Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с резолюцията!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с резолюцията!

    Колеги знам че това не е компютърен форум,ама като питах в компютърният форум никой не ми отговори (може би е прекалено сложно за тях :D ).Та значи имам следният проблем с резолюцията (копирам си директно поста от споменатият форум):Вчера преинсталирах Уиндоуса (Седем) и сега всички игри които пусна тръгват на средата на екрана а от двете страни имат по една черна лента.Десктопа съм го пуснал на 1920х1080,а дисплея ми е Асус широкоекранен.Проблема е че преди да преинсталирам Уиндоуса нямаше никакъв проблем и игрите си вървяха широкоекранно.А сега не е така въпреки че съм инсталирал последните драйвъри на дисплея и видеокартата. Да добавя че прегледах висчки опции в Nvidia Control Panel и никъде не намерих scaling или подобна опция за разтягане на екрана.
    Не карайте колата си по-бързо, отколкото лети вашия ангел-спасител!!!

    Фиат Браво:1,6V 103hp 1996

    #2
    Виж дали има някакви нови драйвъри за картата, ако не продължавай да ръчкаш настройките в панела. Уиндолса доколкото знам няма такива "функции"
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

    Коментар


      #3
      Опита ли с по-стари видео драйвъри ?А преинсталацията repair ли беше или нова ?
      In JTD I believe, in Nm I trust !

      Коментар


        #4
        Драйвърите са най-новите възможни.Вчера пробвах всички възможни настройки и нищо не стана.googo как мога да си сваля по-стари драйвъри за моята карта (9800 GT).От сайта на Нвидия не виждам такава опция.Преинсталацията беше нова.
        Не карайте колата си по-бързо, отколкото лети вашия ангел-спасител!!!

        Фиат Браво:1,6V 103hp 1996

        Коментар


          #5
          Замунда :D
          In JTD I believe, in Nm I trust !

          Коментар


            #6
            cveteca написа:
            Драйвърите са най-новите възможни.Вчера пробвах всички възможни настройки и нищо не стана.googo как мога да си сваля по-стари драйвъри за моята карта (9800 GT).От сайта на Нвидия не виждам такава опция.Преинсталацията беше нова.
            има опция за архивни драйвери, напримерhttp://www.nvidia.co.uk/object/winxp...d_drivers.html

            Коментар


              #7
              А игрите на каква резолюция ги пускаш?
              HONDA I-VTEC

              Коментар


                #8
                Колега, а самите игри, които си пробвал и не тръгват нормално пробвал ли си да им прегледаш опциите на тях... да ги пуснеш на друга от сегашната резолюция и да рестартираш играта. След преинсталация на Уиндоуса се губят някои фаилове, които игрите си качват в системните папки на самия уиндоус и даже някои игри изобщо не тръгват без преинсталация.

                Коментар


                  #9
                  Пробвах с по-стар драйвър и пак същото.Явно не е от драйвъра.А игрите също са преинсталирани и ги пускам на абсолютно същите настройки на които ги пусках преди.Честно казано най-неразбираемото за мен е че аз реално нищо не съм променял.Просто преинсталирах Уиндоуса от същият диск от които вече няколко пъти съм го инсталирал.Същото се отнася и за игрите.Но до преди никога не е имало този проблем.
                  Не карайте колата си по-бързо, отколкото лети вашия ангел-спасител!!!

                  Фиат Браво:1,6V 103hp 1996

                  Коментар


                    #10
                    Преисталирай игрите,знам че не е приятно ама! :D
                    Fiat Multipla 1.6 16v BiPower 03:Lancia Delta3 1.6 16v 120 multijet

                    Коментар


                      #11
                      Shadowandust написа:
                      Преисталирай игрите,знам че не е приятно ама! :D
                      Колега това също го провах 2-3 пъти,без никакъв ефект за съжаление
                      Не карайте колата си по-бързо, отколкото лети вашия ангел-спасител!!!

                      Фиат Браво:1,6V 103hp 1996

                      Коментар


                        #12
                        Тогава остават да са драйвърите за дъното/чипсета.
                        In JTD I believe, in Nm I trust !

                        Коментар


                          #13
                          пусни един teamviewer и някой да погледне как ти е Device Managera - и подобните шитни

                          Коментар


                            #14
                            u_bo написа:
                            пусни един teamviewer и някой да погледне как ти е Device Managera - и подобните шитни
                            Това "teamviewer" да не би да значи "print screen"?
                            Не карайте колата си по-бързо, отколкото лети вашия ангел-спасител!!!

                            Фиат Браво:1,6V 103hp 1996

                            Коментар


                              #15
                              Не.Означава да дадеш право на някого да пипа компютъра ти отдалечено, все едно е неговия собствен.
                              .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
                              www.cyxap.com

                              Коментар

                              Working...
                              X