Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

какво е мигачът и има ли той почва у нас?!

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    Разбирам те напълно, но нали тук коментираме как трябва да бъде, а не как някой си мисли, че трябва да бъде, а то няма нищо общо с действителността. Аз не мога да бъда в кратуната на всеки и да придвиждам какво той си мисли, затова се ръководя от правилата за движение, които в дадения случай са много логични.
    Fiat Marea Weekend 1,6 16V

    Коментар


      #47
      sugarboy написа:
      То това си е за сметка на излизащия от пътя без предимство. Освен това е всеизвестно, че мнозинството от пребиваващите на пътя не познават правилата за движение, но това не може да ме накара да давам мигач на всеки завой по пътя с предимство, само щото този насреща си мисли, че се намира на мегданЯ. Е, какво, на тази снимка, ако завиваш наляво по пътя с предимство, да не би да даваш мигач?! Посмъртно не може никой да ме накара да дам мигач!
      Как няма да дадеш мигач бе човек?? Ти си в кръстовище, чието предимство е регулирано със знак за главен път. Това не те освобождава от отговорността да дадеш мигач при промяна посоката на движение. Този срещу теб как да знае, че искаш да завиеш пред него? И какво ще направиш ако искаш да продължиш направо, а не наляво? Да не би да дадеш десен мигач? А ако трябва да завиеш надясно какво ще направиш? Я се замислете малко, хора!

      Коментар


        #48
        Става дума за положение, като на снимката, която е дал колегата. Този насреща е на път без предимство и е длъжен да ме изчака, ако аз се движа по пътя с предимство и в случая си завивам наляво по пътя с предимство, без да давам мигач. Ако река да излизам от пътя с предимство, тоест да продължа направо, тогава давам десен мигач, въпреки че се движа направо - просто и ясно.
        Fiat Marea Weekend 1,6 16V

        Коментар


          #49
          sugarboy написа:
          Става дума за положение, като на снимката, която е дал колегата. Този насреща е на път без предимство и е длъжен да ме изчака, ако аз се движа по пътя с предимство и в случая си завивам наляво по пътя с предимство, без да давам мигач. Ако река да излизам от пътя с предимство, тоест да продължа направо, тогава давам десен мигач, въпреки че се движа направо - просто и ясно.
          Вникваш ли в това, което си написал? А ако искаш да завиеш надясно вместо направо какво правиш?

          Коментар


            #50
            Airfan написа:
            sugarboy написа:
            Става дума за положение, като на снимката, която е дал колегата. Този насреща е на път без предимство и е длъжен да ме изчака, ако аз се движа по пътя с предимство и в случая си завивам наляво по пътя с предимство, без да давам мигач. Ако река да излизам от пътя с предимство, тоест да продължа направо, тогава давам десен мигач, въпреки че се движа направо - просто и ясно.
            Вникваш ли в това, което си написал? А ако искаш да завиеш надясно вместо направо какво правиш?
            Абсолютно и с пълно съзнание съм го написал. Какво неясно има? Ако завивам надясно, пак ще дам десен мигач, като и в двата случая - направо или надясно - нямам конфликтна точка с този насреща и щом съм дал мигач, дали ще продължа направо, или надясно, няма да се сблъскаме с оня насреща. Ако пък има кола в дясната улица, то тя ще е на път без предимство и пак ще трябва да ме изчака, за да види дали аз, както съм дал десен мигач, ще продължа направо, или ще завия надясно по улицата на дясната кола.
            Fiat Marea Weekend 1,6 16V

            Коментар


              #51
              Airfan написа:
              sugarboy написа:
              тоест да продължа направо, тогава давам десен мигач, въпреки че се движа направо - просто и ясно.
              Вникваш ли в това, което си написал? А ако искаш да завиеш надясно вместо направо какво правиш?
              Е с клаксон мн ясно Yellow_Flash_Colorz_PDT_37
              Brava 103HP
              ''Фиата тръгва там където Голфа спира''

              Коментар


                #52
                sugarboy написа:
                Airfan написа:
                sugarboy написа:
                Става дума за положение, като на снимката, която е дал колегата. Този насреща е на път без предимство и е длъжен да ме изчака, ако аз се движа по пътя с предимство и в случая си завивам наляво по пътя с предимство, без да давам мигач. Ако река да излизам от пътя с предимство, тоест да продължа направо, тогава давам десен мигач, въпреки че се движа направо - просто и ясно.
                Вникваш ли в това, което си написал? А ако искаш да завиеш надясно вместо направо какво правиш?
                Абсолютно и с пълно съзнание съм го написал. Какво неясно има? Ако завивам надясно, пак ще дам десен мигач, като и в двата случая - направо или надясно - нямам конфликтна точка с този насреща и щом съм дал мигач, дали ще продължа направо, или надясно, няма да се сблъскаме с оня насреща. Ако пък има кола в дясната улица, то тя ще е на път без предимство и пак ще трябва да ме изчака, за да види дали аз, както съм дал десен мигач, ще продължа направо, или ще завия надясно по улицата на дясната кола.
                Аз лично съм безмълвен след прочетеното. Yellow_Flash_Colorz_PDT_37

                Коментар


                  #53
                  sugarboy написа:
                  Airfan написа:
                  sugarboy написа:
                  Става дума за положение, като на снимката, която е дал колегата. Този насреща е на път без предимство и е длъжен да ме изчака, ако аз се движа по пътя с предимство и в случая си завивам наляво по пътя с предимство, без да давам мигач. Ако река да излизам от пътя с предимство, тоест да продължа направо, тогава давам десен мигач, въпреки че се движа направо - просто и ясно.
                  Вникваш ли в това, което си написал? А ако искаш да завиеш надясно вместо направо какво правиш?
                  Абсолютно и с пълно съзнание съм го написал. Какво неясно има? Ако завивам надясно, пак ще дам десен мигач, като и в двата случая - направо или надясно - нямам конфликтна точка с този насреща и щом съм дал мигач, дали ще продължа направо, или надясно, няма да се сблъскаме с оня насреща. Ако пък има кола в дясната улица, то тя ще е на път без предимство и пак ще трябва да ме изчака, за да види дали аз, както съм дал десен мигач, ще продължа направо, или ще завия надясно по улицата на дясната кола.
                  Заради такива "ШОФЕРИ" като теб стават 99%от ПТП.И страшна логика,щом ще караш на право трябва да дадеш десен мигач.

                  Коментар


                    #54
                    Ама вие наистина ли на всеки завой давате мигач?! То, шофирането, е проста и логична работа. Кое е неясно на това кръстовище, не мога да разбера? Вече съм почти убеден, че ако някой от вас е на мястото на този отсреща и иска да продължи направо срещу мен, ще го направи без ляв мигач, влючвайки се в главния път. Ще изпреваря въпроса ви, какво ще прави този, който се намира в улицата отдясно на мен, виждайки, че оня отсреща е дал ляв мигач - бинго, ще изчака, защото оня отсреща му се явява десен на два равнозначещи пътя без предимство.
                    Fiat Marea Weekend 1,6 16V

                    Коментар


                      #55
                      Четох, четох и на обяд отивам да си купя правилника за движение по пътищата, ако не го разбера след прочитане, мисля да се запиша на опреснителни курсове .С две думи: объркан съм!

                      Коментар


                        #56
                        @sugarboyАко не дадеш мигач, че завиваш наляво, идващия отсреща ще остане с впечатлението, че няма да променяш посоката си на движение. И спокойно, и с право, ще си продължи напред. Защото по твоя "външен вид", логично, съди, че няма да имате допирна точка.Макар, че ти си на път с предимство, той няма как да разбере, че ти ще завиваш и ще имате точка в която ще се срещнат пътищата ви.И ако се цунете, аз ако съм КАТ, ще те глобя И теб.Него заради това, че не те е изчакал [макар, че ти не си го "уведомил", че трябва да те изчака]. Но с минимума. А ако има възможност и ще го оневиня.А тебе с максимума, заради това, че разчиташ този отсреща да има кристална топка, за да познае че ще завиваш.Ако ще и на най-главния път да си, трябва да дадеш мигач за да ориентираш останалите участници, дори и да са на път без предимство.Това, според мен.С мигачите ПОМАГАШ на останалите участници в движението. Не им пречиш.
                        .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
                        www.cyxap.com

                        Коментар


                          #57
                          Ама моля ви се - аз не съм файтонджия, че на всеки завой да си показвам ръката, накъдето ще завивам. Оня отсреща, бидейки на път без предимство, чака, пък каквото ще да става, а в случая аз, недавайки мигач, го уведомявам, че си се движа по пътя с предимство, ситуацията е кристално ясна, просто се чудя за какво е тази дискусия тука?!
                          Fiat Marea Weekend 1,6 16V

                          Коментар


                            #58
                            sugarboy написа:
                            Ама вие наистина ли на всеки завой давате мигач?! То, шофирането, е проста и логична работа. Кое е неясно на това кръстовище, не мога да разбера? Вече съм почти убеден, че ако някой от вас е на мястото на този отсреща и иска да продължи направо срещу мен, ще го направи без ляв мигач, влючвайки се в главния път. Ще изпреваря въпроса ви, какво ще прави този, който се намира в улицата отдясно на мен, виждайки, че оня отсреща е дал ляв мигач - бинго, ще изчака, защото оня отсреща му се явява десен на два равнозначещи пътя без предимство.
                            Пич,ма ти сериозен ли си?Дано не се срещаме никъде по пътищата,или поне с такива"ЩОФЕРИ" като теб.

                            Коментар


                              #59
                              Ако пуснеш десния мигач, а продължиш направо и този, който идва отдясно реши, че завиваш, ще го натресеш точно между вратите.Ако не включиш мигача 50 м. преди кръстовището си направо в статистиката с ПТП-тата! Ако нямаш този навик по-добре не ходи в София с кола, за да не се върнеш със скрап.
                              Няма начин да няма начин!

                              Коментар


                                #60
                                sugarboy написа:
                                Ама вие наистина ли на всеки завой давате мигач?! То, шофирането, е проста и логична работа. Кое е неясно на това кръстовище, не мога да разбера? Вече съм почти убеден, че ако някой от вас е на мястото на този отсреща и иска да продължи направо срещу мен, ще го направи без ляв мигач, влючвайки се в главния път. Ще изпреваря въпроса ви, какво ще прави този, който се намира в улицата отдясно на мен, виждайки, че оня отсреща е дал ляв мигач - бинго, ще изчака, защото оня отсреща му се явява десен на два равнозначещи пътя без предимство.
                                Продължавам направо с ляв мигач, продължавам направо с десен мигач. Прочети какво пишеш, защото наистина е странно! Това ти обозначава главен път, пътят с предимство, но не премахва кръстовището и задължението ти да уведомиш, че променяш посоката ти на движение. Още повече, че си длъжен по закон да даваш мигач при всяка промяна на посоката ти на движение - файтонджия или не...

                                Коментар

                                Working...
                                X