Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Препоръчайте ми програми за авто масларница

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Malone написа:
    Хм, твърде специализиран софтуер е това.Ако Autodata дава такава информация ... има я тук-таме, но като че ли по добре да е на някой лаптоп и да се ползва само когато има нужда от нея информация. Разбирате ме какво искам да кажа.
    Разбрах те какво имаш в предвид.Но освем AutoData има ли още някоя програма кояго би ми била полезна.Нещата при мен стоят така-на 20 години съм работил съм в сервиз като "общак".Тази година завърших и търсих работа но няма работа криза е Преди няколко дена ми се обажда мой роднина и ми казва че мисли да отваря масларница.Предложи ми да работа там....и се съгласих.За това сега задавам подобни тъпи въпросчета.Просто се притеснявам дали имам нужния опит за да започна сам да работа(Не че имам мн избор де при положение че няма другаде работа).За това всеки съвет ще ми е полезен.Мерси за отделеното внимание

    Коментар


      #17
      Прекалено е специализиран е въпроса ти, а моите маслари са все цървули и никой от тях не ползва софтуер. С някакви хартиени баници си служат, може би им ги дават доставчиците на масла. Вътре си пише коя кола с какво и колко масло. Трябва да попиташ или да откраднеш отнякъде информация за името на конкретен софтуер. Тогава ще потърсим.Успех ти желая искрено и ... извинения за малко просташките ми забележки в началото на темата.
      .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
      www.cyxap.com

      Коментар


        #18
        Malone написа:
        Прекалено е специализиран е въпроса ти, а моите маслари са все цървули и никой от тях не ползва софтуер. С някакви хартиени баници си служат, може би им ги дават доставчиците на масла. Вътре си пише коя кола с какво и колко масло. Трябва да попиташ или да откраднеш отнякъде информация за името на конкретен софтуер. Тогава ще потърсим.Успех ти желая искрено и ... извинения за малко просташките ми забележки в началото на темата.
        Първо мерси дано потръгне и да се справм Ами търса из нета имена на софт. но за сега нищо Поздрави

        Коментар


          #19
          Не ми е ясно много каква дейност развиваш в тази масларница, но ако е търговска и купуваш суровини и продаваш продукти, произведени от такива суровини или директно продаваш суровините с надценка, ти трябва складова програма с възможности за рецепти, примерно това http://www.vladovsoft.com/bg/sklad.php, като гледам, май е безплатно.

          Коментар


            #20
            fuoco написа:
            Не ми е ясно много каква дейност развиваш в тази масларница, но ако е търговска и купуваш суровини и продаваш продукти, произведени от такива суровини или директно продаваш суровините с надценка, ти трябва складова програма с възможности за рецепти, примерно това http://www.vladovsoft.com/bg/sklad.php, като гледам, май е безплатно.
            Колега складовата програма ми е подсигурена вече,но мерси все пак

            Коментар


              #21
              Колега, не се плаши. Човек има ли желание може да постигне всичко.Безплатната програма, посочена от фуоко можеш да ползваш за складовите наличности. За фактури можеш да ползваш безплатна програма на Микроинвест.Специализирана програма за маслата - от Малоне имаш най-добрият съвет!Какви масла ще продавате и какви отстъпки ще има за фиат-ове

              Коментар


                #22
                Humppa написа:
                Колега, не се плаши. Човек има ли желание може да постигне всичко.Безплатната програма, посочена от фуоко можеш да ползваш за складовите наличности. За фактури можеш да ползваш безплатна програма на Микроинвест.Специализирана програма за маслата - от Малоне имаш най-добрият съвет!Какви масла ще продавате и какви отстъпки ще има за фиат-ове
                Имам мн желание да излезе нещо За маслата не сме говорили много за сега знам че ще има Кастрол и Тотал(Ще гледам и Селения да сложиме ) Знам че филтрите ще са само качествени на Ман ще са .И за фиатите ще се измисли нещо ) Сега сме на етап купуване на урутката за диагностика и на Лаптоп нещо да ме посъветвате ?

                Коментар


                  #23
                  Всеки доставчик си има каталози с колите и маслата за тях! Приста даже го имат и на плакат! Единствения ти зор ще е да откриеш пробките за източване и за наливане и да имаш подходящия шестограм или "четириграм" за да ги отвиеш! Маслените филтри на повчето коли са достъпни за смяна!Зор ще видиш единствено с маслените филтри на колите с подгряване на маслото - например Ауди А4!Действай смело и не си забравяй средствата за лична защита - очила, ръкавици и т.н., защото средата си е доста вредна!Успех!
                  Fiat Tipo 1,6 ie; '93; engine 159А3048; clima.

                  Коментар


                    #24
                    Настолни и преносими компютри можеш да си купиш навсякъде.Като начало се оборудвайте с маркови такива, втора ръка. Това "урутката" какво е?

                    Коментар


                      #25
                      Humppa написа:
                      Настолни и преносими компютри можеш да си купиш навсякъде.Като начало се оборудвайте с маркови такива, втора ръка. Това "урутката" какво е?
                      Не няма да са 2-ра ръка парите не са проблем за сега ще се вложи толкова колкото трябва ! Ами под урутка имам предвит кабелите за диагностиката.

                      Коментар


                        #26
                        Имай впредвид, че някой тестери, кабели и софтуери за диагностика изискват използването на старите периферни паралелни портове. Не работят с USB-to-Parallel преходници. А нови преносими компютри с такива портове няма.

                        Коментар


                          #27
                          Humppa написа:
                          Имай впредвид, че някой тестери, кабели и софтуери за диагностика изискват използването на старите периферни паралелни портове. Не работят с USB-to-Parallel преходници. А нови преносими компютри с такива портове няма.
                          Ами няма ли да стане да се намери нещо което да работи с блутут ??

                          Коментар


                            #28
                            Не. Пък и блутуут технологията е да си прехвърляш снимки от един телефон на друг, за по-сериозни неща не става.

                            Коментар


                              #29
                              Humppa написа:
                              Не. Пък и блутуут технологията е да си прехвърляш снимки от един телефон на друг, за по-сериозни неща не става.
                              Аз съм виждал безжична връзка на такова устроиство.Как ли е направено някаква представа имаш ли

                              Коментар


                                #30
                                Само да предупредя, понеже са ме питали дали можем да правим диагностика с моя netbook, че тези малки чудеса нямат съответния порт, макар и да са евтини и да са пълнофункционални компютри, не могат да се използват за диагностика, защото имат само USB портове, както примерно не могат и да четат CD-та. Наистина ще трябва някой стар голям лаптоп за целта.

                                Коментар

                                Working...
                                X