Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

какво е мигачът и има ли той почва у нас?!

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Преди седмица бях на очен лекар. Съветвам те и ти да отидеш щом не виждаш очевадното. Не боли!
    Няма начин да няма начин!

    Коментар


      Чета темата и пиша по ред на постовете....
      dannybo написа:
      Предложих на sugarboy, предлагам и на теб. Да отидем на подобно кръстовище и ти да минеш няколко пъти по пътя с предимство без да даваш никаква сигнализация и след толкова разтягане на локуми ще видиш, че реалността е съвсем друга, когато някоя блейка те нацели с колата си.
      Колега, ако не всеки ден, то през ден минавам през подобни кръстовища. Никой не е застрахован от блейки. Кажи ми как един мигач ще ме спаси от блейка, която е длъжна да ме изчака, но все пак навлиза едновременно с мен в кръстовището? Доколкото разбирам - искаш да кажеш, че ако ми види мигача, ще премине по правилник, а ако не го види - ще наруши правилника? Е, в случая аз ли съм за бой, или тя (блейката)? Ако мигачът ми е изгорял!? nikolovvd - колега, извинявай, но това което си нарисувал с осевите линии - сигурно и колегите от твоята група също се смеят, като мен. Как може на едната рисунка да нарисуваш осевата линия на пътя с предимство, който завива, а на другата картинка да я нарисуваш на пътя без предимство? Ти противоречиш сам на себе си по този начин. Не може да си я рисуваш където ти падне. Ама някой нали каза, че в кръстовището нямало осева линия? Не ми се рови назад по страниците да видя кой беше. Ако това не е интерпретация по начин, който е изгоден за теб, здраве му кажи. Струва ми се че всички си противоречите - първо беше за това кое е направо, и кое не. Сега пък осевата линия. Значи веднъж я няма, затова се дава мигач. После пък я има, затова не се дава мигач. После на същото кръстовище където казахте че я има - пак я няма... Като модератор ти отправям сериозна забележка, относно коментара на ника ми, което няма нищо общо с темата, а като че ли има подигравателен характер Това важи за всички, които по някакъв начин в тази или в друга тема използват ник на колега с подигравателна цел.Все пак ще ти отговоря, въпреки че изречението ти не завършва с въпросителен знак: 28 няма нищо общо с нито едно от трите неща. Съвпадение е, че в момента съм на 28 години. Но никът ми е такъв от поне 6 години, не си го сменям всяка година.Отново по темата - Ами на моите картинки, ако зеленият автомобил реши да завива надясно - по твоите аргументи - той не завива, защото не пресича осева линия, а ццентърът на кръстовището му остава винаги отляво. И пак питам - кога един автомобил завива? Поне това уточнете? Като се отклонява от пътя - не завива. Като се движи по път, който изменя направлението си в кръстовище - първо завиваше, сега твърдиш, че не завива, защото не пресичал осева линия, ама някой назад твърдеше точно обратното. Dockera - нека се абстрахираме от жълта и зелена стрелки и да гледаме червената и синята. Нощно време, светофарите не работят, пътната маркировка липсва (не само нощно време). Кога да дам мигач, в каква посока, ако за първи път съм на това кръстовище? Единствен знак подсказва, че пътят с предимство е по червената стрелка. Какво да правя?nikolovvd - би ли ми казал къде са осевите линии на тези картинки долу, считано от пътя с предимство? А на СНИМКАТА ако ми кажеш къде е осевата линия, признавам че в цялата тази тема съм бил в изключително огромна заблуда. Нарочно няма да ви кажа къде е снимката, за да видя как всичките ви теории отиват на кино. Уточнявам - тук светофар НЯМА! Има табела Т13 или там кой номер беше, която показва кой точно е главният път. Там няма кола, която да е дала мигач, движеща се по главния път, в последните 10 години сигурно. Пет улици влизат в едно кръстовище под различен ъгъл, няма една с една права... Невиждано! Колежке feliza - последната снимка е пример, че ситуации с кръстовища има какви ли не.Immortal - чудя се едно време, когато инструкторите са били ИНСТРУКТОРИ - какъв е бил тоя, който е казал на колегата venco67 , че на пътя с предимство не се дава мигач?
      venco67 написа:
      И мен така са ме учили още преди 25 год...
      Прикачени файлове

      Коментар


        ogi28b ти ли не можеш да разбереш или ние не обясняваме??? Ти пак си даваш едни и същи картинки и обяснения, които нямат нищо общо с кръстовището, за което спорим дали трябва мигач.
        Прикачени файлове
        преди - TIPO
        сега - VOLVO XC60

        Коментар


          Тук заформихте голяма дискусия, чак човек да се чуди кога да подава мигач и кога не.Затова ползвайте мигача постоянно да ви е спокойно наа главата.
          Виж бейби не сме глупаци,
          ние сме отбор от здравеняци.
          Да бъдеш с нас знам, че го желаеш,
          така че качвай се на дансинга и започвай да играеш!
          http://www.youtube.com/watch?v=UDWnMXzgeZo

          Коментар


            [quote="ogi28b"]Чета темата и пиша по ред на постовете....А защо неодговори на колегата peho?Не разбирам обаче, защо продължават всички защитници на тезата "без мигач", само да разсъждават в разни заплетени казуси колко градуса завой е завой, а не посочат къде е написано следното нещо или подобно на него:" Движещият се по път с предимство автомобил не трябва да подава светлинен сигнал за извършване на маневра, дори когато този път променя посоката си в кръстовище." Покажете ми нещо подобно и аз ще се съглася, че по закон, правилник или някаква наредба е така.

            Коментар


              Логиката на закона е да указва какво трябва да се прави, а не какво не трябва. Така че вие ни покажете недвусмислен текст, който казва, че трябва, а не само да тълкувате вашите добри намерения ясно да указвате във всеки момент накъде се движите, но дори и реализацията на тези добри намерения е неправилна при вас.
              Fiat Marea Weekend 1,6 16V

              Коментар


                fiatmaniak написа:
                Тук заформихте голяма дискусия, чак човек да се чуди кога да подава мигач и кога не.Затова ползвайте мигача постоянно да ви е спокойно наа главата.
                Подкрепям !
                FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
                FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

                Коментар


                  dannybo написа:
                  ogi28b ти ли не можеш да разбереш или ние не обясняваме??? Ти пак си даваш едни и същи картинки и обяснения, които нямат нищо общо с кръстовището, за което спорим дали трябва мигач.
                  Движиш ли се по пътя с предимство ( който прави завой на ляво на този знак) не подаваш мигач,излизаш ли от пътя с предимство подаваш сигнализация че го напускаш Задължително! А това,че има тапаци,които не следят за мигачи и кога им е техния ред си е техен проблем.. Като ме нацели глупака,ще му счупа ръцете и следващия път да гледа къде кара и какво се случва..
                  Фиат Браво 1.6 16V на Метан 103 понита...

                  Коментар


                    sugarboy написа:
                    nikolovvd написа:
                    Ти можеш да си забравиш мигача от последния светофар на Варна, но това няма да те оправдае пред КАТ, а ако случиш на някоя мутра освен с потрошени ламарини и с потрошени кокали може да се сдобиеш.
                    Ами, значи е по-добре да не го пускам, щом е толкова грешно да съм го забравил чак от Варна, този мигач. Но, кажи де, минава ли осовата линия, тоз човечец, или не я минава?
                    Бе стига с тая осова линия бе! Никъде не е казано, че маневра е само когато преминаваш осовата линия.Ето какво казва закона, и моля ви се повече не спорете за очевидни неща:Чл. 28. (1) За предупреждаване на останалите участници в движението за намерението си да извърши маневра водачът на пътно превозно средство подава следните сигнали:1. ляв пътепоказател или лява ръка, изпъната хоризонтално встрани - за завиване наляво или за отклонение наляво;Какво не разбирате, не ми е ясно.Някъде да се казва, че ако завивате по път с предимство сте освободени от чл.28?

                    Коментар


                      Големи сте гангстери всичките без мигачи :D
                      Brava 1.6 16V 103hp

                      Коментар


                        sugarboy написа:
                        Логиката на закона е да указва какво трябва да се прави, а не какво не трябва. Така че вие ни покажете недвусмислен текст, който казва, че трябва, а не само да тълкувате вашите добри намерения ясно да указвате във всеки момент накъде се движите, но дори и реализацията на тези добри намерения е неправилна при вас.
                        Законите ( вкл. и ЗДП и Правилникът за прилагането му ) не могат да обхванат всички ситуации . Затова съществуват различните нива и страни в правораздаването.
                        FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
                        FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

                        Коментар


                          Ха сега, имате си предимство и завивате, без значение на къде.Пак не трябват мигачи, а?
                          Прикачени файлове
                          A20DTH ЖТД ама не баш
                          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                          Коментар


                            dannybo - сниманото кръстовище е частен случай на следното - път с предимство, с отклонение от него вдясно. С какво това кръстовище е по-различно от това в първата рисунка от предишния ми пост? С нищо. Има път, който променя траекторията си от праволинейното движение, и отклонение вдясно. Какво им е на картинките? Те показват съвсем принципни ситуации, ама вие гледате отгоре дали даден път е по права линия спрямо пътят с предимство. Показах няколко ИСТИНСКИ ситуации, никой не отговаря. Защо? Имаше някакви опити за отговор, но аргументите бяха "Тук пресича осевата линия, тук не". Като на играта "тука има - тука нема".gituli - въпросът на колегата peho e зададен по такъв начин, че аз нямам друг възможен отговор, освен "Не го пише никъде точно това." Задавам на него, а и на теб въпрос по същия начин: Къде в закона или в правилника има член, точка, алинея, в която пише: "Движещият се автомобил не трябва да подава светлинен сигнал при отклоняване вдясно за навлизане по друг път" Това се отнася за член 25, който цитирахте. А "петолъчката" май се оказа нерешимата дилема - да дам ли мигач, или не, и ако да - какъв, и накъде ще отида? Какво има на тази петолъчка? Един прав път, два леви, един десен завой, или два леви и два десни? Или прав път и три леви завоя?BO, Какъв е знакът срещу автомобила отдясно на нас? Левия не го коментираме, той е длъжен да ни чака, независимо от нашата и неговата идея за преминаване. Каква роля изпълнява знакът, посочен със стрелка?
                            Прикачени файлове

                            Коментар


                              T_SHOW написа:
                              sugarboy написа:
                              Чл. 26 Преди да завие или да започне каквато и да е маневра, свързана с отклонение встрани, водачът е длъжен своевременно да подаде ясен и достатъчен за възприемане сигнал. Сигналът се подава със светлинните пътепоказатели на превозното средство, а за превозните средства, които нямат светлинни пътепоказатели или те са повредени - с ръка. Сигналът, подаван със светлинните пътепоказатели, трябва да е включен през цялото време на извършване на маневрата и се прекратява веднага след приключване на маневрата. Сигналът, подаван с ръка, може да бъде прекратен непосредствено преди започване на маневрата.Ами ето го, колко пъти вече го цитирахте, не го ли запомнихте самите вие. Но този член по никакъв начин не касае движението по пътя с предимство, а в пълна степен се отнася за излизането от него. Като тука пояснявам, въпреки, че всичко ви е ясно, че излизането от пътя с предимство, макар и в права посока, е отклоняване встрани. И така - даваш десен мигач, минаваш през кръстовището, през това време оня отдясно те чака, ти излизаш от пътя с предимство в уличката направо и прекратяваш подаването на светлинния сигнал, защото си приключил МАНЕВРАТА.
                              Колега, къде в текста на посоченият член, ти видя словосъчетанието "Но този член по никакъв начин не касае движението по пътя с предимство, а в пълна степен се отнася за излизането от него."
                              Колега "sugarboy", този въпрос ти го зададох на 25 страница. Все още нямам отговор. Ако иска може да ми отговори и някой от защитниците на тезата на колегата.
                              ПОДКУПИ ПРИЕМАМ САМО В ПЕТЪК !!!

                              FIAT CROMA 2000ie 8V 1987год.

                              Коментар


                                Колега T_SHOW - в член 25 никъде не го пише това, което питаш. А къде в член 25 пише "...но този член не касае автомобили, които се отклоняват от пътя, но това става по права линия, но в пълна сила важи за тези, които се отклоняват от него по крива" ?Сетих се да попитам - има ли някой, който като стигне до кръстовище - не гледа какви са знаците за предимство на другите, а гледа само своя? Аз винаги гледам и на другите знаците. Случва се да има откраднат или блъснат, или просто невиждащ се знак.

                                Коментар

                                Working...
                                X