Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Тема за змии.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Tornado написа:
    http://www.google.bg/imgres?imgurl=http://www.all4mypics.com/albums/userpics/10009/Copy_of_Vipera_ammodytes_GPopgeorgiev_c.jpg&imgref url=http://www.all4mypics.com/displayimage.php%3Falbum%3D4%26pos%3D0&h=585&w=780 &sz=129&tbnid=tmUWPRKnscsCNM:&tbnh=107&tbnw=142&pr ev=/images%3Fq%3D%25D0%25BF%25D0%25B5%25D0%25BF%25D0%2 5B5%25D0%25BB%25D1%258F%25D0%25BD%25D0%25BA%25D0%2 5B0&zoom=1&q=%D0%BF%D0%B5%D0%BF%D0%B5%D0%BB%D1%8F% D0%BD%D0%BA%D0%B0&hl=bg&usg=__JKOWDRLoYaLrkC2o-zl3GIz-UDg=&sa=X&ei=JWnMTLzaGIHssgb2zanGDA&ved=0CCIQ9QEwA wПепелянка.
    По принцип пепелянката ако не познаваш много змиите може да се сбърка със смок-а...Аз така преди доста години,ученик съм бил,на някава екскурзия утрепах пепелянка с едно мижаво клонче от дърво дълго един метър и после като я вдигнах да си видя "трофея" изтръпнах ...А я гонех смеейки се на околните писъци със думите "кво се плашите от едно смоче " Като и видях рогчето и Инъче змия не съм убивал и не съм виждал на живо от поне 5-6 години...Имаше един период в ученическите ми години,вкъщи до едно дърво в цепнатината на цимента си бяханаправили гнездо...Общо взето поне 4-5 съм убил тогава,после незнайно как се появиха таралежи(явно са ги надушили) и със змиите се спря :D Много ги морят таралежите,ако имате проблем,той ги решава...Само да не е като онова филмче на Доню Донев ...май беше тримата глупаци епизод...първо змии,после таралежи и т.н. все напаст ей това клипче http://vbox7.com/play:e600e052
    ex.Мареа ТД100

    Коментар


      #17
      редовно засичам най вече пепелянки ,по-рядко усойници ,ама не ги убивам ,не знам защо и Вие го правите .На един братовчед има градина със сиви сливи от 5-6 години живеят 2 смока по 2 метра са вече ,като домашни любимци ,общо взето това че Вас вие страх или имате някаква фобия от змии не значи ,че те са толкова страшни .
      фиатче Браво 2.0

      Коментар


        #18
        tomazo написа:
        редовно засичам най вече пепелянки ,по-рядко усойници ,ама не ги убивам ,не знам защо и Вие го правите .На един братовчед има градина със сиви сливи от 5-6 години живеят 2 смока по 2 метра са вече ,като домашни любимци ,общо взето това че Вас вие страх или имате някаква фобия от змии не значи ,че те са толкова страшни .
        Ами ако настъпиш една пепелянка да кажем без да искаш в тревата и те ухапе какво правим
        Теоритиците си лаят, голфа си върви!

        Коментар


          #19
          Valiosport написа:
          tomazo написа:
          редовно засичам най вече пепелянки ,по-рядко усойници ,ама не ги убивам ,не знам защо и Вие го правите .На един братовчед има градина със сиви сливи от 5-6 години живеят 2 смока по 2 метра са вече ,като домашни любимци ,общо взето това че Вас вие страх или имате някаква фобия от змии не значи ,че те са толкова страшни .
          Ами ако настъпиш една пепелянка да кажем без да искаш в тревата и те ухапе какво правим
          Нищо, тичаш към болницата и си готов. Вероятността да ти се случи нещо лошо на път за работа определено е по-голяма.http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%B5%D0%BF%D0%B5%D0%BB%D1%8F%D0%BD%D0%BA%D 0%B0"Българската популация на пепелянката се смята за не особено отровна. Отстъпва вероятно единствено на усойницата по токсичност, но обикновено инжектира по-голямо количество отрова. Дори без противоотрова обаче симптомите обикновено не са тежки и отшумяват за ден-два, може да представлява опасност за деца или възрастни с влошено здраве.""Пепелянката е защитена с Приложение II на Бернската конвенция. "http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=510380http://haskovo.info/index.php?option=com_content&task=view&id=11077&It emid=2
          Ex Fiat 126P
          Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
          Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
          Alfa Romeo 147 1.6 TS
          Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

          Коментар


            #20
            колегата преди мен много точно го е написал .Шанса да я видиш е толкова малък ,а пък да я настъпиш да не говорим .А това ,че ние сме невнимателни в горите ,или пък в гнездата на змиите никой не ни е виновен най -малко животинките .Напоследък стана модерно всички да са планинари и хукнали по баирите ,и при цялата мърсотия дето мъкнат със себе си ако почнат да убиват и животните разбираш ли които им пречат ,е ясно докъде ще стигнем Личното ми мнение е, че не бива да се избиват животните ,насекомите и т.н. които ни ужасяват или ни е страх от тях .Реално не те а ние отиваме в къщите им .
            фиатче Браво 2.0

            Коментар


              #21
              Дядо ми го беше ожилил стършел в гората и човека хваща ножката и направо отрязал парчето месо където го е ожилил с жилото ... Ако не го е направил сега едва ли щеше да е между живите, но аз не бих извадил такава смелост ... Щях да скъсам тениската си и да привържа ръката за да спра притока на кръв към тялото
              Теоритиците си лаят, голфа си върви!

              Коментар


                #22
                Това животинче, от снимката на trace, което прилича на змия, но не е, според мен е един вид гущер, но без крака, който живее като червей в земята. Но може и да греша!А относно отровните змии в България, съм на нмение, че не са по-опасни от отровните гъби например. Не виждам смисъл да се убиват!

                Коментар


                  #23
                  Това животинче, до колкото знам се нерича "Слепок". Живее точно като червей и не е отровен. Виждал съм такова като малък и супер много се изплаших В моя район (Луковит-Карлуково) змиите и в частност пепелянките са често срещани, но до сега не съм чул да е ставало нещо лошо.От баща ми знам, че е убиването на каквато и да е змия носи лош късмет и той има няколко такива случки, с което го доказва (убивал е змии, защото е страшна паника и при среща със змия просто спира да мисли разумно...). Аз въпреки, че съм силно активен рибар и постоянно снова из скали, камъни и дърве, не съм виждал пепелянка (не че напирам ама все пак за обща култура )!Цяло лято почти всекидневно бяхме за риба по Карлуково и засякохме само 2-3 пепелянки.
                  "Без сърца, сме просто машини"
                  Toyota Prius 1.5 Hybrid
                  EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                  Коментар


                    #24
                    Колеги нещо много жестокост виждам в тая тема. Змиите и те са живи същества и те си имат своята нисша сред хранителната верига и незабравйте, че точно те хапват още по вредните гризачи, които да не споменавам какви болести разнасят, а да не говорим, че по някой места се считат и за свещенни животни. Аз пък точно обратното на ваще мнения мисля, че това са изключително красиви и грациозни животни и умирам от кеф да ги гледам по енимал планет напр., това че повечето хора изпадат в шок и ужас виждайки змия говори само и единствено, че нищичко не се знае за тия животни. Повечето ухапвания се дължат именно на това, че хората навлизат в тяхната територия, а те отбранявайки се ухапват агресора навлязъл в тяхна територия.Ако видя змия в никакъв случай не бих я убил, а по скоро бих я отминал.Помислете колко животни са вече застрашени от изчезване, не поради факта, че сами са се изтребили, а поради факта, че ние навлизаме в тяхната територия и ги изтребваме, после животниките ни били виновни дайте да вдигнем камъма и да ги размажем ..... като се замисля, май бацилите за тая планета сме ние хората, а не животните, които виреят и живеят вече милиони години в равновесие на тая планета малко се поотклоних, но човек преди да предпиеме изтребление да дадена животинка нека да се позамисли, защо го прави
                    punto HGT

                    Коментар


                      #25
                      аз повече на витоша няма да отида!!!!
                      Fiat Punto Sporting 1.2 16V MPI 86hp 98

                      Коментар


                        #26
                        Змията е хубаво нещо,че даже и е много вкусна.

                        Коментар

                        Working...
                        X