, X20SE март 1998

    Коментар


      #3
      И най добре би било първо да тествате на практика наличието и качеството на 3G мрежата преди да си купите подобно устройство.А моята препоръка е да си ползвате мобилните телефони за тази цел, освен ако не са нещо ултра low end.На практика телефона е същото нещо като това устройство, но с повече функции. Киавета ми е на устата, понеже така си го наричат в Италия. Иначе си е 3G модем.Та, по скоро телефона съдържа и тази функция, има и модем, освен телефонните му функции и хардуер.За мен ще са пари на вятъра.Сключете си договор с избраната от вас компания, купете си по едно кабелче за 4-5 лева и си ползвайте телефоните за връзка с 3G мрежата.И обърни внимание на това, което ти пише Vladim.3G/EDGE ще е доста под очакванията ти за скорост. Най-вероятно ще се измъчвате и изнервяте. За мейл, за нещо елементарно ОК, но ... мъка си е, ако сте свикнали на прилична връзка. Затова бъдете умерени в инвестицията.Не слушайте какво ви говори дилъра от офиса. Устройството ако ще и 2 терабита да може да прехвърля в секунда, тази информация трябва да премине от някъде. И обикновено се спира от най тясното място.Искам да кажа, че каквото и устройство да си купите, няма ли качествена бърза мрежа на мястото, ще ви е само за украса.
      .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
      www.cyxap.com

      Коментар


        #4
        Аз като БИВШ ползувател на тази услуга мога да ти дам няколко съвета:1. Не се връзвай с МТЕЛ за нищо на света! Сърбах им попарата.Само на 3 км от града 3G мрежата им вече не съществува. В началото беше чист GPRS, с който не могат да се провеждат дори гласови обаждания през скайпа. Гледането на клипове от Youtube е нещо абсолютно невъзможно. След известно време пуснаха EDGE, с което скоростта се подобри 3 пъти, но пак е далеч, много далеч от 3G. Гласови обаждания през скайп са възможни, гледането на клипове през Youtube става след сериозно изчакване да се зареди клипа. Като казвам сериозно, за някои по-качествени клипове стига до 15-20 минути.Максималната скорост, която можеш да стигнеш с EDGE технологията, която далеч няма покритие навсякъде, е 36 kbps, което е хиляди пъти по-малко от това, с което работя в момента на кабелен нет.В район на покритие на 3G мрежа нещата по-се ядват. Ако мислиш да се движиш само из града, 3G ще те задоволява, но, както каза Malone - не можеш да разчиташ да теглиш филми. Цените им можеш да видиш тук: http://www.mtel.bg/mc/pricebroadband.php?lang=bgОбърни внимание на забележката: * M-Tel SURF NonStop предоставя неограничен мобилен интернет трафик в мрежата на М-Тел. При достигане на месечно потребление от 2.5 GB, скоростта за пренос на данни ще бъде намалена до 128 Kbps.Обърни и ГОЛЯМО внимание на цените им СЛЕД изчерпване на пакета. Обявената цена от 0.10 лв/МБ прави главозамайващите 100 лв за GB. Имай предвид, че един филм рядко е под 1 GB.При Глобул нещата не са много по-различни, а при Виваком все още са на ниво "трагедия" (В Ямбол например все още нямат работещо 3G покритие).Според мен, ако наистина искаш мобилен интернет за в града, забрави за мобилните оператори - потърси Wi-Max мрежите. За Пловдив много хвалят MaxTelecom. http://www.maxtelecom.bg/

        Коментар


          #5
          тъй като ми трябва нет постоянно (работата ми е такава )Пробвал съм абсолютно всички възможни -глобул ,мтел и вивател .Значи първото и най-важно мобилнит интернет в никакъв случай не може да замести този на който сме свикнали .Скайп,мейл ,покер и т.н. е перфектен .Препоръчвам с 2 ръце м-тел ,най малкото зло от 3-те оператора .Където има 3г всичко е ок ,а където е през гпрс за моите нужди също е перфекно .За големите градове няма проблеми и с глобул и вивател ,но ако обичаш планините ,язовирите и забутаните места само М-тел .За теглене на филми категорично не става :Dp.s. ако се сещаш за някакви конкретни въпроси питай ,ако не взимай М-тел :D ,но преди това определено трябва да знаеш за какво мислиш да ползваш нета ,за да си прецениш за тарифата дали да си плащаш за всеи месец неограничен или само дейта карта ,или прима и т.н.
          фиатче Браво 2.0

          Коментар


            #6
            Всичко което казват колегите е точно така!Но Малоун,ползвам и двата варианта и когато ползвам телефона си за модем понякога не могат да ме търсят на гласово повикване(абонат съм на глобул).На практика си прав че върши същата работа и телефона ама има няколко НО.Хубавото на модемчето е че е с отделна дата сим,пестиш батерията на компютъра защото не зарежда й телефона,имаш безплатни смс.А за покритието и 3г,всичките ни оператори са зле каквото и да си говорим
            Bravo 1.2 16v
            Lancia Dedra 1.8 16v
            Suzuki GSXR250R

            Коментар


              #7
              Така е PREDATORst, сигурно има недоразумения с гласовите повиквания, но ... хуйнята струва пари, това имах предвид. Не са кой знае колко, но са си пари все пак.И рано или късно ще потъне в някое чекмедже.В Италия ползвах подобно устройство и общо взето бях доволен да си прочета мейла и да разлистя някой друг форум. Дотам. В 3G мрежа.Имах и HSDPA, но устройството ми не поддържаше този rate. Онова беше три пъти по скъпо.Наложи ли се нещо да тегля, пусках си компютъра и лягах да спя. Става дума за драйвери, софтуер, далеч по-малки от един филм да речем.Самия оператор ме шейпваше [автоматично] при download.Мисля, че и нашите обирджии ползват някакъв шейпър при заявка за download, макар че никога няма да си признаят.На настоящия ми лаптоп си имам вграден модем. Под батерията има място за GSM картата. Така и не съм го ползвал, не ми се налага. А и мисля, че е брандован за чуждестранен оператор, беше част от офертата, някакви месеци безплатен достъп до мрежата на Orange. Не ми се занимава да му търся цаката.
              .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
              www.cyxap.com

              Коментар


                #8
                Malone написа:
                Така е PREDATORst, сигурно има недоразумения с гласовите повиквания, но ... хуйнята струва пари, това имах предвид. Не са кой знае колко, но са си пари все пак.И рано или късно ще потъне в някое чекмедже.В Италия ползвах подобно устройство и общо взето бях доволен да си прочета мейла и да разлистя някой друг форум. Дотам. В 3G мрежа.Имах и HSDPA, но устройството ми не поддържаше този rate. Онова беше три пъти по скъпо.Наложи ли се нещо да тегля, пусках си компютъра и лягах да спя. Става дума за драйвери, софтуер, далеч по-малки от един филм да речем.Самия оператор ме шейпваше [автоматично] при download.Мисля, че и нашите обирджии ползват някакъв шейпър при заявка за download, макар че никога няма да си признаят.На настоящия ми лаптоп си имам вграден модем. Под батерията има място за GSM картата. Така и не съм го ползвал, не ми се налага. А и мисля, че е брандован за чуждестранен оператор, беше част от офертата, някакви месеци безплатен достъп до мрежата на Orange. Не ми се занимава да му търся цаката.
                Виждал съм такива ноутбуци но не ми се вярва да са брандовали модула.Тука операторите предоставят самия 3г модем безплатно при 2 годишен договор,а и условията да получиш изгоден неограничен нет са само с 2-у годишен договор,та за устройството тя няма да плаща,трябва само наистина да й трябва.Иначе за скоростта е така,и високата скорост я имаш само до 2,5гб след това таратанци нищо че е неограничен,лошото е че никъде не го пише а си го признават само ако си наясно какво търсиш и ги попиташ конкретно,има вариан и неразбиращ консултант продавач да те излъже.
                Bravo 1.2 16v
                Lancia Dedra 1.8 16v
                Suzuki GSXR250R

                Коментар


                  #9
                  Ами ... ако наистина имат намерение да го ползват активно две години, може би си струва, не съм смятал. Две години си е бая договор. Те ще си преценят.И колко съм прост.Като ми написа, че е имало недоразумения с гласовите повиквания и се замислих, защо аз съм нямал. С едно HTC бях, освен хуйнята на WIND.Ама как да съм имал, като си купих специално отделна карта за интернет, пак на някаква оферта беше. Кой да ми звъни, като никой не знае този номер, на никой не съм го казвал, защото и аз толкова го знаех. Записан беше и не съм го гледал. Освен някой по погрешка да ми звънне, но не ми се е случвало докато съм онлайн. Yellow_Flash_Colorz_PDT_37
                  .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
                  www.cyxap.com

                  Коментар


                    #10
                    Malone написа:
                    Ами ... ако наистина имат намерение да го ползват активно две години, може би си струва, не съм смятал. Две години си е бая договор. Те ще си преценят.И колко съм прост.Като ми написа, че е имало недоразумения с гласовите повиквания и се замислих, защо аз съм нямал. С едно HTC бях.Ама как да съм имал, като си купих специално отделна карта за интернет, пак на някаква оферта беше. Кой да ми звъни, като никой не знае този номер, на никой не съм го казвал, защото и аз толкова го знаех. Записан беше и не съм го гледал. Освен някой по погрешка да ми звънне, но не ми се е случвало докато съм онлайн. Yellow_Flash_Colorz_PDT_37
                    Ми конкретно за гласовите повиквания ми се е случвало дори когато телефона самостоятелно е онлайн заради скайпа,лошото е че не мога да кажа как е под 3г връзка защото обикновенно телефона ми е само под ГСМ за да удължа живота на батерията та и това не е показателно.И като каза специално карта за интернет карта,моята дейта сим не поддържа гласова телефония странно,до колкото съм чувал дейта сим не поддържат гласова телефония
                    Bravo 1.2 16v
                    Lancia Dedra 1.8 16v
                    Suzuki GSXR250R

                    Коментар


                      #11
                      Не, не, всичко си поддържаше, абсолютно стандартна карта, но с уникално скъпа гласова GSM услуга и много изгодна data transfer. Такава беше офертата просто..:: EDIT ::.Ама предлагам ти да спрем PREDATORst, че съвсем ще я объркаме mims и любимия.Като че ли казахме всичко, тези които писахме в темата.
                      .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
                      www.cyxap.com

                      Коментар


                        #12
                        Malone написа:
                        Не, не, всичко си поддържаше, абсолютно стандартна карта, но с уникално скъпа гласова GSM услуга и много изгодна data transfer. Такава беше офертата просто.
                        Ясно за зор заман да има и гласово.Бая оспамихме.надявам се колежката да се е ориентирала
                        Bravo 1.2 16v
                        Lancia Dedra 1.8 16v
                        Suzuki GSXR250R

                        Коментар


                          #13
                          Мислим еднакво и пишем едновременно. Успех mims!
                          .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
                          www.cyxap.com

                          Коментар


                            #14
                            Immortal написа:
                            .......Обърни и ГОЛЯМО внимание на цените им СЛЕД изчерпване на пакета. Обявената цена от 0.10 лв/МБ прави главозамайващите 100 лв за GB. ...../
                            това определено не е вярно от известно време.ЪНЛИМИТЕД пакетите и на трите оператора НЯМАТ допълнително заплащане след изчерпване на лимита. Само ограничават скоростта.За справка:http://globul.bg/bg/gprs.html?addons

                            Коментар


                              #15
                              Благодаря на всички писали по темата ! Аз съм ескимос и нищо не разбирам, Николай ще чете и ще вземем някакво решение Идеята ми беше да не плащаме на 3 места за нет.Инъче преди време татко беше взел от негов колега назаем една флашка ( май на Глобул беше ) и биваше за отваряне на страници ...
                              Punto Sporting 1.2 16V 85 h.p. - ex, but first in my heart
                              AudiLina A3 1.8 20V 125 h.p. - NOW DRIVING

                              Коментар

                              Working...
                              X