Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос към компютърджиите

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос към компютърджиите

    Та значи имам един лаптоп Asus X50GL - АМАН! То се чупиха пантите (само от отваряне и затваряне, не беше нито изтърван, нито нищо - седеше си на бюрото само), то се прецака матрицата, абе ужас. Сега последно - рестартира се сам, когато му скимне. Появява се син екран с надпис Dumping physical memory и отброява изв. време - после няма тръгване. След изв. време сам се оправя и след малко работа повтаря упражнението, което съм описал по-горе. Та ако някой може да ми обясни какво е - моля да сподели.
    N.Y. State of Mind

    #2
    Може да прегрява, виж дали нагрява повече отдолу и дали му въртят вентилаторите, ако не чистен скоро почисти го.

    Коментар


      #3
      Наистина - почисти го. Моя имаше подобен проблем. Разглобих го, изчистих го и видях най-голямата малоумщина, която съм виждал някога. На пътя на изходящия въздушен поток беше оставена открита някаква лепенка... май за ограничаване на потока. Там прахта се беше спластила до степен дунапрен :Dпс: Добра идея би било и да смениш термопастата !поздрави !
      In JTD I believe, in Nm I trust !

      Коментар


        #4
        не е от това - не прегрява и е чистен.
        N.Y. State of Mind

        Коментар


          #5
          Тогава препиши кода от синия екран (0x000000 нещо от тоя род) и го потърси в гугъл. Или опитай с програмката WhoCrashed.
          In JTD I believe, in Nm I trust !

          Коментар


            #6
            Прочети внимателно целия текст на Синия екран, като се абстрахираш от стандартните думички, някъде отдолу дали не пише код на грешката? Нещо от типа "0x0000000E4" или нещо подобно? После пусни целия текст, свързан с този код в и може да намериш решение из различни форуми, в които е писано за подобен проблем, свързан с този код.

            Коментар


              #7
              Ако не е софтуерен проблема за рестартите , е вероятно да се дължи на рам паметта.Пробвай да извадиш и поставиш наново паметта или евентуално да пробваш с друга.Проблема му ако е хардуерен от синия екран няма да ти каже какво е.Имах подобно преживяване с едно HP. Ъпгрейданах му паметта с работеща от друг компютър, работи 1 месец и почна е така да забива.
              http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
              Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
              FIAT БРАВО 1.2 16v
              ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
              FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

              Коментар


                #8
                След като писахте се рестартира таман три пъти0x0000000a - един път излезе това0x0000008e - два пъти излезе товаДа пробвам с нова РАМ?
                N.Y. State of Mind

                Коментар


                  #9
                  Имам някакви подозрения, че ако напишеш тия грешки в гугъл-а ще ти искара всички възможни причини за проблема Може би това, ако не това онова, ако не онова пето Защо първо не се подсигуриш от към софтурен проблем ? Най лесно е таз проверка След това с Hiren’s boot-a почваш да проверяваш хардуер-а 1 по 1.

                  Коментар


                    #10
                    nightlord написа:
                    Имам някакви подозрения, че ако напишеш тия грешки в гугъл-а ще ти искара всички възможни причини за проблема Може би това, ако не това онова, ако не онова пето Защо първо не се подсигуриш от към софтурен проблем ? Най лесно е таз проверка След това с Hiren’s boot-a почваш да проверяваш хардуер-а 1 по 1.
                    Пак ви казвам на мен в всякакви тестове минаваше без проблем рамта, обаче даваше сини екрани. Същата памет работи на сегашния ми лаптоп без сини екрани.Уж съвместима ама нъцки.Ако имаш под ръка пробвай с друга, ест като гледаш да е със същите спецификации.IRQL_NOT_LESS_OR_EQUALТова излиза предполагам под грешките на синия екран нали?И двете грешки водят към евентуален проблем с паметта, проблема най вероятно е хардуерен.
                    http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                    Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                    FIAT БРАВО 1.2 16v
                    ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                    FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                    Коментар


                      #11
                      infineon написа:
                      nightlord написа:
                      Имам някакви подозрения, че ако напишеш тия грешки в гугъл-а ще ти искара всички възможни причини за проблема Може би това, ако не това онова, ако не онова пето Защо първо не се подсигуриш от към софтурен проблем ? Най лесно е таз проверка След това с Hiren’s boot-a почваш да проверяваш хардуер-а 1 по 1.
                      Пак ви казвам на мен в всякакви тестове минаваше без проблем рамта, обаче даваше сини екрани. Същата памет работи на сегашния ми лаптоп без сини екрани.Уж съвместима ама нъцки.Ако имаш под ръка пробвай с друга, ест като гледаш да е със същите спецификации.IRQL_NOT_LESS_OR_EQUALТова излиза предполагам под грешките на синия екран нали?И двете грешки водят към евентуален проблем с паметта, проблема най вероятно е хардуерен.
                      Пише "Dumping physical memory". Може ли слота да се е прецакал нещо?
                      N.Y. State of Mind

                      Коментар


                        #12
                        nightlord написа:
                        Имам някакви подозрения, че ако напишеш тия грешки в гугъл-а ще ти искара всички възможни причини за проблема Може би това, ако не това онова, ако не онова пето Защо първо не се подсигуриш от към софтурен проблем ? Най лесно е таз проверка След това с Hiren’s boot-a почваш да проверяваш хардуер-а 1 по 1.
                        Аз мислих първо да преинсталирам уиндоуса за всеки случай да не е вирус нещо, ама не ми се занимаваше...
                        N.Y. State of Mind

                        Коментар


                          #13
                          sachma написа:
                          не е от това - не прегрява и е чистен.
                          То хубаво си го чистил ама ако не си сложил нова термопаста пак ще прегрява и лошото е че тогава не успява да нагрее корпуса и ти си мислиш че не грее
                          Bravo 1.2 16v
                          Lancia Dedra 1.8 16v
                          Suzuki GSXR250R

                          Коментар


                            #14
                            Прегледай "Северният мост"! Обикновенно от там идват проблемите с паметта, ако с RAM-а нямаш проблем. Понякога е добре със станция за горещ въздух да се презапоят краката.
                            Няма начин да няма начин!

                            Коментар


                              #15
                              PREDATORst написа:
                              sachma написа:
                              не е от това - не прегрява и е чистен.
                              То хубаво си го чистил ама ако не си сложил нова термопаста пак ще прегрява и лошото е че тогава не успява да нагрее корпуса и ти си мислиш че не грее
                              Така при едно чистене бях свалял рамта... и не я бях сложил добре. Бе чудя се защо зарежда толкова бавно тоя скапан лаптоп, а като гледам - засича само 256 мб рам :D Пак повтарям - пробвай с програмата WhoCrashed.
                              In JTD I believe, in Nm I trust !

                              Коментар

                              Working...
                              X