Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

За или против "присветването" с фарове?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #76
    Airfan написа:
    Като ми светнат се дръпвам, нормално е, колегиално е, разбираемо е. Не се занимавам да разсъждавам от къде е можел да мине и какво е искал да направи. Всичко друго е инатлък и мерене на чорки. Надявам се и аз като светна понякога да ми се влезе в положение.
    Е те това. Като нищо не ми пречи да си мръдна вдясно, където трябва да се кара, за да може да не ме задминават отдясно - за какво да преча? В интерес на истината не помня кога за последно ми се е случвало, защото постоянно следя задното огледало.
    Brava 1.6 16V 103hp

    Коментар


      #77
      Дет’ вика Краси, всяка ситуация е сама за себе си!Конкретно по идеята на темата - значи на булеварда, на който ни е работата ще правят още една лента, но в момента са го нарязали съществуващия асфалт напречно - за пускане на кабели и канализации и са ги запушили временно с пръст. Минавайки от там, намалям на всяка една "бабуна", която може да се окаже и пропадналост. Баничарките и беемветата обаче нали са ноу бързи и ги карат, както знаете пилоти от Топгън - не могат да "си го позволят" и те да намалят и ме изпреварват по всевъзможни начини и то не за да отидат много напред, а просто да са пред мен. Никаква колегиалност - няма значение дали ще отнесат знака за ремонт на пътя или ще ми съборят предната броня. По жестоко стечение на обстоятелствата обаче се занимавам тъкмо с джанти, гуми и окачване. И като ми цъфнат в сервиза - трябва да ви кажа, че са много жалки. Ма то много дупки имало из Варна, ма как едва едва карали, пък все джанти кривели, шарнирите как се разбивали... Случвало ми се е да ми идва ново субару-джип. Счупил стержена на задния амортисьор при преминаване на точно такава бабуна. Човека вика, че полека на втора минавал.

      Коментар


        #78
        ///// написа:
        Дет’ вика Краси, всяка ситуация е сама за себе си!Конкретно по идеята на темата - значи на булеварда, на който ни е работата ще правят още една лента, но в момента са го нарязали съществуващия асфалт напречно - за пускане на кабели и канализации и са ги запушили временно с пръст. Минавайки от там, намалям на всяка една "бабуна", която може да се окаже и пропадналост. Баничарките и беемветата обаче нали са ноу бързи и ги карат, както знаете пилоти от Топгън - не могат да "си го позволят" и те да намалят и ме изпреварват по всевъзможни начини и то не за да отидат много напред, а просто да са пред мен. Никаква колегиалност - няма значение дали ще отнесат знака за ремонт на пътя или ще ми съборят предната броня. По жестоко стечение на обстоятелствата обаче се занимавам тъкмо с джанти, гуми и окачване. И като ми цъфнат в сервиза - трябва да ви кажа, че са много жалки. Ма то много дупки имало из Варна, ма как едва едва карали, пък все джанти кривели, шарнирите как се разбивали... Случвало ми се е да ми идва ново субару-джип. Счупил стержена на задния амортисьор при преминаване на точно такава бабуна. Човека вика, че полека на втора минавал.
        те тея все полека карат За съжаление аз съм на мнение,че ги има такива като тях,защото има много страхливи шофьори на пътя! случвало ми се е да накарам подобен "баровец" да остане в средата на платното на напреки -повярвай ми физиономията му беше по уплашена от на първолак на пърия учебен ден...а само секунди преди това,нагло се опитваше да завие преди мен вляво от дясна лента Но почти винаги там,чакайки на опашка пред мен льольовци страхливи са ги оставяли такива като тоя и затова тея са толкова нагли. Хич не ме е страх,нито от саморазправа,нито да ме ударят(поне не и докато карам служебната , ,виж с личната преценявам риска,но пак трудно се давам!)
        ex.Мареа ТД100

        Коментар


          #79
          Е, да, но аз говоря за личната, на която за толкова време нямам луфтове по окачването и нито една от 8-те джанти и гуми да са ми пострадали. Което означава, че все пак е възможно да се кара и по дупките и да се пази колата. Но това е друга тема. Все пак тия не са ми присветвали, а просто се мъчат да ме обиколят отнякъде, докато аз "преодолявам препятствията". Друг е въпроса с бързането с болен или бременна в колата. Някой колега беше споменал за бърза помощ. Тя е толкова бърза тая помощ, колкото и аз съм пилот от формула едно (личен опит). Ичкина в случая е много прав. Но пък тогава я няма колегиалността. Патката в лявата лента се влачи с 30 и говори по мобилния. Аз след нея. Мигам, свиря. Все едно - няма никой. Давам десен мигач. Колегите от дясната лента виждат сгънатата инвалидна количка през 5-тата врата на колата (евалата пичове, които и да сте) веднага ми правят път. Престроявам се в дясната лента. Подминах я, като не пропуснах да я отсвиря порядъчно и я засякох нарочно навлизайки пред нея от дясната в лявата лента (естествено с ляв мигач), за да види пачата инвалидната количка, белким си вземе поука, какво искам да й кажа. Пуснах аварийките еднократно, за да й благодаря за вниманието и колегиалността. Както и да е - ако имам вариант да отстъпя пред бързащи - винаги го правя. Никога не се знае какво е в другата кола. Но ако нямам вариант... какво? Да се разтворя във въздуха ли?...

          Коментар

          Working...
          X