Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

За или против "присветването" с фарове?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Не разбрах кой в ситуацията ’настигам те и ти святкам да се мръднеш’ е затруднения колега на който трябва да помогна?

    Коментар


      #32
      Immortal написа:
      Чакайте сега. Говорим за различни неща очевидно. Едно е някой да си кара вляво с ограничението, отдясно да е свободно, и задния идиот, решил да бърза и святка като Зевс гръмодържеца безсмислено отзад, като спокойно може да мине в дясната лента, съвсем друго е да няма откъде да се мине, т.е. да кара с еднаква скорост например с колата до него вдясно, и наистина да няма откъде да се мине. Тогава с пресвяткане (и клаксон, и мамата, мамата) може да се принуди този пред теб да направи път.Съвсем различно е на магистралата, когато отдясно на колата има ТИР,, отляво има мантинела, а ти отзад святкаш с фаровете, сякаш фаровете са лазерен лъч и ще ускорят автомобила пред теб до светлинна скорост Аз святкам, когато настигам бързо кола, която подава мигач или с поведението си показва, че ще тръгва да изпреварва тира, и обикновено, ако водачът не е теле има ефект. Ако вече е тръгнал и е на средата на тира, вместо да святкам, отпускам газта и натискам спирачка, ако се налага. Няма как да изчезне колата пред мен като й святкам.
      Това имах и на предвид аз,ама както и да е.Важното е спор да има.
      Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
      Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
      Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

      Коментар


        #33
        Колеги , според мен ако ви присвяткват на автомагистралата се дърпайте . Правят го в цяла Европа . Ако не се дръпнете помислете какви ще са последствията . С хайваните хайвани да не ставаме .
        FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
        FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

        Коментар


          #34
          Румен_Хинчев написа:
          Колеги , според мен ако ви присвяткват на автомагистралата се дърпайте . Правят го в цяла Европа . Ако не се дръпнете помислете какви ще са последствията . С хайваните хайвани да не ставаме .
          Ама кво ще се дърпам че някви много бързат да стигнат пет минути по-рано.Присвяткват ли ми си продължавам изпредварването без да си давам много зор. Това че при ограничение 80км. някой кара с 40км., къде е казано че не може да си кара с тази скорост, всеки може да си кара както си иска. А тва че някой бърза, и присвятква постоянно, вместо да изчака подходящо място за изпредварване, то кво да се направи, да отбие човек за да даде път на бързака ли?
          Виж бейби не сме глупаци,
          ние сме отбор от здравеняци.
          Да бъдеш с нас знам, че го желаеш,
          така че качвай се на дансинга и започвай да играеш!
          http://www.youtube.com/watch?v=UDWnMXzgeZo

          Коментар


            #35
            Добре бе,закон ала бала....майната му. ЗАЩО ТОГАВА АВТОИНСТРУКТОРА И ИЗПИТВАЩИЯ ВИНАГИ ТЕ УЧАТ ДА КАРАШ В НАЙ-ДЯСНА ЛЕНТА? Точните думи на инструктора ми по спомени са ,че лявата лента е за бързащите;закона казва,че е позволено да си караш в своята лента с каквато скорост искаш и в която лента искаш,НО ако тоя отпред не те види и те засече? После ти си бил прав,ми хубаво,ама колата ти е отишла "на кино" Въпрос на навик...всички сме свикнали,когато се движим в рамките на закона да се оглеждаме в лявото или средното(над главата ни) огледало. По-рядко се вглеждаме в дясното,не е ли така? Тогава не е ли по-добре да си караме по един и същи начин както в града,така и извън него-т.е. най-вдясно,освен ако лентата не е специално указана,например преди кръстовище. Откачам примерно на новото кръгово ,което имаме в търново...Аз съм за направо...лявата лента е за направо и наляво,дясната обаче също може наляво и направо; карам си в лява,защото преди това идвам друга посока и най-лесно е да включа в лява,карам си с ограничението,зад мен кола няма; вдясно вижда някакъв "наскубал се на кокошка" и си викам,тоя да си кара по пътя,аз съм си в лентата; е да ама не,оня ме застига,изпреварва точно преди самия кръг и в него ми чупи ляв мигач,сече ми пътя и ако не внимавам,нямаше да успея да натисна спирачки,за да не ударим!?! Е за такива случаи ви говоря-да аз си карам вляво и имам право,но какво от това?. Ако аз си бях карал вдясно,нямаше да го има този момент ... Нямаше да имам вземане-даване с поредния кретен,решил че пътя е негов!!!именно от тая гледна точка,твърдя,че трябва да караме вдясно,освен в кръстовищеИнъче съм твърдо против изобщо присветването с фарове освен ако не е сигнализация за нещо към насрещните...против съм да ми светкат отзад,против съм когато ме изпреварват да ми светкат,за да намаля . против съм да ми светка насрещен тръгнал да изпреварва,при положение,че има достатъчно време да се върне обратно зад изпреварвания....и т.н. Най-много ми хареса поста на Ичкин- в него е истината!!!
            ex.Мареа ТД100

            Коментар


              #36
              Румен_Хинчев написа:
              Колеги , според мен ако ви присвяткват на автомагистралата се дърпайте . Правят го в цяла Европа . Ако не се дръпнете помислете какви ще са последствията . С хайваните хайвани да не ставаме .
              Чакай малко - ти в коя Европа пътуваш, защото аз нито веднъж не съм виждал в Германия, Австрия, Италия, Швейцария, Холандия, Дания и т.н., някой да присветква на "бавните"?!

              Коментар


                #37
                Kuku написа:
                Румен_Хинчев написа:
                Колеги , според мен ако ви присвяткват на автомагистралата се дърпайте . Правят го в цяла Европа . Ако не се дръпнете помислете какви ще са последствията . С хайваните хайвани да не ставаме .
                Чакай малко - ти в коя Европа пътуваш, защото аз нито веднъж не съм виждал в Германия, Австрия, Италия, Швейцария, Холандия, Дания и т.н., някой да присветква на "бавните"?!
                Може би на юг от нас

                Коментар


                  #38
                  Kuku написа:
                  Румен_Хинчев написа:
                  Колеги , според мен ако ви присвяткват на автомагистралата се дърпайте . Правят го в цяла Европа . Ако не се дръпнете помислете какви ще са последствията . С хайваните хайвани да не ставаме .
                  Чакай малко - ти в коя Европа пътуваш, защото аз нито веднъж не съм виждал в Германия, Австрия, Италия, Швейцария, Холандия, Дания и т.н., някой да присветква на "бавните"?!
                  Във всичките държави , които си изредил без Дания и Холандия .
                  FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
                  FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

                  Коментар


                    #39
                    Airfan написа:
                    Kuku написа:
                    Румен_Хинчев написа:
                    Колеги , според мен ако ви присвяткват на автомагистралата се дърпайте . Правят го в цяла Европа . Ако не се дръпнете помислете какви ще са последствията . С хайваните хайвани да не ставаме .
                    Чакай малко - ти в коя Европа пътуваш, защото аз нито веднъж не съм виждал в Германия, Австрия, Италия, Швейцария, Холандия, Дания и т.н., някой да присветква на "бавните"?!
                    Може би на юг от нас
                    На юг от нас дори е по-безопасно да се кара - конкретно визирам Турция .
                    FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
                    FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

                    Коментар


                      #40
                      Ако някой ми присветва, при първа възможност му правя място. Дори бих му се извинил с аварийни, ако наистина съм се заплеснал и съм в неуместна лента с неуместна скорост.Ако освен присветването ми се залепи на бронята, свири ми и очевидно нервничи, отговарям му красноречиво с жестове и мимики и търся начин да се сборим, ако има желание.Досега не ми се е случвало някой да ми се върже на провокациите, но и нямам особено желание.Но поне ми олеква на душата, като го маскаря колкото ми се иска през целия период на изпреварването.
                      .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
                      www.cyxap.com

                      Коментар


                        #41
                        Брат ми в Германия преди години плати 80 евро глоба за пресвяткане и натискане на колата пред него ...В германия съм изпреварвал с 95 км/ч точно 5 тира в продължение на повече от минута .Зад мен имаше 5 самолета никой не нервничеше и не ми святкаше :D Нито пък съм ги засичал и намалявал до 30 .Не виждам защо трябва да правим всевъзможни неочаквани маневри ,жестове и прочие когато се създаде подобна ситуация ,особено неща дето никой не очаква и са нелогични Пресен пример от подбалканската имам наскоро изпреварвам колона автомобили ,срещу мен няма никой изведнъж един бус ме засича ,нито изпреварва нито нищо аз набих спирачки той ми махна през прозореца и се прибрах в платното .Имаше 5-6 изрязани участъка за ремонт на пътя а знаци нанайси .
                        фиатче Браво 2.0

                        Коментар


                          #42
                          fiatmaniak написа:
                          Румен_Хинчев написа:
                          Колеги , според мен ако ви присвяткват на автомагистралата се дърпайте . Правят го в цяла Европа . Ако не се дръпнете помислете какви ще са последствията . С хайваните хайвани да не ставаме .
                          Ама кво ще се дърпам че някви много бързат да стигнат пет минути по-рано.Присвяткват ли ми си продължавам изпредварването без да си давам много зор. Това че при ограничение 80км. някой кара с 40км., къде е казано че не може да си кара с тази скорост, всеки може да си кара както си иска. А тва че някой бърза, и присвятква постоянно, вместо да изчака подходящо място за изпредварване, то кво да се направи, да отбие човек за да даде път на бързака ли?
                          Ако на магистралата карам с 130 ,а ти пред мене ми се влачиш с 80 в лява лента и ти присветна и не се отместиш,честно ти казвам,ако съм с ТИР минавам през тебе понеже си много тарикат...Абе хора вие направо ме разбивате,никаква колегиалност нямате! На всеки се случва да бърза и т.н понякога..
                          Фиат Браво 1.6 16V на Метан 103 понита...

                          Коментар


                            #43
                            Хипотетично: Сутрин е, оспали сте се за работа или училище и прочие и се качвате в колата си и както си карате пред вас първа кола,жена караща с 30 кмч и се гримира на средното огледало,а пред нея кола никаква.Кво правите в тоз случай ? Ще пресвяткате и свирите или ще се влачите с 30 ?
                            Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
                            Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
                            Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

                            Коментар


                              #44
                              Аз лично ще се влача с 30 ... не се славя като спокоен шофьор, ще се изнервя и ако мога ще изпреваря, но да свиркам и да светкам в града ... мне ... Единственият път, когато го направих, беше на патрулка, прекаляваща наистина много, като ми се извиниха, че търсели там някакви наркомани ...
                              Fiat Forum Bulgaria

                              Прекаленият светец и богу не е драг !

                              Коментар


                                #45
                                Ichkin написа:
                                Аз лично ще се влача с 30 ... не се славя като спокоен шофьор, ще се изнервя и ако мога ще изпреваря, но да свиркам и да светкам в града ... мне ... Единственият път, когато го направих, беше на патрулка, прекаляваща наистина много, като ми се извиниха, че търсели там някакви наркомани ...
                                Ичкин, много се вкарваш във филма
                                Теоритиците си лаят, голфа си върви!

                                Коментар

                                Working...
                                X