Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Искам да си купя струг :)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Искам да си купя струг :)

    Колеги, имам нужда (и желание) да си закупя струг и да се науча да си правя дребни детайли на него, защото ми писна да плащам луди пари за нищо!Освен това не ме кефи идеята да завися от някой ’майстор’ и съм решил да се оборудвам със струг на който да се науча да си произвеждам дребни детайли за мотоциклета, а и не само за него!Естествено, мога да продавам разни детайли на НОРМАЛНИ ЦЕНИ и да избия част от цената на струга Понеже нищо не разбрам, въпроса ми е 500лв. много или малко са за такова нещо?Кои са най-важните неща при избора на такава машина?Мога ли да го ползвам с нормален ток в гараж на жилищен блок?Руски, български, немски или какви машини са най-надежни и лесни за работа?Общо взето, всичко което можете да споделите ще ми бъде от полза Благодаря предварително!

    #2
    Имам познат, който има струг и прави почти всичко на него! Но той е доста голяма машина (незнам дали има малки) който едва ли работи на по-малко от трифазен ток, също така трябва да има и вода включена в струга, като обработваш детайлите тя постоянно тече върху тях, за да ги охлажда. Ще ти трябват и различни видове ножове, пили и т.н. инструменти за него. Мога да те заведа при този мой познат да видиш за какво иде реч. И се съмнявам, че 500 лв. ще ти стигнат! те такова е и онова чудовище!
    Прикачени файлове
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD, 16V m-jet '04
    Ex Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD '04; Ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD '01; Ex Fiat Coupe 2.0 '95; Ex Fiat Tipo 1.6 i.e. '93; Ex Fiat 131 Mirafiori 1.4 i.e. '82; Ex Opel Vectra C 1.9 CDTI '05 Elegance, Automatic

    Коментар


      #3
      Голям професионален струг между 5000 до 10000 лв и то втора ръка ама размерите са им колкот половината гараж.Има и малки настолни по 1000-2000 лв ама незнам каква производителност имат и колко най-голям детайл захващат
      Bravo 1.2 16v
      Lancia Dedra 1.8 16v
      Suzuki GSXR250R

      Коментар


        #4
        За тия пари нещо от сорта:http://www.napravisam.bg/forum/viewt...%F3%E3Имам приятел който има работилница и продава стругове, ще го питам как вървят.
        Ex Fiat 126P
        Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
        Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
        Alfa Romeo 147 1.6 TS
        Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

        Коментар


          #5
          500 лева са доста малко, освен ако не е нещо дребноосвен самия струг ще ти трябват ножове, свредла и други друболиище ти трябва шмиргел за заточване на ножоветеза тока - има и монофазни, има и трифазникато купуваш трябва да вземеш някой с теб, който работи на такава машина
          2015 Renault Megane Expression GT
          2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
          Всичко за FIAT Bravo 2007

          Коментар


            #6
            trace написа:
            За тия пари нещо от сорта:http://www.napravisam.bg/forum/viewt...%F3%E3Имам приятел който има работилница и продава стругове, ще го питам как вървят.
            Точно такова е нещото, което ме интересува!Даже може да бъде и без електромотор, защото имам от къде да взема много евтино или дори безплатно Трябва ми за дребни неща, като например предпазни тапи на двигателя и кормилото, стъпки за краката, евентулано някоя планка за захващане и т.н....

            Коментар


              #7
              Колега ориенирай се за Ц11,къс паралел с 300мм универсал,кръстат супорт за самохода(много по лесно се работи),заема малко място,върши работа в диапазон от 300мм до 2мм,дължина без люнет до 600мм, разбира се ако можеш да работиш.За такава машина в движение с основните приспособления и инструменти по малко от 3000 не мисля че ще намериш!Ако мога да помогна с още нещо или информация,задавай въпроси.А да и задължително Българска машина търси,ако нещо е правено в тая държава здраво и издържливо това струг Ц11.Поздрави.
              Прикачени файлове
              Fiat Multipla 1.6 16v BiPower 03:Lancia Delta3 1.6 16v 120 multijet

              Коментар


                #8
                Трябва да решиш първо каква големина искаш.Струг може да се намери и много евтино,при мен в завода в който работя продаваха и продават все още машини,като на някой цената е колкото ще дадат Белканто.Миналият ден пратиха два Шепинга в отлично състояние в Червен Бряг за по 300 лв парчето.Така ,че е само въпрос на търсене.Най добре ако търсиш малък струг си вземи един TOS аз работя на такъв и съм много доволен,но става само за дребни работи.Ако искаш голям тогава С11,може много хора да не знаят ,но преди един от най големите износи на С11 е бил за Америка.Ножове и свредла са ти най малкият проблем,евтини са.
                ex. punto elx 1.2i
                Lancia Libra 1.6

                Коментар


                  #9
                  Гаража ми е с 6м. дължина и 3м. ширина. Иска ми се машината да заема не повече от 1,5кв.м. Примерно - 1,5х1,0м. Има ли такива?

                  Коментар


                    #10
                    http://www.imm-sliven.com/pro-07.htmlНещо такова ти трябва на теб ,ама да е втотра ръка .Ти работил ли си на такова нещо,щото не е много лесно и изисква време за учене.С11 е много голям и професионален.Аз съм работил дълго време на такъв.Както каза колегата по горе търси нещо българско или руско,за да е здраво С8 мисля че ще стане http://rustanki.com/catalog/345.html...%83%D0%B3.html
                    MULTIPLA 1.6 16V BIPOWER 2005-вече бивша
                    "Пари,пари,пари....какво са парите?.Тор, от която никнат КРАСИВИ ЦВЕТЯ !!!
                    R.I.P РОНИ: http://vbox7.com/play:79085d12

                    Коментар


                      #11
                      Kuku написа:
                      Гаража ми е с 6м. дължина и 3м. ширина. Иска ми се машината да заема не повече от 1,5кв.м. Примерно - 1,5х1,0м. Има ли такива?
                      Ц8 колега мисля че ти трябва. http://www.topobiavi.com/%D1%81%D1%8...dno445297.html
                      Fiat Multipla 1.6 16v BiPower 03:Lancia Delta3 1.6 16v 120 multijet

                      Коментар


                        #12
                        Аз имам един Ц8 за продан окомплектован с доста ножове и свредла че и шмиргелче към него, ма ти е доста далечко маи

                        Коментар


                          #13
                          Колега, разстоянието не е проблем - Еконт доставя всичко Проблема сякаш по-скоро идва от цената на тези стругове, които ми препоръчвате - не ми се дават над 1000лв., не за друго, а защото ги нямам Детайлите, които искам да произведа със струг за 1000лв., могат да се произвеждат и със струг за 400лв. - защо да плащам двойно повече пари за машина, чийто възможности няма да използвам?Нужна ми е машина за любителско ниво на производството....

                          Коментар


                            #14
                            Преди около 2-3 години виждах в Метро-Русе малък струг, настолен, за около 800 лева... Не знам дали още имат такива машини в Метро...

                            Коментар


                              #15
                              Колега ако още не си намерил струг ми пиши,днес питах в завода има два още един С11 от по старите и един С8 като цената за мен е някаде като цената на Белканто.Ако искаш ми пиши да питам колко точно ще ми го дадът.Самоче аз несъм работил на тези стругове и незнам в какво състояние са,но си имат всички части.
                              ex. punto elx 1.2i
                              Lancia Libra 1.6

                              Коментар

                              Working...
                              X