Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

броня от мареа на браво - преработка

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    броня от мареа на браво - преработка

    Здравейте,позволявам си да се пробвам да съм полезен на някой който се чуди дали става предна броня от мареа на браво ( различно от ХГТ ), както се чудих аз преди да се реша да си купя бронята от мареа и да се хварля в боя.Тъй като моята на бравото беше леко понатрошена (снимка 1 ) реших да сложа тази на мареа тъй като на мен лично по ми харесва от оригиналната браво.Та , за всички който не знаят бронята от мареа е по къса от тази на браво и брава с 3 см (снимка 2)Какво направих аз?! след като махнах старата броня и сложих новата мареа на photo shop направих следното експериментче. взех крайните 3 см от старата броня и ги донадях на новата броня за да видя как ще изглежда (снимка 3)след като видях че има надежда отрязах крайните 3 см от старата броня и с по 3 болтчета я закачих на новата броня. Тъй като парчето от старата броня има една издутина ( от черната ивица - отбелязано на снимка 4 ) я отрязах След това облепих външната страна на снадката с хартиено тиксо и залях вътрешната страна с епоксидна смола (снимка 5).Като засъхна смолата следваше здраво шкуране и китосване от външната страна на снадката на двете брони (снимка 6)Тъй като долните части на двете брони са значително различни изпозвах малко въображение и с намазана с смола марля пооформих бронята (снимка 7)След като докитосах навсякъде, с водна шкурка смъкнах лака и я пратих на боя.
    Прикачени файлове
    Fiat Bravo 1.6 16V

    #2
    Ето и крайният резолтат !
    Прикачени файлове
    Fiat Bravo 1.6 16V

    Коментар


      #3
      Следва слагане на фарова от марейка с лупи ( може би другата седмица ) прикачам снимка как би изглегдала с лупи и друг вид фарове ( photo shop ) Едно питане имам ! Дали полицията ще ми прави проблеми ако си нарисувам капака по този начин ?
      Прикачени файлове
      Fiat Bravo 1.6 16V

      Коментар


        #4
        не знам дали ще ти прави проблем,предполагам няма,защото не виждам законова пречка, на която да се позоват... Инъче би изглеждало супер яко,направи го и постни резултата,много ще е интересен!
        ex.Мареа ТД100

        Коментар


          #5
          Колега вместо да го рисуваш по-добре с качествено фолио да го направиш!
          Fiat Multipla 1.6 16v BiPower 03:Lancia Delta3 1.6 16v 120 multijet

          Коментар


            #6
            Задължителна смяна на талона!Всяко поставяне на надписи и тем подобни неща по купето изисква промяна на талона с описване на промяната.
            Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
            Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

            Коментар


              #7
              добре е станало,според мен ако беше пръснал лаисните на бронята черни щеше да стои още по добре.
              Fiat Bravo GT 1.8 16V 113hp с малко тЮнинг (снегорин)
              KONI SPORT SUSPENSHION+EIBACH SPORT SPRINGS
              Изработка на всякакви изделия от стъклопласт за леки и товарни автомобили-брони,прагове,калници,капаци,маски,надстройки и други!

              Коментар


                #8
                Racer GT написа:
                добре е станало,според мен ако беше пръснал лаисните на бронята черни щеше да стои още по добре.
                Точно!Ама това трябваше да го посъветва и бояджията, ако е имал нещо в главата, дори и да е голям майстор.Иначе супер е станало, но е за хора, които знаят какво правят. Моите ръце са в гъ3а е едва ли ще се справя с модификацията.Но бих дал някой лев на някой да ми го направи.Боядисването, при моя бояджия. Само тунинга на бронята.
                .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
                www.cyxap.com

                Коментар


                  #9
                  Malone написа:
                  Racer GT написа:
                  добре е станало,според мен ако беше пръснал лаисните на бронята черни щеше да стои още по добре.
                  Точно!Ама това трябваше да го посъветва и бояджията, ако е имал нещо в главата, дори и да е голям майстор.Иначе супер е станало, но е за хора, които знаят какво правят. Моите ръце са в гъ3а е едва ли ще се справя с модификацията.Но бих дал някой лев на някой да ми го направи.Боядисването, при моя бояджия. Само тунинга на бронята.
                  За лайсните умишлено не ги боядисах щото в последствие могат да се праснат черни само те. А ако ги бях боядисал и не ми хареса как стой може и да се наложи цялостно пребоядисване. Та за лайсните ще изчакам още малко и за нула време ще ги пръсна.А да ти кажа че ако си мислиш примерно че това е 10 броня дето правя лъжищ се. Нито знаех как става нито нищо просто реших да прежаля парите за бронята и за материали и си викам квот излезе това! Мойте ръзе също са в Г_ _ а относно правенето на брони кистосване и тем подобни. Слагам яко кит и после с водната шкурка го изглаждам и то ХОП взе че се получи! Мисля че който не се е хванал той не се е справил!
                  Fiat Bravo 1.6 16V

                  Коментар


                    #10
                    Супер е станало колега. Обаче искам да те питам в двата края отдолу има дупки на бронята където се хваща отдолу за едни вертикални колонки които са пред колелата.На бронята от мареа съвпадат ли?Имам усещането че бяха много в края точно където си правил снадката.
                    http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                    Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                    FIAT БРАВО 1.2 16v
                    ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                    FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                    Коментар


                      #11
                      Ако може аз да отговоря...защото преди седмица минах по същия път. Майстора ,който ми преправи бронята подходи точно по същия начин, като добави части от оригинална броня/някаква счупена и изхвърнена ,но със здрави краища/. Та при така поставената броня, без да се бута назад, дупчиците за монтажа и към купето на колата съвпаднаха напълно!Казвам това с забележката, че така се случи при мойта кола...дано и при колегата така добре да се е напаснало?!Имам въпрос: с марейските гривни ли монтира халогените или ползва тези от бравото?
                      Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
                      Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
                      http://www.keepfighting.ms

                      Коментар


                        #12
                        Jimy написа:
                        Ако може аз да отговоря...защото преди седмица минах по същия път. Майстора ,който ми преправи бронята подходи точно по същия начин, като добави части от оригинална броня/някаква счупена и изхвърнена ,но със здрави краища/. Та при така поставената броня, без да се бута назад, дупчиците за монтажа и към купето на колата съвпаднаха напълно!Казвам това с забележката, че така се случи при мойта кола...дано и при колегата така добре да се е напаснало?!Имам въпрос: с марейските гривни ли монтира халогените или ползва тези от бравото?
                        Относно съвпадането на дупките СЪВПАДАТ 1:1 ако не се бута бронята по навътре - както каза колегата. Гривните са от бронята на мареата щото тези от бравото са по-малки.
                        Fiat Bravo 1.6 16V

                        Коментар


                          #13
                          според мене по-добре седи когато и калниците са от Мареа тези ХГТ хубавите сетихте ли се, тогава е цялостна промяната
                          leave something of the happiness you bring

                          Коментар

                          Working...
                          X