Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Покупка на рутер - какъв и от къде ???

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    Под рутери на пазара разбрах буквално. Съгласен съм, грешката е моя за което се извинявам. В интерес на истината с рутерите които се продават по магазините, това начинание почти се доближава до МИ4 . Malone е дал доста интересен пример с Nanostation-ите. Доста прилична техника на не лоша цена. Да не кажа, че е почти равна на скъпите рутери по техно веригите.Едит: Мен по ми се върти в главата жичното решение на казус-а. 50-60метра кабел и най - евтиния рутер възможен. Щом при комшията са 2 комп-а, слагаш рутера при теб, един кабел за твоя комп и опъвате ЕДИН кабел до комшията. Лан-а върви по 4 от 8 жици, бялозелен + зелен + бялооранжев + оранжев ги кримпвате за единия му комп, сините и кафявите ги кримпвате за другия му комп. Ако нямате клещи и кабел пробвайте да питате някой от техниците в ISP-то. За 20 лв чудеса правим

    Коментар


      #47
      Крайният резултат ще зависи не толкова от марката и модела на рутера, а от "зашумеността" на ефира. Ако виждаш 20 мрежи около теб, не очаквай чудеса с който и да е рутер. Ако ефира е чист, и евтин ще си върши работата. Тествал съм Длинк за 300 лв. в блок с над 20 уайърлес мрежи и не оправда парите си, колкото и да го ръчках. Обратното - Тенда за 40 лв, на място където едвам виждам 2 мрежи и то от време на време (явно са далече), вече 6 месеца работи безотказно и правя 8,3 МБ/сек ПРЕЗ уайърлеса, което е почти на ръба на шейпъра ми. И това през една панелна стена. Ако ефира при теб е чист, взимай нещо евтино, за предпочитане с 2 антени, помагат.
      Fiat Bravo Dynamic 1.9 Multijet '08, Mercedes A170 CDI '02
      Suzuki SX4 1.9 DDIS '09, powered by FIAT
      Ex: Marea 2.4 JTD 2000
      Ex: Brava 1.6 1997
      Ex: Puntо 1.1 1994

      Коментар

      Working...
      X