Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

За или против "присветването" с фарове?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Винаги когато видя някой особенно на магистрален път да се е набрал и да свети от 300 метра къси дълги се прибирам вдясно.Първо и най-важно е живота на хората, които са в колата - не мога да допускам рискови ситуации.Второ не го знам този отзад дали не е някое гъзе с камера в ръцете дето после или ще го кажат по новините че е направил адска катастрофа или ще го гледам в някой видео сайт как бил напълнил километража.Та по темата, винаги бягам от такива дето ми светят отдалече, щото не ги знам на какво са способни, най ме е страх от това, което евентуално биха направили другите участници в движението, не аз. Затова винаги ги пускам.
    "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

    ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
    Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

    Коментар


      #17
      Оставете малко закона на страна.Тука става въпрос за принципи,решил си да караш бавно - ами карай поне в дясната лента,не пречи на бързащите.Най-много мразя някой на двулентов път в града да ми кара с 40 в лява лента ! Навирам се хубаво в него (Освен ако няма теглич ) и почвам да свиря и пресвяткам като луд.Да се сети,че не е сам на пътя.А ако е много упорит,изпреварвам го в дясна лента и после пред него с 20 кмч.
      Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
      Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
      Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

      Коментар


        #18
        Princo написа:
        Оставете малко закона на страна.Тука става въпрос за принципи,решил си да караш бавно - ами карай поне в дясната лента,не пречи на бързащите.Най-много мразя някой на двулентов път в града да ми кара с 40 в лява лента ! Навирам се хубаво в него (Освен ако няма теглич ) и почвам да свиря и пресвяткам като луд.Да се сети,че не е сам на пътя.А ако е много упорит,изпреварвам го в дясна лента и после пред него с 20 кмч.
        И какъв ти е проблема да си го изпревариш още в началото в дясната лента и да си заминеш по пътя?Щото ако ми направиш на мен това, дето си го написал, сигурно ще ти се размине, ама ако е някой друг може и да се прибереш с пукната глава

        Коментар


          #19
          krasio_79bs написа:
          Няма "ЗА" или "ПРОТИВ".Всичко зависи от конкретната ситуация.Я да ти пусна един да ти се движи по околовръстното с 50 в най-лявата лента.Какво ще го правиш такъв?Място бол,ограничение 80км.От дясно ли ще го изпревариш или ще му светнеш да се дръпне от лявата лента? :D
          Така е!В посочената ситуация ще го изчакам 5-10 секунди и ако не ме види или не се отдръпне може и да му присветна. Изпреварване от дясно е рисковано и в нарушение на правилника, защото ако ме види в последният момент и мине в дясно ще станем на кълбо.Иначе при изпреварване на нормален двулентов път е добре да се светне с фаровете и (това не е прието в България, но в Гърция е честа практика) да подам звуков сигнал.На магистрала е нахално да святкаш на този пред теб, когато виждаш, че и той като теб изпреварва ТIR и няма къде да отиде. От дясно е камиона, от ляво е мантинелата, а над него Господ. В 99% от случаите това изнервя водача пред теб и не рядко се разминавате с комбинация от три пръста с преобладаващо влияние на средния.
          Няма начин да няма начин!

          Коментар


            #20
            Бе стига сте говорили като бакшиши... В правилника е забранено изпреварване отдясно, обаче внимателно прочетете определението за изпреварване.При движение в многолентов път, преминаването покрай по-бавно движещо се МПС в по-лява лента от дясната му страна НЕ Е изпреварване.Колко пъти да го пиша, докато го прочетете!!!

            Коментар


              #21
              Princo написа:
              Оставете малко закона на страна.Тука става въпрос за принципи,решил си да караш бавно - ами карай поне в дясната лента,не пречи на бързащите.Най-много мразя някой на двулентов път в града да ми кара с 40 в лява лента ! Навирам се хубаво в него (Освен ако няма теглич ) и почвам да свиря и пресвяткам като луд.Да се сети,че не е сам на пътя.А ако е много упорит,изпреварвам го в дясна лента и после пред него с 20 кмч.
              На теб едва ли ти се налага да светкаш мн.....незнам за другите, но аз като видя номер СТ в огледалото и бягам на далеч, защото сте опасна работа Шегата на страна - в 1вия пост съм написал, че става въпрос за случайте в който се движиш с нормална скорост, даже малко над позволената, а не с 20 км! Друг е въпроса, че ти ако си се засилил със 100-120, аз и с 60 да карам, на теб пак ще ти изглежда все 1 се движа с 20.....
              Punto 2003 / 1.3 MultiJet Engine / 75 HP

              Коментар


                #22
                много смешна тема и какво ви пречи ,когато някой е настъпателен и иска да ви задмине да го "пуснете " намалите и т.н.при положение ,че си карате по правилата ,а той явно ги нарушава ? Или всичко е от гъзария и човека не може да бърза за някъдене може да му е спешно и прочие ,ама нали е важно да спазваме правилата и да не пускаме гъзарите p.s. точно в София като капне малко дъжд стават големи задръствания ,заради неадекватни шофьори на пътя ,дето се нареждат в една колона нищо ,че има 3 чак до другия сфетофар ,едно 60% не могат да се престрояват .
                фиатче Браво 2.0

                Коментар


                  #23
                  Така както е зададена темата - аз съм против присветването с фарове по този повод, затова и не го правя. Като някой кара бавно пред мен - престроявам се в дясната лента, ако няма по-лява, и минавам покрай него с по-висока скорост отдясно. Съответно очаквам същото от останалите. Затова някой ако започне да ми присветка, ми действа негативно на скоростта и намалявам, ако се налага - спирам интензивно заради внезапно изскочилото куче на платното. Има една поговорка - ако си ударен отзад - на пари е, ако е отпред - е на кьотек. Понякога заради такива присветкащи ми се ще да си монтирам 3 греди, които да стърчат в рамките на допустимото от колата, а тя ще е изрядна до последната безопасна игла в аптечката, и айде някой да ми присветне, понеже съм решил да се движа с 40....Добре е някои потребители на форума да си помислят как са взели теоретичния изпит и да прочетат отново ЗДП, и тогава пак да пишат в тази тема.

                  Коментар


                    #24
                    Пак ще стане поредната тема за светците на пътя и святкащите им идиоти. Налагало ми се е да святкам на идиоти,няма защо да си кривя душата.Каквото и да казва закона,ако ми се мота някой с 40 километра при ограничение 80 и нямам възможност да го заобиколя,първо изчаквам да види че съм му пуснал ляв мигач,после си му светкам леко.Не му правя дискотека в огледалото,присветвам му колкото да се усети че не е сам на пътя.
                    FIAT FORUM BULGARIA
                    Ракията е над политиката

                    Видео от Италфест 2011

                    Коментар


                      #25
                      И идва в действие любимата ми приказка : Истината ВИНАГИ е някъде по средата ! Случва се да се наложи на някого да бърза, но примерно на средата на тир - и да светка и да не светка ... Принко примерно ако стане пред мен с 20 - не знам как ще реагирам ... пътя просто не е мястото да се мерите кой по-голям тарикат ... И оставете малко закона ... мислете малко по-морално ... това, че спазвате закона, не означава, че ако раждащата ми жена в колата и се случи нещо, ти ще можеш да спиш спокойно ... Специално в такава ситуация ако изпадна, няма да ми пука грам кой има комплекси и иска да изпревари по-бавно за да се покаже, че е някъв си ... Ако ще с 200 да се движите, зад вас има ли автомобил - трябва да го пуснете при първият удобен момент ... А относно светкането ... стига да е еднократно - даже ще му благодаря на човека отзад ... ама да ми прай блиц ...
                      Fiat Forum Bulgaria

                      Прекаленият светец и богу не е драг !

                      Коментар


                        #26
                        Аз лично нямам нищо против културното присветване (ако може да се нарече така), т.е. един вид подсещане да се мръднеш.Много мразя обаче наглото светене и лепене за бронята - директно спирачки и съм го таковал в таковата

                        Коментар


                          #27
                          Чакайте сега. Говорим за различни неща очевидно. Едно е някой да си кара вляво с ограничението, отдясно да е свободно, и задния идиот, решил да бърза и святка като Зевс гръмодържеца безсмислено отзад, като спокойно може да мине в дясната лента, съвсем друго е да няма откъде да се мине, т.е. да кара с еднаква скорост например с колата до него вдясно, и наистина да няма откъде да се мине. Тогава с пресвяткане (и клаксон, и мамата, мамата) може да се принуди този пред теб да направи път.Съвсем различно е на магистралата, когато отдясно на колата има ТИР,, отляво има мантинела, а ти отзад святкаш с фаровете, сякаш фаровете са лазерен лъч и ще ускорят автомобила пред теб до светлинна скорост Аз святкам, когато настигам бързо кола, която подава мигач или с поведението си показва, че ще тръгва да изпреварва тира, и обикновено, ако водачът не е теле има ефект. Ако вече е тръгнал и е на средата на тира, вместо да святкам, отпускам газта и натискам спирачка, ако се налага. Няма как да изчезне колата пред мен като й святкам.

                          Коментар


                            #28
                            В продължение на мисълта ти Ichkin - не се знае какво е психическото състояние на водача. Може да е разстроен, може жена му да го е ядосала, а може да е решил да са самоубива. Знаеш ли го!Понякога, когато шофирам в друг окръг и настигна някой местен, каращ с 20-30 км под ограничението си карам кротко зад него. Защо ли?Много просто! Водача пред мен може да знае нещо повече от мен. Например ако е минал половин час по рано в обратната посока и е видял как от КАТ се залагат в някоя отбивка и чакат да им падне някой забързал се.Винаги е грешка да реагираш нервно и да светкаш на по-бавно движещият се пред теб. Отдели няколко секунди да се отледаш и да помислиш, а простотията винаги можеш да я направиш. Никога не е късно да станеш за резил.
                            Няма начин да няма начин!

                            Коментар


                              #29
                              Princo написа:
                              Оставете малко закона на страна.

                              Коментар


                                #30
                                ls1 написа:
                                Princo написа:
                                Оставете малко закона на страна.
                                Да колега, не винаги стриктното спазване на закона помага, но ако влезеш в положението на затруднен колега може да получиш благодарност, което при всички положения ще ти докара положителни емоции. Поздрав с ръка или пресвятване с аварийните. Забелязвал ли си, че усмивката ти отива чак до ушите?
                                Няма начин да няма начин!

                                Коментар

                                Working...
                                X