Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Има ли арендодатели във форума?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Има ли арендодатели във форума?

    Задавам този въпрос, защото дядо ми наскоро ми прехвърли всичките си земи и тази тема започна да ме вълнува. Даже днес ме заведе на събрание на сдружението на арендодателите и не се изненадах, че всички освен мен бяха над 60 години! Ако вас също ви вълнуват въпросите около ренти, земи и други такива свързани проблеми, може да ги обсъдим тук. Също така всеки може да каже, каква рента получава от декар в различните краища на България. Аз в село Чомаковци, Червенобрежко, получавам 20лв/дка, а в гр. Гулянци, Плевенско - 15л/дка.
    Fiat Punto 1.7 TD

    #2
    Re: Има ли арендодатели във форума?

    tzetzo_slavista написа:
    Задавам този въпрос, защото дядо ми наскоро ми прехвърли всичките си земи и тази тема започна да ме вълнува. Даже днес ме заведе на събрание на сдружението на арендодателите и не се изненадах, че всички освен мен бяха над 60 години! Ако вас също ви вълнуват въпросите около ренти, земи и други такива свързани проблеми, може да ги обсъдим тук. Също така всеки може да каже, каква рента получава от декар в различните краища на България. Аз в село Чомаковци, Червенобрежко, получавам 20лв/дка, а в гр. Гулянци, Плевенско - 15л/дка.
    Извинявай, че съм много встрани от питането ти, но какво те свързва с Гулянци ?
    A17DTС/S
    Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

    Коментар


      #3
      Баба ми е от там, но много малко съм ходил, понеже като малък нямахме кола, а сега нямам време, а и с кой да отида.
      Fiat Punto 1.7 TD

      Коментар


        #4
        tzetzo_slavista написа:
        Баба ми е от там, но много малко съм ходил, понеже като малък нямахме кола, а сега нямам време, а и с кой да отида.
        И моята жена има баба там. Хубав край, но беден, много беден и понеже темата е за земите. Там пустеят. Прави ми впечатление, че много земя не се обработва там. Арендаторите са малко и хората са принудени да ги отдават за нищожна рента. Не съм се интересувал в детайли, но в Гулянци - всичко е мъка. Пробвал съм там незначителен бизнес, но неплатежоспособността на хората е убийствена. Сега ходя там един - два пъти в годинатаПС: Извинявай за отклоненията.
        A17DTС/S
        Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

        Коментар


          #5
          Наистина е мъка, за съжаление не само там! Дунава е наблизо, Вит минава до града, земята е плодородна, но както каза рентите са смешни, но хората нямат избор, като почнеш да спориш и ти казват - еми обработвай си я сам! Е гавра е, още повече, че вече получават и субсидии (около 30лв/дка), а рентата си е същата гавра. Естествено, че наемателят трябва да печели, иначе защо ще ползва земята, но не и да заплаща смешен наем за това, възползвайки се от мизерията на хората (а това са 99% възрастни хора, на ръба на оцеляването). За съжаление дори в едно землище да има 2-ма или 3-ма арендатори, то реално конкуренция между тях няма. Договорили са се да не си подбиват цените и керванът си върви...
          Fiat Punto 1.7 TD

          Коментар


            #6
            Мой приятел дава земи във Вълчидръм, 30лв/дка.Друг дава в едно село близо до Перник, 8-10лв май беше.Това е което са ми споменавали, не гарантирам за достоверност.
            Ex Fiat 126P
            Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
            Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
            Alfa Romeo 147 1.6 TS
            Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

            Коментар


              #7
              село дойренци, ловешко - 15 лв/дка
              Lancia Delta 1.6 i.e.

              Коментар


                #8
                Ба ги у арендаторите Те субсидиите са повече.http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=292265 и http://www.monitor.bg/article?id=253850
                Когда мне становится скучно, я отправляю сообщение на случайный номер: "Я спрятал тело... Что дальше?"

                Коментар


                  #9
                  Тук около Русе е 20-тина лева , но в Добруджа цените отиват към 50 - 60 лв
                  ex : Bravo 1.6 16v 103hp
                  now : Marea HLX 2.4 JTD

                  Коментар


                    #10
                    До Добрич - 50лв. на декар
                    Типо 1.4i.e. ex again Alfa Romeo 156 2.0 The Precious!!!!!! ex
                    Fiat Punto MK2- 1,9 JTD - the city car. ex
                    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm ex
                    Lancia Musa 1.4 16V Aut ex; JEEP Grand Cherokee 2.7 CRD ex;
                    BMW X3 3.0D Aut

                    Коментар


                      #11
                      За Добруджа, нормално според мен, с тази златна земя! На другите места явно вървят по 15-20лв/дка. Има ли някой, който е обработвал или обработва едра земя и знае горе долу, какви са разходите и печалбата съответно?
                      Fiat Punto 1.7 TD

                      Коментар


                        #12
                        ...

                        В плевенско, по-специално - Пордим, Пелишат, Вълчитрън, Згалево - арендите са 20лв/дка. А цената на земята е в рамките на 300-350лв/дка. Обработваме земя във въпросните землища, така че ако някой проявява интерес, може да се обади.
                        Fiat Marea Weekend 1.9TD 100 SX '98
                        Peugeot 308 1.6HDI 90кс 2008

                        Коментар


                          #13
                          За арендите в Добруджа:Около Тутракан - 25-35 лв/дОколо Добрич - 40лв/дТова са сумите получавани от моите роднини.
                          Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                          Коментар

                          Working...
                          X