Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Българите - малцинство!?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #61
    Ще те помоля да не коментираш неща извън компетенцията ти още повече без да са били потърсени или провокирани.Мерси

    Fiat Bravo T-Jet 120

    Коментар


      #62
      Факт е, че български циганин в чужбина и работи и живее като нормален човек.Имал съм възможност да наблюдавам поведение на циганин и в Германия, и в Румъния и в България.В Германия кара примерно и културно, но мине ли Румънската граница става чудо. Прозорците се свалят и чалагата на макс.А като пристигне в България се чувства задължен към горното да добави и пълнене на километража до край.
      Няма начин да няма начин!

      Коментар


        #63
        Бахти, все още има оптимисти. Всеки изминал ден става все по-зле, на поредните избори се говорят все хубави неща, обаче хората пак им вярват, все едно последните, които са управлявали са направили нещо хубаво.... Толкова ли никой не вижда, че държавата потъва, че хората вместо да се радват на живота и да се усмихват, само се озлобяват, изтрепват и крадат един друг? Ми ние нямаме никаква икономика, имаме само обслужващ сектор- слуги на чуджестранните туристи, какво се прозвежда в Бг вече- нищо. То това е и целта де....Живота ми е твърде кратък, че да го изживея надявайки се да се оправят нещата, хич не ми дреме дали един ден децата ми ще се наричат българин или англичанин? Както значение има, това е даденост....
        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
        Fiat Bravo'97 1,6 16v
        Fiat Tempra'91 1,6 mono

        Коментар


          #64
          Тъжна работа...

          Fiat Bravo T-Jet 120

          Коментар


            #65
            mitakkk написа:
            Те няма ли да са българи - могат да решат да живеят в своята държава, не са длъжни да се съобразят с избора на баща си. Ами племенниците ти? Братя сестри??? Тях какво?
            Двете ми сестри от 10 години живеят в Гърция и не искат и да чуят да се връщат тук, въпреки кризата там. Върнаха се за малко за погребението на баща ни и пак си заминаха. Малката ми племенница дори не говори добре български, за сметка на това е отличничка в гръцкото училище.А брат ми мисля да го подбирам пред мен напролет. Други толкова близки нямам, а и всеки от тях си има глава на раменете. Сам си решава.И с какво тази държава е показала, че е "моя"?

            Коментар


              #66
              Immortal написа:
              mitakkk написа:
              Те няма ли да са българи - могат да решат да живеят в своята държава, не са длъжни да се съобразят с избора на баща си. Ами племенниците ти? Братя сестри??? Тях какво?
              Двете ми сестри от 10 години живеят в Гърция и не искат и да чуят да се връщат тук, въпреки кризата там. Върнаха се за малко за погребението на баща ни и пак си заминаха. Малката ми племенница дори не говори добре български, за сметка на това е отличничка в гръцкото училище.А брат ми мисля да го подбирам пред мен напролет. Други толкова близки нямам, а и всеки от тях си има глава на раменете. Сам си решава.И с какво тази държава е показала, че е "моя"?
              Аз пък си я смятам за моя. Според мен човек трябва да има национална гордост в крайна сметка.Много хубаво го беше казал някой американски президент май " Не мислете какво Америка може да направи за Вас, а какво Вие можете да направите за нея"Но тук въпросът е друг - защо ние трябва да си отглежаме мангали?

              Коментар


                #67
                mitakkk написа:
                Аз пък си я смятам за моя. Според мен човек трябва да има национална гордост в крайна сметка.Много хубаво го беше казал някой американски президент май " Не мислете какво Америка може да направи за Вас, а какво Вие можете да направите за нея"
                Колега, питай хората които през годините безрезервно са дали и са направили много за България как са изживели живота си след като са слезли от "светлината на прожекторите" - като кучета. Като се почне от борци за освобождение и се стигне до хора на изкуството и спортисти в наши дни. Какъв вой примерно се нададе, Каратанчева като прие да се състезава за Казахстан - "предателка", "родоотстъпничка". И след няколко години като спре да се състезава ако беше останала в България щеше да получи среден пръст на изпроводяк. А сега поне някой й оценява тичането след топката. Това е положението и с всички българи, които отиват да работят и живеят зад граница. Не са по-малко българи от всеки един тук от нас, но всеки избира къде ще е най-щаслив и къде може да се реализира. А националната гордост в тази глобализация все повече започва да се размива. Ние сме се нагъзили със свалени гащи на всякакви военни, политически и икономически организации, но обичаме да плещим за националната си идентичност като за светиня.
                преди - TIPO
                сега - VOLVO XC60

                Коментар


                  #68
                  Той хубаво го е казал това тоз президент, ма те след това взеха, че го гръмнаха.А и такива речи, дето ми ги възхвалявате ги казват обикновено диктатори като Сталин и наследниците му, (Умри за Родину, за Сталину).За мен лично, фанатичният патриотизъм е толкова вреден за човечеството, колкото и религията. Аз се чувствам гражданин на света и за мен националността на даден човек не означава нищо. Всеки човек го приемам като човек, с неговите качества (добри или лоши), с резултатите от неговите дела и т.н. На какъв език говори или какво са направили други хора, говорили преди векове на същия език изобщо, ама изобщо за мен няма значение.Мога да бъда охарактеризиран с на пръв поглед лоши думи, като "родоотстъпник", "национален предател", "нихилист" и други, ама ако се замислите, ще видите че съм прав.

                  Коментар


                    #69
                    Никога не бих те определил като родоотстъпник или национален предател след като ти очевидно не се причисляваш към тази нация или род, какъв отстъпник или предател може да си тогава?

                    Fiat Bravo T-Jet 120

                    Коментар


                      #70
                      аз пък за да не ми е криво в каква ""държава"" живеем просто и елементарно се гордея с Руснаците Германците и други такива дори не си и помислям тука какво гето е.
                      КУПИ СИ FIAT ДА НЕ ТЕ Е ЯД!

                      Коментар


                        #71
                        dannybo написа:
                        mitakkk написа:
                        Аз пък си я смятам за моя. Според мен човек трябва да има национална гордост в крайна сметка.Много хубаво го беше казал някой американски президент май " Не мислете какво Америка може да направи за Вас, а какво Вие можете да направите за нея"
                        Колега, питай хората които през годините безрезервно са дали и са направили много за България как са изживели живота си след като са слезли от "светлината на прожекторите" - като кучета. Като се почне от борци за освобождение и се стигне до хора на изкуството и спортисти в наши дни. Какъв вой примерно се нададе, Каратанчева като прие да се състезава за Казахстан - "предателка", "родоотстъпничка". И след няколко години като спре да се състезава ако беше останала в България щеше да получи среден пръст на изпроводяк. А сега поне някой й оценява тичането след топката. Това е положението и с всички българи, които отиват да работят и живеят зад граница. Не са по-малко българи от всеки един тук от нас, но всеки избира къде ще е най-щаслив и къде може да се реализира. А националната гордост в тази глобализация все повече започва да се размива. Ние сме се нагъзили със свалени гащи на всякакви военни, политически и икономически организации, но обичаме да плещим за националната си идентичност като за светиня.
                        Аз не упреквам никой. Всеки си знае кое е най-добре за него. Хората имат различни идеали - за едни е топлата постеля и добрата храна. Но все пак добре, че Левски не е имигрилал в Румъния, че сигурно всички щяхме да сме турчуляци, ама това е малко страни от темата. Аз смятам, че ще е жалко толкова стара държава като БЪлгария да се превърне в циганско гето. Сега нещата са по-други. Съгласен съм с понятието ’гражданин на света". Освен това не смятам, че имигрантите са родоотстъпници. Просто не е редно да плюеш срещу родината си където и да си по света. Това е все едно да плюеш срещу баща си, дядо си и целия ти род...

                        Коментар


                          #72
                          Да си циганин е хубаво.Ама много хубаво.Крадеш,сметки не плащаш,хубави коли караш ... Пък българина нека мизерства ...
                          Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
                          Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
                          Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

                          Коментар


                            #73
                            Митаккк, не со права труда. Сега ще се почне с историята, че би било по добре да сме си останали под турско робство и управление, как ние по принцип не сме расисти, ама не икаме да плащаме пенсиони вноски, щото видиш ли след тия кинти ще ги взимат циганите, които раждат по пет чавета и заради това, като един истинки интернационалист и гражданин на света трябва да се емигрира и да се изкорени всичко свято, за което навремето хората са си ляли кръв. Не сме народ, верно е...

                            Fiat Bravo T-Jet 120

                            Коментар


                              #74
                              Какъв народ да сме BolgAryan?Макар и да звучи грозно ... векове наред от тук са минавали армии, гурбетчии, авантюристи. Както и да го въртим, всички са оставяли семето си по тези земи и едва ли е останало нещо от чистотата на българската кръв. Без значение дали е кавказка, славянска, тракийска или каквато и да е.Едно българско име ми дай, с което да сме станали известни. Дори само в Европа. Само едно ми дай.Предполагам какво ще ми отговориш, но той не е критерий за българин. На 100 000 човека, не знам дали ще се намери и един европеец, който да е чувал името му. А и сам знаеш ... умира в Рим, не в България.С какво да се гордея?
                              .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
                              www.cyxap.com

                              Коментар


                                #75
                                Нация, народ, религия...това са все политически създадени понятия с цел по-лесно управление на обикновените хора.С какво ти, лично ти, не прапрапра дядо ти, или някой, за когото си чувал или чел, че е направил нещо "велико" според някои...лично ти, с какво се различаваш от един средно-статистически турчин, арабин, кореец, руснак, французин или ескимос, ако щеш?С какво лично ти се гордееш? С това, което е направил Левски? И каква е връзката между теб и Левски? Че говорите на един език? Да, аз се гордея с Българската история, поне с определени моменти от нея. Но не съм сляп и знам какво е навън. Всички знаят Италия, всички знаят Франция, всички знаят Русия.Бълге..какво? Аааа, Бългерия, йес йес...Стоичков, йес! Ай ноу!Кирилицата? Ама тя не е ли руска? Кирил и Методий? Аааа, ама те са гърци и никога дори не са стъпвали в България...Ботев? Аааа, оня терорист, дето отвлякъл кораба Радецки?Джон Атанасов? Ама той си е американец, майка му е американка... Баща му бил Българин? Ооо, ю’р ронг, мистъ... Той е бил на 8 годинки, когато неговия баща се е измъкнал от Бългерия и е дошъл в САЩ...Той (бащата на Джон) е израстнал, образовал се е и е възпитан в Амеуика... какъв Българин е той...Тъжно е. Много е тъжно, но мина времето, когато търпяхме в лишения в името на светлото бъдеще. Чакахме го Комунизма, той така и не дойде. Сега не знам какво чакаме, но аз се убивам от работа, а резултатът е, че живея малко по-добре от тези, които не работят и малко по-зле от някои касти, т.нар. държавни служители. Мина времето, когато ще търпим в този живот, за да бъдем добре в отвъдния...защото тяхно е царството небесно...Царството си е на царя, бил той небесен или поднебесен. А ние си имаме само този живот, който много бързо, за съжаление, си заминава...Изключително много бих се радвал, ако някога България стане държава поне като Испания. Народът да е сплотен поне като този в Гърция. Само че, изучавайки народопсихологията на Българина, още от времето, когато по тези земи е дошъл някой си Аспарух Кубратов и решил да прави тук държава, та до днес, стигнах до извода, че Българина винаги е имал един враг - държавата. По простата причина, че държавата му винаги е била чужда. Чужда. В първото Българско царство управляващите династии са прабългарски, докато народът е бил основно славянски и тракийски... управниците са говорили дори на друг език.След това по тези земи е управлявал източно-римският император.След това е управлявала една куманска династия (Асеневци), които също са говорили на чужд език (кумански)След това са управлявали османските султани.След това - цар - немец.След това са ни управлявали директно от Москва.Сега както изглежда, май продължават да ни управляват от Москва...Е, как тоз народ да заобича властта си, като почти винаги тя говори на чужд език?Как аз да обичам държавата си, като тя постоянно ми забива нож в гърба, постоянно ми изтръсва и без това празните джобове и резултатът е огромни хотели и частни затворени комплекси, до които води един разбит път. Разбито здравеопазване. Разбито образование. Индустрия, която е на командно дишане... Малоумни управници и още по-малоумни гласоподаватели? Българи, които все повече не могат да пишат на кирилица, а пишат на странна смесица от чужди букви и цифри, все повече изобщо не могат да пишат. ДА се боря за тях? Да умра за тях?!? Не, мерси. Моите приятели са 80% вече извън това блато. Роднините ми също.Аз до преди 2-3 години бях оптимист, че нещата и тук ще тръгнат напред. Че откак сме в ЕС, ще ни бъде...(че иначе още по-зле).Пожелавам и на вас да прогледнете и да видите истината.Половината ми живот вече е минал. Все живях с надеждата, че утре ще е по-добре. Колкото повече навъртам годинки обаче, все повече разбирам, че стоейки тук ще си изминат годинките и нищо няма да се промени. Язък ми за образованието, за квалификацията (само 43 човека в България имат професия като моята), за пропиляното време... Та ще ида да продам знанията си там, където ще ги оценят. Там, където дори и да не ми ги оценят, ще живея по-добре. Нищо, че ще говоря на друг език. Потомци на българи са управлявали и управляват други държави - сега Бразилия, доскоро - Молдова. Известни Българи има по целия свят. Но всички те са станали това, което са ИЗВЪН България. Посочете ми ЕДИН единствен Българин, който да е станал световно известен с нещо, което е направил В България? Не се сещате? Няма и да се сетите...Защото в България никой не търпи комшията му да е по-добре от него.Няма как да стане.П.П. Извинявам се за дългия пост.П.П.П. Ще се оправим до 2020 год. Така поне твърдят от Министерството на труда и социалната политика ( http://www.bnews.bg/article-18453 ).Само трябвало до тогава да търпим и да работим по много, пък да получаваме по малко.

                                Коментар

                                Working...
                                X