Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

какво е мигачът и има ли той почва у нас?!

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    какво е мигачът и има ли той почва у нас?!

    Та така,май заглавието подсказва,какво ми е накипяло напоследък...Карам си аз,чинно си спазвам закона с 50 ,тъмно е,насреща ме заслепяват ред ксенони,ред прилепоубийци,застигам полека някакъв и...след секунди спирачки,волана вляво,клаксон,отнасям и клаксона на наасрещния,който едва ме разминава,защото му влизам в платното и това защо мислите? Ами кретена отпред спира пред някаква сграда,да си чака "пъстърмата" да сърши работа,естествено спира без мигач,набива спирачките по-рязко и застава "едно към гьотере" . И какво го правиш такъв? Изравних го,свалям си джама,оня ме гледа с празен поглед...естествено по селски няколко поздрава на майка му пратих "кво праиш бе цървул" го питах,а той ме гледа все така тъпо. Отминах го,че нямаше къде да спра и пречех на останалите,обаче много ми вдигна кръвното тоя кретеноид. И за пореден път се запитах за какво са ни тия мигачи и кога ще се научим дда ги ползваме по предназначение.На следващия ден говорим с колегата,а той си има една шеговита теза "Мигачът се пуска когаато имаш повод...ако само ти е весело,пускаш ляв или десен мигач да си работи постоянно,ако празнуваш нещо,може да сменяш ляв с десен и обратно,а ако имаш рожден ден,караш цял ден на аварийни,че ти е супер кеф!!!!" Ми така,смея се аз като му слушам глупостите,но и се замислям пак...знае ли българският шофьор за какво е тая малка,мигаща светлина,пускаща се с ръчката вляво на волана? И ако знае,защо никога не се сеща да я използва? Случаи много,ама искам да чуя още,че да се почудим и поразмишляваме заедно,до какви висини може да стигне шофьорската немърливост. Примерно ...редовно на улици с предимство съм се чудил тия знаят ли какво правят...Преди ден два с някаква се гледахме "умно" през стъклата , я тя отнесе поне 3 клаксона зад себе си,ама НЕ...беше си решила,че няма да си ползва предимството и това е! Срещам я на кръстовище с малко криви улици,но знаците,че и логиката са ясни -тя е с предимство,защото върви направо,аз я чакам,защото правя ляв...светофара ни светва едновременнно и аз си я чакам да мине,изнасям се само в самото кръстовище да мина после по-бързо и си чакам,ама нейсе...тя също чака и мее гледа нееразбиращо...светкам и с фаровете,то все едно светнах на някоя коза...че и животно да беше,пак би ме разбрало...имам си и мигач ляв и оная го вижда,ама кво от това-чака си...Е след няколко секунди не я изтърпях и си минах и зад мен видях адското меле,как не се удариха не знам...Тая същата от дясна лента,направи ляв,без мигачсече пътя на тия които бяха зад мен за направо и...в тоя момент осъзнах защо е било всичко това-тя милата правела ляв,от дясна лента,без мигач А аз нали съм тъп селяк,си бях забравил кристалното кълбо у нас и откъде да знам,че с изнасянето си в кръстовището и преча да си направи завоя и така,още много случки имам,но искам да чуя и вашите подобни,че ми е интересно,може цял сборник на "мигащата идиотия" да направим Грешен раздел -> Преместена.Модераторски екип на Fiat-bg.org
    ex.Мареа ТД100

    #2
    Аз постоянно мрънкам и на колегата и на началника, когато не ползват мигач, а те ми викат ми зад мене няма кола.Ами ако следващия път има ?Старая се да го ползвам и засега успешно
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #3
      След като дадено МПС променя посоката си на движение задължително трябва да подаде мигач, независимо дали кара в някое село в 3 ч. през ноща и в това село не живее нито един човек.На тия дето не дават мигач си ги псувам на майка както си трябва и ги оставям да си помислят, защо съм ги напсувал.Ако напсувания не разбере, защо е напсуван трябва да приемат закон с, който тия кретени на пътя да минат отново листовки, полигон, кормуване и т.н. както си му е реда, аман от идиоти - управлението на МПС е професия и това трябва да е ясно на всеки, който седне зад волана Извинявам се ако съм засегнал някой с думите си, карайте с акъл на пътя колеги
      punto HGT

      Коментар


        #4
        Той в случая е виновен, ама ти като му видиш стоп светлините отзад газ ли даваш
        Теоритиците си лаят, голфа си върви!

        Коментар


          #5
          Седя и се чудя защо тази тема е в раздел ’срещи и мероприятия’, но както и да е, не това е важното в случая.На такива да слезеш от колата и да отидеш да му изкъртиш лоста за мигачите. Като му се наложи някъде, да се усети защо няма мигачи. Да видиш колко бързо ще се научи да ги включва.
          Manowar - Татко
          Еx Fiat Brava 1,6 16v 103hp ELX '97 LPG - Брависима
          Ex Fiat Marea Weekend 2.0 20v 147hp HLX '97 CNG - Марчето
          Ex Lancia Thesis 3.2 V6 230hp '06 LPG - Теси
          Fiat Multipla 1,6 16v 103hp Bipower '00 - Боко

          Коментар


            #6
            Той в случая е виновен, ама ти на негово място като ти излезе куче или ти излезе дупка пред колата първо мигач ли даваш и след това спираш.
            Bravo 1.6 / 16

            Коментар


              #7
              Riki888 написа:
              Той в случая е виновен, ама ти на негово място като ти излезе куче или ти излезе дупка пред колата първо мигач ли даваш и след това спираш.
              Като ти излезе куче е едно, а когато знаеш че ще спираш е друго.
              Manowar - Татко
              Еx Fiat Brava 1,6 16v 103hp ELX '97 LPG - Брависима
              Ex Fiat Marea Weekend 2.0 20v 147hp HLX '97 CNG - Марчето
              Ex Lancia Thesis 3.2 V6 230hp '06 LPG - Теси
              Fiat Multipla 1,6 16v 103hp Bipower '00 - Боко

              Коментар


                #8
                Толкова съм свикнал с пускането на мигачите, че когато пътя прави по остър завой без други пресичащи го улици от време на време си го цъквам без да е било наложително.
                SKODA 105L '78
                PUNTO 1.2 MPI ELX '94
                FIAT 126p '89
                TEMPRA 1.6 i.e.SX '91
                GRANDE PUNTO 1.2 '06

                Коментар


                  #9
                  В Бургас поне мигачът няма никаква почва, ама никаква... или се пуска чак когато набие спирачките човека и почне да завива
                  Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                  Коментар


                    #10
                    Основният проблем е, че никой никого не санкционира за неупотребата на мигачи. Поради този факт доста хора са загубили навика да ги пускат, а някои го правят нарочно, като го мислят за гъзарско! Е не е гъзарско, тъпо е!
                    Frontera Sport, X20SE март 1998

                    Коментар


                      #11
                      И в Пловдив е трагедия май,аз се старая да давам винаги и то на време!
                      Fiat Multipla 1.6 16v BiPower 03:Lancia Delta3 1.6 16v 120 multijet

                      Коментар


                        #12
                        spark написа:
                        В Бургас поне мигачът няма никаква почва, ама никаква... или се пуска чак когато набие спирачките човека и почне да завива
                        ти батка кво искаш от Бургас - те са нещо като морския Перник
                        Fiat Punto 1.1-Синята птица
                        Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                        Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                        Коментар


                          #13
                          Прясна случка. На К. Величкоя завивам на дясно покрай Лукойла към Красна поляна. Преди това една руса кифла в рено меган кабрио ми къса нервите, сменяйки лентата през 5 секунди. На завоя се изнасям в по-лявата лента, докато мацката си седи в дясната. Настига автобуса и започва да намалява докато на мен предницата ми е някъде до шофьорската врата. Помислих, че ще чака зад автобуса, но все пак ми остана едно на ум... все пак и се нагледах на простотиите преди това. Разминаваме се вече и мацката тръгва да изпреварва рейса ! Без мигач и без да се огледа. Успях да намаля и да и привлека вниманието с клаксона. Е Тя започна да ме псува.... отнесе си и тя псувните.Не че ако беше пуснала мигач, щеше да промени нещо...
                          In JTD I believe, in Nm I trust !

                          Коментар


                            #14
                            fihi написа:
                            Седя и се чудя защо тази тема е в раздел ’срещи и мероприятия’, но както и да е, не това е важното в случая.На такива да слезеш от колата и да отидеш да му изкъртиш лоста за мигачите. Като му се наложи някъде, да се усети защо няма мигачи. Да видиш колко бързо ще се научи да ги включва.
                            сериозно ли беше там темата? Да са еВа извинявам се,по инерция...благодаря и на ,модератора реагирал явно достатъчно бързо!Сега да отговоря и на няколко мненияФихи,аз ще го изкъртя лоста му хубаво,ама къде да му го навра после се пита в задачата Valiosport ,ти сега контра ли ще ми правиш Мисля,че уточних,спра рязко,тоест в момента в който светлините му светнаха,до момента в който аз натискам спирачка има вероятно 1 секунда,сметни колко метра минава колата ми с 50 за една сек. При това съм уточнил,той ЗНАЕ,че ще спира,защото на кръговото после спрях и чаках ред,близо минута след това се появи въпросната "пача" и се качи до миличкия си А "колегата с кучето" явно не чете обяснил съм,че кучета няма,нито кози,нито овце,освен козата дето се качва при него Инъче това става малко преди новото кръгово в Търново,затова едно предупреждение. Сериозно внимавайте,като минавате от там...през ден се блъскат,никой не спазва маркировката,менят си лентите като пръдливи и досега всички които познавам,вадим сериозен късмет...лично аз имам едно 10 опасни ситуации,в които е можело да ме ударят,а в поне три от тях,само рязкото набиване на спирачки ме е спасявало да не нагънем ламарините...Има хора минаващи от там,все едно няма други коли на пътя...драги софиянци,вие не сте с предимство нито вие варненци с предимство е мизерния очукан форд,дето е ВЪТРЕ в кръговото ,щото да знаете ако съм аз със служебната астра няма да ви цепя басма,така ще ви окривя гредите на вратите,че за никъде няма да стават!
                            ex.Мареа ТД100

                            Коментар


                              #15
                              Комплексарска история...Нз на бабаити ли се правят като не си пускат мигачите или ги е страх да не им изгорят крушките...Абе като ги гледам някои как карат ми идват няколко мисли на ума1-тоя от село раздава газария в града...2-да се направи на гангстер- "Кой съм аз не спазвам правила варете ме фанете"3-Слаби закони които важат само за този който не респектира...ПП.То и на стоп никой не спира,само гледат дали има коли и газ майка...Всичко идва от манталитета и слабия контрол както и леките глоби до които почти не се стига щот наще полицаи на почерпка не отказват :D :D :D
                              Ти какво направи за страната си,че искаш нещо от нея?!?!?

                              Коментар

                              Working...
                              X