Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

какво е мигачът и има ли той почва у нас?!

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Immortal написа:
    @jenshen73 - Не си длъжен да чакаш идващия по път с предимство, ако траекториите ви не се пресичат.
    Този път направо ме изуми с непознаването на тази част от закона! Абсолютно си длъжен да чакаш този с предимство да се изнесе от кръстовището, и едва тогава да преминеш! Ако се явиш на изпит сега, и на този въпрос в листовките отговориш по твоя начин, но без право на грешка, то ти ще бъдеш СКЪСАН! Колега dikanio - как може да зададеш въпрос за какво са тия два знака, или защо са два (забравих какво попита точно)?! Това е повече от несериозно изказване. Единият ясно ти казва "Пропусни движещите се по пътя с предимство". Ако ги има - спираш, пропускаш ги, минаваш. Ако ги няма - минаваш. Другият знак - ясно ти казва "СПРИ ! Пропусни движещите се по пътя с предимство." Ако ги има - спираш, пропсукаш, преминаваш. Ако ги няма - спираш, пропусаш, преминаваш. И в двата случая спираш задължително. Това за "Тримата" нещо като възхвала ли е, като присмиване, или какво? Както и jenshen73 каза - ако ще в пустинята да е знака - СПИРАШ! willow75bg - За съжаление една анкета нищо няма да докаже, само ще затвърди каква част не познават ЗДП и ППЗДП. Аз за пореден път се отказвам от тази тема, при положение че все повече от другата група пишат противоречиви неща, и особено явното непознаване на закона. И пак се оттеглям с въпроси, на които се надявам, но не вярвам да получа отговор: Кажете ми, моля, за кръстовището с петте улици, влизащи под различен ъгъл, от което качих снимка? Ситуацията на nikolovvd - само не ми казвай, че боклукчийският камион е бил виновен за това, че някой не му е отдал предимство.Моля ви, спрете се!

    Коментар


      Така или иначе, след 30 страници спор е ясно , че никоя страна няма да може да убеди другата в правотата си. Утре имам доста движение из центъра на София и се заемам да анкетирам поне двама пътни полицаи по отношение на спора ни. Вечерта ще докладвам.
      преди - TIPO
      сега - VOLVO XC60

      Коментар


        Докато чакаме доклада - нека си припомним какво е говорил някой от БМВ форума с един пътен полицай:Пичове, днеска лично говорих с главен комисар Костов и го питах за тая ситуация. Той каза, че не е необходимо да се подава пътепоказател, но във въпросната ситуация той ще даде мигач и дори ще спре да се огледа.

        Коментар


          @ogi28b: Сега, знаещите и незнаещите ще скочат откъде на къде ще спре да се огледа... Тъй, а на Ленчето Сталий - да и кажа - мацка - по-горе над твоето поредно заяждане - безпочвено, съм пуснал какво и как се прави на тия знаци. Прочети и ми кажи как така знак стоп и знак Б1 стават РАВНОЗНАЧНИ. Няма такова нещо. Ако всички знаци са СТОП - пак няма такова нещо, щото на всички все някой ще е десен.А да, пуснал съм и линк с картинки на закона - добре илюстриран е.@Immortal: Приятелю, язък, че се водиш и вещо лице точно по тази тема! Дано не ти се налага да грешиш от незнание или грешно тълкувание на закона. Щото в закон пише, че си длъжен да ми дадеш предимство в кръстовището ако ще и към луната да карам. Щом не можеш да го дадеш неспирайки - спираш. И няма "тълкуване" на закона - тълкуват се сънища само.
          Steliyan's Life!
          FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

          Коментар


            За 4-ти път казвам, не бъркайте даването на предимство с оповестяването на следващото ви действие. Няма никаква връзка. Подвеждате хората, които четат, с това вашето спиране и не-спиране.Съгласно 2 члена от закона, преди всяка маневра сте ДЛЪЖНИ да укажете намеренията си чрез пътепоказатели (мигачи).Не съм чувал за член от закона, който да ви освобождава от това право, ако сте на път с предимство!!!Или ще кажете, че когато има табела за промяна ПОСОКАТА на пътя с предимство, то ако завивате това НЕ Е маневра, а когато няма такава табела, Е маневра?!? Щото точно това се опитвате да докажете.Всяко отклонение от праволинейното движение на автомобила Е маневра.Да отговоря на последното написано от Женшена - идваш от път БЕЗ предимство, искаш да завиеш надясно. По пътя С предимство отдясно на теб идва автомобил. Ще спреш ли да го чакаш (нямаш СТОП, а знак, че си без предимство), или ще си минеш?!? Ако ще спреш, кой те задължава да го направиш? Ще го нарисувам след малко.
            Прикачени файлове

            Коментар


              ogi28b написа:
              Докато чакаме доклада - нека си припомним какво е говорил някой от БМВ форума с един пътен полицай:Пичове, днеска лично говорих с главен комисар Костов и го питах за тая ситуация. Той каза, че не е необходимо да се подава пътепоказател, но във въпросната ситуация той ще даде мигач и дори ще спре да се огледа.
              Брей ...меродавното мнение на смешници в униформа...Тая полемика може да донесе пари . Костов да задава въпроси по тАлАвизията и да се изпращат есемеси .Но Костов да отговаря след консултация с авторите на ЗДвП и Правилника за приложението му . Награда - един ден движение без пътеуказателни сигнали .
              FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
              FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

              Коментар


                Оп ...не прочетох правилно . Съгласен съм с Костов , но не ми пречи да го считам смешник в униформа ...
                FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
                FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

                Коментар


                  Румен_Хинчев написа:
                  Оп ...не прочетох правилно . Съгласен съм с Костов , но не ми пречи да го считам смешник в униформа ...
                  Предвид, че вещите лица в съда са в тотална заблуда относно ЗДвП - на кого да вярваш вече?
                  Steliyan's Life!
                  FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                  Коментар


                    jenshen73 написа:
                    Румен_Хинчев написа:
                    Оп ...не прочетох правилно . Съгласен съм с Костов , но не ми пречи да го считам смешник в униформа ...
                    Предвид, че вещите лица в съда са в тотална заблуда относно ЗДвП - на кого да вярваш вече?
                    В заблуда - друг път

                    Коментар


                      jenshen73 написа:
                      Румен_Хинчев написа:
                      Оп ...не прочетох правилно . Съгласен съм с Костов , но не ми пречи да го считам смешник в униформа ...
                      Предвид, че вещите лица в съда са в тотална заблуда относно ЗДвП - на кого да вярваш вече?
                      А не допускаш ли, че вие сте в заблуда щом има доста хора на друго мнение + вещо лице на друго мнение + катастрофа с отнет човешки живот и влязла в сила присъда, предполагам.

                      Коментар


                        Ето последно, и мисля с това да приключа.Съвсем реална маркировка. Приближавате кръстовището отдолу (на картинката).Трябва да се престроите за завиване на ляво. ПУСКАТЕ мигач и се престроявате.Стигате до кръстовището и според вас - НЕ ПУСКАТЕ мигач като завивате?!?!Същата е ситуацията на което и да е кръстовище с отделни ленти за различните посоки.Според вас, щом си в лента за завиване на ляво е ясно, че ще завиваш наляво и няма нужда от мигач?!?!?Така излиза от вашето тълкуване - щом си на пътя с предимство, който променя посоката си е ясно, че ще продължите по него и няма нужда от мигач?Тогава, по дяволите, защо давате мигач като завивате наляво на светофар?!? Завивате от лента за завой на ляво, останалите и без това чакат на червено, ЗАЩО давате мигач?!? (приемаме, че насрещните също чакат на червено, както е на много от големите кръстовища)Правилен отговор - защото така изискват чл.26 и чл.28 от ЗДвП и няма друг член, който да ви освобождава от това задължение. А всеки катаджия, който ви каже обратното - да иде на проверовъчен. Готов съм да го оборя веднага.
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                          какво е мигачът и има ли той почва у нас?!

                          Опааааа...аз съм в лагера на ДАВАЩИТЕ мигачи . Грешно съм прочел цитата и коментара на ogi28.. :D Считам , че мигач трябва да се дава , поради факта , че така уведомяваме останалите участници в движението за намеренията си - НАЙ-МАЛКО от колегиалност...
                          FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
                          FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

                          Коментар


                            jenshen73 написа:
                            Тъй, а на Ленчето Сталий - да и кажа - мацка - по-горе над твоето поредно заяждане - безпочвено, съм пуснал какво и как се прави на тия знаци. Прочети и ми кажи как така знак стоп и знак Б1 стават РАВНОЗНАЧНИ. Няма такова нещо. Ако всички знаци са СТОП - пак няма такова нещо, щото на всички все някой ще е десен.А да, пуснал съм и линк с картинки на закона - добре илюстриран е.
                            Билкарю, не е заяждане -припомних ти колко несъстоятени глупости разправяше. След като ти не знаеш основни положения в закона като предимство на дясностоящия на равнозначни пътища, но в същото време с огромно самочуствие съветваш хората да ходят на опреснителен и даваш "компетентни" мнения из подобни теми, то аз съм длъжен да покажа на колегите кой е човекът, който ги съветва. Да му видят познанията и тогава да преценяват капацитета му да съветва.От всичките ти постове в онази и в рази тема за мен е ясно, че въпреки всичките ти претенции ти не познаваш закона.За мен на пътя ти си опасен за другите шофьор.
                            like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

                            Коментар


                              nikolovvd написа:
                              На тях им е ясно, че не са прави и измислят всякакви ситуации и кръстовища, за да отклонят темата. Жена ми ги принага тези номера. Като забрави яденето на котлона и то загори аз съм виновен, че керамичния плот, който съм монтирал бил много силен. То е казано - "Мъжа е винаги виновен пред КАТ и жена си!".
                              Напротив, аз съм наясно, че съм прав и затова написах вече толкова поста в този, иначе безсмислен, спор. Неслучайно и в началото казах, че се надсмивам на тези, които дават мигачи. Ако мислех, че са прави, нямаше да им се надсмивам. А, разискваната ситуация, общо взето, е една и съща, въпреки различните по конфигурация кръстовища, които Оги ви дава, но това е само, за да ви покаже условността на понятието "завой" и че невсичко е така, както изглежда на пръв поглед - примерът от онова кръстовище, дето уж завиваш наляво, пък трябва да го направиш с десен мигач.
                              Fiat Marea Weekend 1,6 16V

                              Коментар


                                "уж завиваш наляво, пък трябва да го направиш с десен мигач"Щом сте стигнали до такава ситуация, не ви ли просветва, че някъде има нещо нередно
                                Brava 1.6 16V 103hp

                                Коментар

                                Working...
                                X