Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

За или против "присветването" с фарове?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    Няма филми! Това си е самата истина. И аз съм отсвирвал гранична полиция. Извън града се влачат с 40-50, а зад тях колона от 10-12 автомобила. Идваше ми да спра пред тях и да ошамаря гъзара на кУрмилото. Същото го правят обикновенни полицаи в града - карат с 20 км/ч и задръстват движението, а ти си бързай за работа.
    Няма начин да няма начин!

    Коментар


      #47
      Valiosport написа:
      Ichkin написа:
      Аз лично ще се влача с 30 ... не се славя като спокоен шофьор, ще се изнервя и ако мога ще изпреваря, но да свиркам и да светкам в града ... мне ... Единственият път, когато го направих, беше на патрулка, прекаляваща наистина много, като ми се извиниха, че търсели там някакви наркомани ...
      Ичкин, много се вкарваш във филма
      В интерес на истината и аз съм доста безотговорен шофьор и за мен няма никакво значение в коя лента карам - карам си бързо като е свободно пред мен, а другите ако искат да карат бавно! (става въпрос за града)Тази тема я пуснах 1во защото реших, че ще е интересна и 2ро защото напоследък се се навъдили някакви селски пръчки които мн псуват и ме дразнят. Миналата седмица си карам по околовръсното в София - 3 ленти свободни, аз в най-лява и карам с 90-95! Няква патка караше зад мен и изведнъж реши явно, че ще бърза и почна да ми се лепи и да ми светка. Аз съответно се изнервих и не я пуснах, като очаквах, че ще тръгне отдясно! Тя обаче продължи да кара зад мен и аз съответно намалих до 50 На светофара се почна едно псуване едно викане - направо си просеше да стана да и бия 2 шамара. А вчера пък си излизам от уличката пред блока, където е жилищна зона и като всяка жилищна зона в София е претъпкано с коли и е страшно разбито карам бавно за да не си ударя колата, а зад мен един джип с ксенони и тея грознте звездички на фаровете, кара на 2 см от бронята ми, изважда ми очите с тези светлини и с цялата си наглост почва да ми светка да побързам! Точно заради такива пуснах темата - нито съм карал бавно, нито съм им попречил да ме изпреварят! Естествено, че ако някой кара с 20 км. и има свободна лента или начин да го изпреваря ще го направя, но няма да почна да му свиря, светя и псувам, само защото е решил да кара по-предпазливо!
      Punto 2003 / 1.3 MultiJet Engine / 75 HP

      Коментар


        #48
        ако карам в лява лента и ми присветнат винаги се прибирам в дясна .... човека можи да бърза да е станало нещо знам ли ?!?!?!? пък просто ако е решил да се сили и да се доказва негова работа да се спасява такаче съм за
        ex Fiat Bravo 1.6 16v 103++hp,,Fiat Coupe 1.8 16v 1??+hp 97г ,Alfa Romeo 145 2.0 QV 1!?+ 96г ,Alfa Romeo 146 1.9 JTD +
        Frord Focus 1.8TDCI+ chip 03г / BMW E46 320d
        Може да си разочарован ако не успееш, но ще си обречен ако не опиташ !!!

        Коментар


          #49
          За мен това е един от най-големите проблеми на ’присветването’. Че се ползва за щяло и не щяло. Ако се използва наистина за СПЕШНИ, НЕОТЛОЖНИ, ЗДРАВОСЛОВНИ и подобни случаи то всеки един ще знае - присветнаха ми, човека наистина бърза и трябва да мръдна. А не да показва среден пръст назад и да си казва ’Аман от бързаци’.

          Коментар


            #50
            Това си е част от неписаните правила за движение по пътищата(присветването).Винаги,когато изпреварвам нощно време даден автомобил му присветвам непосредствено преди маневрата.За полиция също присвяткам на отсрещните.Полезно е и то доста.
            FIAT BRAVO 1.6
            FIAT COUPE 1.8-POWER OF LOVE-EX
            LANCIA LYBRA 1.8 SW-NOW

            Коментар


              #51
              nikolovvd написа:
              На магистрала е нахално да святкаш на този пред теб, когато виждаш, че и той като теб изпреварва ТIR и няма къде да отиде. От дясно е камиона, от ляво е мантинелата, а над него Господ. В 99% от случаите това изнервя водача пред теб и не рядко се разминавате с комбинация от три пръста с преобладаващо влияние на средния.
              В описаната случка участвах на 30 Май тази година. Пътувах от Ямбол за София по магистралата. Един с Порше кайен ми се лепна на задната броня/спойлер и ми святка. Много ме ядоса, защото е по-нависоко от мен и много добре вижда, че пред мен има друг автомобил. След като този пред мен се прибра в дясната лента оня с Поршето го дръпнах толкова яко, че го загубих в огледалата, като при това достигнах до 205 км/ч. Това става преди мотела на Ихтиман и след като радардетектора ми се обади намалих и отбих на паркинга. Някой си мислят, че като имат 240-250 коня карат лека кола и въобще не правят сметка, че купето им тежи над 2.5 тона и са по тромави.Подобна ситуация съм имал с АUDI Q7 на пътя Сливен - Ямбол. На двулентов път с двупосочено движение ми се е залепил отзад и ми светка, а пред мен 6 тонна Ифа си кара нормално с 70-80. На 5-6 км преди Ямбол има баир, където има лента за изпреварване за изкачващите се. На 100 метра преди разширението си пуснах левият мигач и изпреварих камиона. Аудито ме настигна чак в града след като намалих на 50 км/ч по разбираеми причини и ме изпревари с близо 100 км/ч. След около 300-400 метра КАТ го бяха спрели. Имам и още много подобни случаи, но няма смисъл да ги изброявам. В родната ни татковина нещата са ясни. Голяма част от собствениците на такива "мощтни" и скъпи возила ги купуват само заради гъзарията и в 95% от случаите са с най-слабият двигател 3 литра турбо дизел с 240-250 коня. Останалите 5% отиват на 4 и нагоре литра с битурбо бензинки, но те могат да си го позволят и вярвайте ми никога не святкат на по-бавните, а се отнасят с уважени. Просто хората не забравят от къде са тръгнали и успеха им се гради върху уважението към околните.
              Няма начин да няма начин!

              Коментар


                #52
                Присветвам и то доста често, особено в случаите, когато някой се движи неадекватно в средната лента, настъпил леко в моята - крайна лява лента!!! Интересно ми е, Вие които не присветвате, какво правите в такива случай
                BMW E90 320D
                ех. FIAT COUPE 2.0 16V
                ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
                ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

                Коментар


                  #53
                  nikolovvd написа:
                  nikolovvd написа:
                  На магистрала е нахално да святкаш на този пред теб, когато виждаш, че и той като теб изпреварва ТIR и няма къде да отиде. От дясно е камиона, от ляво е мантинелата, а над него Господ. В 99% от случаите това изнервя водача пред теб и не рядко се разминавате с комбинация от три пръста с преобладаващо влияние на средния.
                  В описаната случка участвах на 30 Май тази година. Пътувах от Ямбол за София по магистралата. Един с Порше кайен ми се лепна на задната броня/спойлер и ми святка. Много ме ядоса, защото е по-нависоко от мен и много добре вижда, че пред мен има друг автомобил. След като този пред мен се прибра в дясната лента оня с Поршето го дръпнах толкова яко, че го загубих в огледалата, като при това достигнах до 205 км/ч. Това става преди мотела на Ихтиман и след като радардетектора ми се обади намалих и отбих на паркинга. Някой си мислят, че като имат 240-250 коня карат лека кола и въобще не правят сметка, че купето им тежи над 2.5 тона и са по тромави.Подобна ситуация съм имал с АUDI Q7 на пътя Сливен - Ямбол. На двулентов път с двупосочено движение ми се е залепил отзад и ми светка, а пред мен 6 тонна Ифа си кара нормално с 70-80. На 5-6 км преди Ямбол има баир, където има лента за изпреварване за изкачващите се. На 100 метра преди разширението си пуснах левият мигач и изпреварих камиона. Аудито ме настигна чак в града след като намалих на 50 км/ч по разбираеми причини и ме изпревари с близо 100 км/ч. След около 300-400 метра КАТ го бяха спрели. Имам и още много подобни случаи, но няма смисъл да ги изброявам. В родната ни татковина нещата са ясни. Голяма част от собствениците на такива "мощтни" и скъпи возила ги купуват само заради гъзарията и в 95% от случаите са с най-слабият двигател 3 литра турбо дизел с 240-250 коня. Останалите 5% отиват на 4 и нагоре литра с битурбо бензинки, но те могат да си го позволят и вярвайте ми никога не святкат на по-бавните, а се отнасят с уважени. Просто хората не забравят от къде са тръгнали и успеха им се гради върху уважението към околните.
                  Тия 205 км. / ч. с велосипеда , който карате ли колега ? Моля марка и модел на автомобила :D
                  FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
                  FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

                  Коментар


                    #54
                    ls1 написа:
                    За мен това е един от най-големите проблеми на ’присветването’. Че се ползва за щяло и не щяло. Ако се използва наистина за СПЕШНИ, НЕОТЛОЖНИ, ЗДРАВОСЛОВНИ и подобни случаи то всеки един ще знае - присветнаха ми, човека наистина бърза и трябва да мръдна. А не да показва среден пръст назад и да си казва ’Аман от бързаци’.
                    Именно! Точно както и аварийните светлини

                    Коментар


                      #55
                      Valiosport написа:
                      Ичкин, много се вкарваш във филма
                      Еми тогава да допродължа филма, като споделя, че въпросните господа бяха от прословутото районно в Студентски град ... Същите, при които отидох преди седмица, защото една приятелка си беше загубила документите и се отнесоха с нея като жената на Първанов .. Същите, за които се носят някакви странни легенди, за момента недоказани от никой ... Евала на тия хора, сериозно ...
                      Fiat Forum Bulgaria

                      Прекаленият светец и богу не е драг !

                      Коментар


                        #56
                        Румен_Хинчев написа:
                        Тия 205 км. / ч. с велосипеда , който карате ли колега ? Моля марка и модел на автомобила :D
                        За да не прозвучи като хвалба съм ти пратил лично съобщение.
                        Няма начин да няма начин!

                        Коментар


                          #57
                          nikolovvd написа:
                          Румен_Хинчев написа:
                          Тия 205 км. / ч. с велосипеда , който карате ли колега ? Моля марка и модел на автомобила :D
                          За да не прозвучи като хвалба съм ти пратил лично съобщение.
                          Прочетох и одобрих :D
                          FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
                          FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

                          Коментар


                            #58
                            Аз когато карам извън града, имам навика през 5-10 секунди да поглеждам в огледалото. Това ми позволява да видя навреме, че някой е по-бърз от мен, и винаги го пускам, намалявайки, когато смятам да изпреварвам, или ускорявайки, ако вече съм започнал. Не са ми присветвали от много години. Естествено, и аз не го правя, смятам, че е въпрос на култура. Почти винаги предупреждавам насрещните, ако видя представители на "нашата полиция"

                            Коментар


                              #59
                              Добре де когато сте на магистралата и карате в лява лента с висока скорост и някой точно пред вас в дясната лента подаде ляв мигач КАКВО правите. Седите и чакате да излезе пред вас и се молите да успеете да намалите, за да не го ударите или още преди да е предприел маневрата му присвятвате, за да разбере, че не трябва да предприема маневрата.
                              Manowar - Татко
                              Еx Fiat Brava 1,6 16v 103hp ELX '97 LPG - Брависима
                              Ex Fiat Marea Weekend 2.0 20v 147hp HLX '97 CNG - Марчето
                              Ex Lancia Thesis 3.2 V6 230hp '06 LPG - Теси
                              Fiat Multipla 1,6 16v 103hp Bipower '00 - Боко

                              Коментар


                                #60
                                fihi написа:
                                Добре де когато сте на магистралата и карате в лява лента с висока скорост и някой точно пред вас в дясната лента подаде ляв мигач КАКВО правите. Седите и чакате да излезе пред вас и се молите да успеете да намалите, за да не го ударите или още преди да е предприел маневрата му присвятвате, за да разбере, че не трябва да предприема маневрата.
                                Е разбира се,че ако по преценка караш с доста по висока скорост от него му присвяткаш и дори натискаш клаксон,но това трябва да стане преди да е предприел маневрата,за да може да намалиш ако въпреки това продължи да навлиза в твоето платно!
                                FIAT BRAVO 1.6
                                FIAT COUPE 1.8-POWER OF LOVE-EX
                                LANCIA LYBRA 1.8 SW-NOW

                                Коментар

                                Working...
                                X