Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пътешественик във времето...?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Да се включа и аз в интересната тема. Тъй като от време на време чета книги на такава тематика, бегло съм запознат какво става с пространство времето при скорости близки до тази на светлината. Практически не ми достигат милиард и нещо км/ч за да изпитам ефектите (с наличната техника достигам само 180 км/ч), които теорията на относителността предвижда. Та Айнщайн казва, че времето и пространството са обединени в едно цяло, така че дори неподвижни в пространството ние се движим във времето. Ако някой обект се движи в пространството част от движението във времето се отнема. На теория за обект, който се движи със скоростта на светлината времето не тече т.е. движение се извършва само в пространството. Съгласен съм с колегата jenshen73, че пътуване във времето може да се осъществи само в посока напред т.е. бъдеще.
    Bravo 1.6 16v 97г. + АГУ

    Коментар


      #17
      Представете си как щяха да реагират околните, ако този човек наистина се разхожда, говорейки с някаква "кутийка" на ухото. Той не се прикрива. Мислите ли, че щеше да остане незабелязан? За времето си - абсурд! До скоро, макар и знаейки за мобилните телефони, съм виждал облещени старци при вида на някой, говорещ си сам по улиците на висок глас.

      Коментар


        #18
        Дали е възможно пътуването във времето все още никой не знае. Все още далеч не са открити всички закони на физиката.Да - открити са повечето, които важат на планетата Земя, но всичко станало е почти пълна мъгла...
        VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
        VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
        VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
        VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
        Нека Силата на бъде с Нас...

        Коментар


          #19
          Бъдете сигурни, че има технологии за които не сте чували. Така както Хитлер е имал през 40-та година летящата чиния, така както огнено кълбо с размера на футболна топка започва да се движи в синхрон със самолетите и така докато не им повреди електрониката.......................... и всичкото това преди 70г. На скоро даваха филм в който се разглеждаха технологиите от междузвездни войни, това което го има във филм от преди толкова години в момента е напълно възможно почти на 100%

          Коментар


            #20
            Не изчетох всички мнения, за което моля да ме извините, но моят приятел, който живее в Лондон, "случайно" е завършил квантова физика, има и докторат по темата, та от него знам, че нещата във Вселената никак не са такива, каквито изглеждат.И аз като физик от средното училище (физична паралелка в МГ), знам, че всички физични закони са в сила само и единствено при релативно ниски скорости. При скорости близки до светлинната много от физичните закони не са в сила.Пътуване във времето може и да не е невъзможно.П.П. За някои е било невъзможно и да си представят, че може да има къща без комин, или кола без коне отпред, но...

            Коментар


              #21
              Тя и телепортацията беше само фантастика...Преди няколко години обаче телепортираха фотон...Е... не е тяло... Но нали отнякъде се почва!
              VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
              VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
              VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
              VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
              Нека Силата на бъде с Нас...

              Коментар


                #22
                Аз съм почитател на фантастиката. Но не знам защо смятате, че има нещо свръхестествено тук. Най-вероятно става дума за нещо друго, съвсем прозаично, което обаче ни прилича и напомня на говорене по мобилен телефон. Или пък може да е прозрение на някой от авторите, което нарочно е вмъкнал във филма. Знаем колко подобни прозрения има в романите на Жул Верн. А филма не съм го гледал и нямам представа за сюжета му, да не би да е някаква футористична история? Сега няма нужда да ровите в Гугъл, а си признайте, че и вие не сте го гледали и не знаете за какво се разказва :D.Пример: след 200 г. някой се натъква на фантастика от 20-ти век с летящи чинии, киборги, генно програмиране или пък на култовия сериал "Седморката на Блейк", но без да знае, че това е фантастика. И какъв ще бъде коментара му? "Я, и преди 200 години са се телепортирали."А и началото на статията: "След година внимателно обмисляне и допитване до приятели, колеги и по-широка аудитория, Джордж Кларк от Белфаст е убеден, че пътуването във времето е възможно и се доказва от лента на Чарли Чаплин, заснета и показана за първи път през 1928, на която се вижда дама, говореща по мобилен телефон." Не се вижда дама, говореща по мобилен телефон. На мен например ми прилича на мъж в старовремски, може би женски дрехи, който си държи ръката до ухото. Даже и носът му е някакъв такъв бутафорен, като на клоуните от цирка.
                Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                Коментар


                  #23
                  А защо никой не допуска друга вероятност, ами то си е явно - това е извънземен, който си говори с кораба майка, дегизиран в женски дрехи, проучва до къде е стигнало киното на Земята
                  --Старата ръжда любов не хваща!--
                  156 sportwagon 1,9 jtd 115
                  ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

                  Коментар


                    #24
                    Истината е далеч по-проста. В следствие на прекомерната употреба на ГМО съдържащи храни и суровини рязко нарастват страдащите от ментални заболявания. През 2028 година правителствата са взели решение да изпращат неизлечимите психично болни 100 години назад във времето, вместо да харчат пари за нови клиники. Просто камерата е хванала един от тях в действие...

                    Коментар


                      #25
                      Ichkin написа:
                      Няма да споря, просто ще кажа, че Айнщайн sucks, както казват приятелите ни от други континенти ... Не е измислил нищо истински, а само е предотвратил добрите изяви на доста физици ! Не бъди толкова наивен и ако те интересува, се разтърси, попрочети и ще разбереш за какво говоря. Този човек не мога да го свържа с физиката, освен по поста, който е заемал ...
                      Това и правя вече 3 години, остават още 2 .

                      Коментар


                        #26
                        Ако погледнете съвсем безпристрастно, старата дама действително се движи все едно има телефон в ръка и говори с някого. Дали това е истина, или не - можем само да гадаем. Дали може да се пътува във времето - защо не. Ако преди 600-700 години някой каже публично, че човек ще лети и ще пътува бързо с коли - сигурно биха го измъчвали и след това изгорили на клада - абсолютно невъзможни неща за това време... а сега са нещо съвсем нормално. Но кой знае - може да има измерения, за които не подозираме, че съществуват Но... когато не разбираме нещо, преди са го квалифицирали като дело на дявола, днес- като конспирация
                        Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                        Коментар


                          #27
                          "Киноман доказал...." - не видях нищо да е доказал.Тия филми се снимат в студио, така че тази жена най-вероятно е статист и като такъв едва ли говори по телефон И що си мърда пръстите?И пътуване в бъдещето/миналото, о боже, в пространството иди-дойди, ама това И моля ви се, раса способна да пътува във времето, а говори по телефон
                          Ex Fiat 126P
                          Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
                          Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
                          Alfa Romeo 147 1.6 TS
                          Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

                          Коментар


                            #28
                            @trace: Остави фантастите на мира. Телефоните ще са още по-нужни в бъдещето и от сега Колегите тия дето защитавате разните изчанчени физични теории - предвид, че някой по-горе писа, че покрай черна дупка и времето не било същото - нали се сещате, че това е недоказуемо както, че го има и "оня" свят.Допълнително, да ви дам малко храна за размисъл. Майната му на това, че за скорост близка до светлинната (за да може да се пътува наистина бързо) ще ни трябва друга конструкция на организма, но имам и едно уточнение - времето нужно за преодоляването на разстояние от 20 светлинни години = 20 години движение със скоростта на светлината. Има научнофантастични теории, които "предполагат", че докато някой лети с тази скорост - времето за него е "като" спряло. Ключовата дума е "като". Така, значи - изминавайки 20 светлинни години за 20 години - колко време ще е изтекло? Да, точно така - 20 години. И в отправната точка и в капсулата. Лесно доказуемо е разбира се - ако скоростта на движение имаше някакво касателство със времето - военните пилоти пътуващи със скоростта на звука и/или 2МАХ - щяха да забележат изоставащите си със секунди часовници... Приемам веселите сравнения за индианците и белите, за маите и белите, за негрите и белите, но пусто - защо БЕЛИТЕ владеят света? Щом всички са били толкова напреднали, че цивилизация невиждала колелото предсказала свършека на света след 2 години???Разсъждавате тук за космически теории, времеви парадокси, колко сме зле, а не се сещате, че ако ИМАШЕ някакви ХИТЛЕРИСТКИ конспирации - нямаше да летим с технологията от 19 век, а щеше да има НЕЩО ново, икономично и в пъти по-бързо..., ааа и да не забравяме Зона 51!
                            Steliyan's Life!
                            FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                            Коментар


                              #29
                              jenshen73 написа:
                              Разсъждавате тук за космически теории, времеви парадокси, колко сме зле, а не се сещате, че ако ИМАШЕ някакви ХИТЛЕРИСТКИ конспирации - нямаше да летим с технологията от 19 век, а щеше да има НЕЩО ново, икономично и в пъти по-бързо..., ааа и да не забравяме Зона 51!
                              И според теб на кой му е изгодно да летиш с нещо икономично, да ползваш свободна енергия и още куп работи, които биха направили живота ти по-свободен?Нормално е такива технологии да не се излагат на показ. Как иначе ще могат да те манипулират?
                              Ex: Fiat Bravo 1,9TD100; Alfa Romeo 147 JTD; Audi A3 1.6, Audi A3 1,9TDI 131, Audi A6 3,0TDI, Alfa Romeo GT JTD, Audi A4 B7 1.9TDI

                              Коментар


                                #30
                                Преминаване през пространството изобщо не означава само и единствено да се движиш праволинейно със скоростта на светлината. Има и други начини за придвижване, свързани с изкривяване на тримерното пространство и преминаване от точка в точка за изключително кратко време.Не ми се занимава сега да ровя и да ви давам линкове, можете сами да потърсите.

                                Коментар

                                Working...
                                X