Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

За или против "присветването" с фарове?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    За или против "присветването" с фарове?

    Какво правите като почват да ви осветяват за да мръднете в друга лента? На магистралата - ок няма как да се движиш бавно в лява лента, но в града според мен е много тъпо да караш с 90 при позволено 80 и да почнат да ти намигат! Аз обикновенно или намалям докато тръгнат отдясно да ме изпреварват и после газ до дупка , или ако видя, че колата е по бавна от моя фиатец го пускам да мине и после аз почвам да светя!Но в крайна сметка си е най-яко ако колата която карам е с теглич отзад!
    Punto 2003 / 1.3 MultiJet Engine / 75 HP

    #2
    Карам си по правилата ами не да свети ако иска и да свири и да пее неми пука все едно не съм го видял.
    FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

    Коментар


      #3
      Re: За или против "присветването" с фарове?

      rebel написа:
      Какво правите като почват да ви осветяват за да мръднете в друга лента? На магистралата - ок няма как да се движиш бавно в лява лента, но в града според мен е много тъпо да караш с 90 при позволено 80 и да почнат да ти намигат! Аз обикновенно или намалям докато тръгнат отдясно да ме изпреварват и после газ до дупка , или ако видя, че колата е по бавна от моя фиатец го пускам да мине и после аз почвам да светя!Но в крайна сметка си е най-яко ако колата която карам е с теглич отзад!
      и как тъй определяш коя кола е по-бърза ВИНАГИ СЕ КАРА В ДЯСНА ЛЕНТА,КОГАТО Е СВОБОДНА,ОСВЕН В СЛУЧАЙТЕ,КОГАТО СЕ НАБЛИЖАВА КРЪСТОВИЩЕ-ТОГАВА СЕ ЗАЕМА НАЙ-УДОБНАТА ЛЕНТА!!! А с колко според теб трябва да кара линейка,патрулка и т.н с пусната сигнализация?! А ако тоя зад теб кара болен човек??? Ти изобщо замисляш ли се,че не си сам на пътя и не всеки е длъжен да се съобразява с теб? Пак казвам -когато е свободна лявата лента,никой не оправдава да караш в дясна,пък ако искаш и 150 карай!!!
      ex.Мареа ТД100

      Коментар


        #4
        Няма "ЗА" или "ПРОТИВ".Всичко зависи от конкретната ситуация.Я да ти пусна един да ти се движи по околовръстното с 50 в най-лявата лента.Какво ще го правиш такъв?Място бол,ограничение 80км.От дясно ли ще го изпревариш или ще му светнеш да се дръпне от лявата лента? :D
        FIAT FORUM BULGARIA
        Ракията е над политиката

        Видео от Италфест 2011

        Коментар


          #5
          Тоя дето ти присветва да се отместиш от дадена лента се нуждае от опреснителни курсове. За съжаление много водачи не знаят, че в населено място водачът може по свое осмотрение на избира лентата за движение независимо от скоростта, с която се движи или нещо друго. Точната формулировка всеки може да си я прочете. Та на такива не обръщам абсолютно никакво внимание.
          Peugeot 301
          Punto 1.9 JTD - на жената

          Коментар


            #6
            paralesa написа:
            ВИНАГИ СЕ КАРА В ДЯСНА ЛЕНТА,КОГАТО Е СВОБОДНА,ОСВЕН В СЛУЧАЙТЕ,КОГАТО СЕ НАБЛИЖАВА КРЪСТОВИЩЕ-ТОГАВА СЕ ЗАЕМА НАЙ-УДОБНАТА ЛЕНТА!!!
            venco67 написа:
            Тоя дето ти присветва да се отместиш от дадена лента се нуждае от опреснителни курсове. За съжаление много водачи не знаят, че в населено място водачът може по свое осмотрение на избира лентата за движение независимо от скоростта, с която се движи или нещо друго. Точната формулировка всеки може да си я прочете. Та на такива не обръщам абсолютно никакво внимание.
            Последно, кое е вярно ? На никого не светкам/свиря ако съм зад него, пускам си мигач и си го заобикалям.

            Коментар


              #7
              venco67 написа:
              Тоя дето ти присветва да се отместиш от дадена лента се нуждае от опреснителни курсове. За съжаление много водачи не знаят, че в населено място водачът може по свое осмотрение на избира лентата за движение независимо от скоростта, с която се движи или нещо друго. Точната формулировка всеки може да си я прочете. Та на такива не обръщам абсолютно никакво внимание.
              Абсолютно точно!Преминаване покрай по-бавно движещо се МПС в лява лента от дясно НЕ Е изпреварване съгласно ЗДвП.В рамките на населените места, водачът може свободно да избира лентата за движение при много-лентово платно, както и скоростта си на движение, стига да не превишава максимално разрешената и да не кара под минимално допустимата, ако такава е указана.Единствено извън населените места, вкл. и на автомагистрала, ако не е указано друго, си ДЛЪЖЕН да се движиш в най-дясната свободна лента.Който ще да свети, да свири, да пее, негов си проблем.А ако е МПС със специален режим на движение, то съгласно ЗДвП всеки е длъжен да му направи път, ако е необходимо и да спре. Така че като си пусне буркана и сирената - ще се отместя. Дотогава проблемът си е негов.Нали все призовавате за спазване на закона?! Е, спазвам си го.

              Коментар


                #8
                mnpenchev написа:
                paralesa написа:
                ВИНАГИ СЕ КАРА В ДЯСНА ЛЕНТА,КОГАТО Е СВОБОДНА,ОСВЕН В СЛУЧАЙТЕ,КОГАТО СЕ НАБЛИЖАВА КРЪСТОВИЩЕ-ТОГАВА СЕ ЗАЕМА НАЙ-УДОБНАТА ЛЕНТА!!!
                venco67 написа:
                Тоя дето ти присветва да се отместиш от дадена лента се нуждае от опреснителни курсове. За съжаление много водачи не знаят, че в населено място водачът може по свое осмотрение на избира лентата за движение независимо от скоростта, с която се движи или нещо друго. Точната формулировка всеки може да си я прочете. Та на такива не обръщам абсолютно никакво внимание.
                Последно, кое е вярно ? На никого не светкам/свиря ако съм зад него, пускам си мигач и си го заобикалям.
                Чл. 15. (1) На пътя водачът на пътно превозно средство се движи възможно най-вдясно по платното за движение, а когато пътните ленти са очертани с пътна маркировка, използва най-дясната свободна лента.(2) Разпоредбите на ал. 1 не се прилагат и водачът на моторно превозно средство може да използва за движение най-удобната за него пътна лента в следните случаи:...2. (изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) в населените места, на пътно платно с две и повече пътни ленти за движение в една посока, обозначени с пътна маркировка или пътен знак, по които е разрешено движението на пътни превозни средства със скорост не по-голяма от 80 км/ч;.(всички двулентови и повече-лентови улици в населените места са такива).

                Коментар


                  #9
                  Особенно на магистралата съм имал доста случай, в които тръгвам да изпредварвам някакъв ТИР и когато вече съм на средата на ТИР-а ме настига някой бързак, и почва да ми свети постоянно. В тая ситуация намалям още повече и го изпредварвам супер бавно, за да му е гадно на изключително много бързащия. Като толкова много бързат да си купят самолет, с него няма кой да му се пречка.
                  Виж бейби не сме глупаци,
                  ние сме отбор от здравеняци.
                  Да бъдеш с нас знам, че го желаеш,
                  така че качвай се на дансинга и започвай да играеш!
                  http://www.youtube.com/watch?v=UDWnMXzgeZo

                  Коментар


                    #10
                    dani389 написа:
                    Карам си по правилата ами не да свети ако иска и да свири и да пее неми пука все едно не съм го видял.
                    Абсолютно съгласен ! в града няма бързи и бавни ленти, а за наляво , надясно и ограничения за скорост. Тоя който свири, да ми свирне в гъ..а. Няма да нарушавам правилата, рискувам и да си отвличам погледа от обстановката заради селски бекове. Който иска да кара екстремно, да ходи извън града . Там има достатъчно завои и празно място. Отсреща има тирченца ... като е такъв шофер , да направи тройно изпреварване без да застрашава другите и ще го призная. Ама работата е там , че почват да пълнят гащи точно там, където трябва да се проявява мислене и умения. Там дето ми пресичат деца, за такива дет въртят гуми около спирките, пешеходните пътеки и легналите полицаи в колата си имам бухалчица дет` тежи 4 кила ... която за щастие още не ми се е налагало да използвам.
                    тише едешь - хрен приедешь!
                    2.0 16V Delta 2 Продава се - http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...653&highlight=
                    http://www.3na100.com/ - за всеки, който иска да пътува ефтино.

                    Коментар


                      #11
                      fiatmaniak написа:
                      Особенно на магистралата съм имал доста случай, в които тръгвам да изпредварвам някакъв ТИР и когато вече съм на средата на ТИР-а ме настига някой бързак, и почва да ми свети постоянно. В тая ситуация намалям още повече и го изпредварвам супер бавно, за да му е гадно на изключително много бързащия. Като толкова много бързат да си купят самолет, с него няма кой да му се пречка.
                      Не се ли замисляш, че някой път може тоя отзад да не успее да намали достатъчно и да те те прати под гумите на тира, в мантинелата или в насрешното платно? Длъжен си да изпревариш максимално бързо, нищо че другия е в нарушрние с скоростта. Такива са ми най-интересни, изпреварват по 10 часа или се влачат по еднолентов път на ограничение 80 с 40 и като тръгнеш да ги изпреварваш мачкат газта.

                      Коментар


                        #12
                        Re: За или против "присветването" с фарове?

                        paralesa написа:
                        и как тъй определяш коя кола е по-бърза ВИНАГИ СЕ КАРА В ДЯСНА ЛЕНТА,КОГАТО Е СВОБОДНА,ОСВЕН В СЛУЧАЙТЕ,КОГАТО СЕ НАБЛИЖАВА КРЪСТОВИЩЕ-ТОГАВА СЕ ЗАЕМА НАЙ-УДОБНАТА ЛЕНТА!!! А с колко според теб трябва да кара линейка,патрулка и т.н с пусната сигнализация?! А ако тоя зад теб кара болен човек??? Ти изобщо замисляш ли се,че не си сам на пътя и не всеки е длъжен да се съобразява с теб? Пак казвам -когато е свободна лявата лента,никой не оправдава да караш в дясна,пък ако искаш и 150 карай!!!
                        Ееее...веднага се намери предател в четата Много е трудно да различиш лада от мерцедес и да прецениш кой е по-бърз нали? В случая изобщо не говорим за автомобили със спец. режим на движение, а за гъзари които ти се залепят за задната броня докато не ги пуснеш да минат. А това, че в колата си караш болен човек, не ти дава право да нарушаваш закона! Ако е толкова болен - викни линейка. Според мен не е правилно да се опиташ да го доубиеш по път за болницата с нелепото си шофиране! И май аз се замислям доста повече за това, че не съм сам на пътя, защото с това че не пропускам такива тъпанари да минават пред мен им преча да развият въпросните 150км. (с които ти явно смяташ, че е правилно да караш стига да ти се иска) и да предизвикат катастрофа.
                        Punto 2003 / 1.3 MultiJet Engine / 75 HP

                        Коментар


                          #13
                          Потвърждавам!
                          "Без сърца, сме просто машини"
                          Toyota Prius 1.5 Hybrid
                          EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                          Коментар


                            #14
                            mnpenchev написа:
                            fiatmaniak написа:
                            Особенно на магистралата съм имал доста случай, в които тръгвам да изпредварвам някакъв ТИР и когато вече съм на средата на ТИР-а ме настига някой бързак, и почва да ми свети постоянно. В тая ситуация намалям още повече и го изпредварвам супер бавно, за да му е гадно на изключително много бързащия. Като толкова много бързат да си купят самолет, с него няма кой да му се пречка.
                            Не се ли замисляш, че някой път може тоя отзад да не успее да намали достатъчно и да те те прати под гумите на тира, в мантинелата или в насрешното платно? Длъжен си да изпревариш максимално бързо, нищо че другия е в нарушрние с скоростта. Такива са ми най-интересни, изпреварват по 10 часа или се влачат по еднолентов път на ограничение 80 с 40 и като тръгнеш да ги изпреварваш мачкат газта.
                            Ми то аз си карам със 130-140 км по магистралата, кво да направя че някви ми карат със 200км.Аз да не карам Ферари за да ускоря толкова бързо, все пак карам Фиат.
                            Виж бейби не сме глупаци,
                            ние сме отбор от здравеняци.
                            Да бъдеш с нас знам, че го желаеш,
                            така че качвай се на дансинга и започвай да играеш!
                            http://www.youtube.com/watch?v=UDWnMXzgeZo

                            Коментар


                              #15
                              mnpenchev написа:
                              Не се ли замисляш, че някой път може тоя отзад да не успее да намали достатъчно и да те те прати под гумите на тира, в мантинелата или в насрешното платно? Длъжен си да изпревариш максимално бързо, нищо че другия е в нарушрние с скоростта. Такива са ми най-интересни, изпреварват по 10 часа или се влачат по еднолентов път на ограничение 80 с 40 и като тръгнеш да ги изпреварваш мачкат газта.
                              А ти не се ли замисляш, че отпред може да е някой млад шофьор, който тепърва се учи да изпреварва и изгуби оправление над колата като се опитва да изпревари по бързо, защото някой му св бута и светка.На мен пък са ми най интересни тези дето се нареждат по петима един зад друг и изпреварват заедно! Обикновенно тези катастрофи са най интересни наистина.....
                              Punto 2003 / 1.3 MultiJet Engine / 75 HP

                              Коментар

                              Working...
                              X