Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Покупка на рутер - какъв и от къде ???

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    2000_16V написа:
    Malone, това оборудване е бая сериозно на пръв поглед и не ми изглежда като за обикновени потребители.
    Не, цената не беше кой знае каква, но е далече все пак от 40 лева. Около 160 лева ми струваше тогава. Моята част, CPE да я наречем. Така си беше организирал разпространението доставчика, вместо кабели + много, малки AP-та. И той продаваше същото оборудване, но за 200 евро. Затова си го купих от България, на едно от идванията си.И понеже имаше вече мачта на покрива, използвах случая.На снимката се виждат двете NanoStation, моята и на колегата, с който деляхме квартирата.Да се върнем към съветите.Нищо WiFi няма да ти помогне за 100 метра, особено ако има нещо между вас.Помисли все пак за кабел със суич, ако има възможност.И както ти казах, в квартирата, най простия TP-Link, който намерих, няма и 40 лева в Технополис, ми върши идеална работа за домашен рутер. Че и на 40-50 метра [през стъклен прозорец] извън него [има кафене, ако искам да съм навън].
    Прикачени файлове
    .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
    www.cyxap.com

    Коментар


      #32
      jenshen73 написа:
      Sev написа:
      100 метра = трудна работа
      WiFi b/g/n + панелен блок + 100 метра = MI4. Sev, ти що си такъв реалист бре?
      за да не го отчайвам напълно :D
      2015 Renault Megane Expression GT
      2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
      Всичко за FIAT Bravo 2007

      Коментар


        #33
        Във VARIO ми казаха, че може би това http://www.vario.bg/474/6785/tp-link-tl-wr940n или някой Linksys от около 70-80 лв ще ми свърши работа. Така,че или този или Linksys от снимката от първата страница и каквото стане. То е ясно,че с трици маймуни не се ловят. Yellow_Flash_Colorz_PDT_05
        Fiat Tipo 1.4i.e. 72hp 1993 - истинският автомобил
        Fiat Coupe 2000 16V 139hp 1995 - като хубавата жена - кеф ти е да си с нея, но ти къса нервите и джоба - продадена
        -------------------------------------------------------------

        Коментар


          #34
          Aма и мегабайта да са , пак не е кой знае какво.Примерно искам да видя евтин рутер при даунлоад скорост 10мегабайта в секунда.
          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

          Коментар


            #35
            emzo написа:
            Aма и мегабайта да са , пак не е кой знае какво.Примерно искам да видя евтин рутер при даунлоад скорост 10мегабайта в секунда.
            Абе,бате кой ползва интернет с подобна скорост за домашни нужди?
            Bravo 1.2 16v
            Lancia Dedra 1.8 16v
            Suzuki GSXR250R

            Коментар


              #36
              4Mb/s са половин мегабайт в секунда. Повече от достатъчно, дори и за недомашни нужди [IMHO].2000_16V, на тези от VARIO им кажи да отидат и да почетат още малко. Аман от консултанти, завършили тригодишен електротехникум с успех 3.50.Извикай ги във вас да ти свържат рутера и да бъдат свидетели какво ще "види" лаптопа на комшията ти на 100 метра в блок.Няма "може би".Абсолютно е невъзможно да се видят двете устройства на 100 метра при препятствия между тях.Отделно от това, какъв ще е този WiFi адаптер на лаптопа на комшията ти, че да изпраща на 100 метра до рутера.Не е толкова сложно разсъждението, че връзката е двупосочна между рутера и лаптопа.Дори и лаптопа и по някакво чудо да "види" рутера и да получава данни от него, абсолютно е невъзможно да върви добър обем информация с някаква прилична скорост от него към рутера. Заявките да речем.Ще е страшна мъка, а според мен е невъзможно.
              .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
              www.cyxap.com

              Коментар


                #37
                Излъчванията от рутерите вредни ли са, някой има ли информация по въпроса? Все пак това устройство е включено денонощно, понякога на метри от нас.
                Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                Коментар


                  #38
                  Щяха да са забранени отдавна, ако беше нещо осезаемо.Иначе, лакърдии има по въпроса много, но нито една подкрепена с конкретни факти.Предполагам, че активния секс е в пъти по вреден. За сърцето да речем.Да не говорим за тютюнопушенето и редовното надърпване със заводска ракия.Малко сравнения:
                  The wireless router offers no danger.Routers radiate approximately 1 watt.When you pass a full power AM broadcast station you are being exposed to 50,000 watts.Many amateur radio hobbyist radiate 1000 watts.Shipboard environments exceed 1,000,000 pulsed watts.All decrease at 1/(R x R)[R = the distance from the router], so the further away you are from the antenna (R) the lower the RF intensity.I haven’t included the increase in intensity antennas can create.The belief that a wireless router’s radiation is dangerous is unfounded and entirely false.
                  .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
                  www.cyxap.com

                  Коментар


                    #39
                    В интерес на истината и аз прекалих с тези 100 метра. Подведох аудиторията по невнимание, за което се извинявам. Yellow_Flash_Colorz_PDT_14 Реалното разстояние е между 50-65 метра. А по отношение на TP-Link TL-WR940N , в сайта на производителя пише, че има следната чувствителност:Receiver Sensitivity 270M: -68dBm@10% PER130M: -68dBm@10% PER108M: -68dBm@10% PER54M: -68dBm@10% PER11M: -85dBm@8% PER6M: -88dBm@10% PER1M: -90dBm@8% PERИ в случай, че първите цифри са метри - звучи доста обнадеждаващо. А иначе WiFi адаптера си е съвсем нормален, вградения естествено и като се позамисля от тази гледна точка май наистина няма да ми се получат нещата.
                    Fiat Tipo 1.4i.e. 72hp 1993 - истинският автомобил
                    Fiat Coupe 2000 16V 139hp 1995 - като хубавата жена - кеф ти е да си с нея, но ти къса нервите и джоба - продадена
                    -------------------------------------------------------------

                    Коментар


                      #40
                      30 метра в панелен блок ти гарантират 7-8 стени, а аз ти гарантирам, че няма рутер за тия пари дето да прекара сигнал през 7-8 панела, поне 3 от тях - дебелички. И да - както казаха колегите - онзи дето ще приема ще се налага и да изпраща -- и такъв Wi-Fi адаптер няма. Всеки метър отгоре утежнява и без това безнадеждното положение. Предполагам си разочарован, но по-добре да се разочароваш сега отколкото като изсипеш кинтите.
                      Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

                      Коментар


                        #41
                        Airfan написа:
                        Humppa написа:
                        ...Другата година ако се засиля да правя изолация, купувам си едни хубави клещи-резачки и кабелите долу на метровки...
                        И аз така мислих, но имам познат "оператор" и той ми каза, че това се води самоуправство и вместо обвиняващ, ще стаеш обвиняем за самоуправство.
                        Абе самоуправство е на улицата. В твоята къща, на твоята стена си е баш управство - като не са ги махнали, когато си казал - ги махаш ти. Да дойдат да мрънкат. Или толкоз като искаш да си законен - им пускаш една нотариална покана да дойдат да си махнат кабелите в едноседмичен срок. Нотариуса я представя в офиса на "оператора" и ако до седмица няма резултат - хващаш клещите и режеш. Въпреки, че аз изрязах всички антенни кабели покрай моята тераса, че ми блъскаха по остъклението и ми цапаха стъклата като завали и още никой не е дошъл да ми мрънка, а си личи, че съм ги рязал аз.
                        2000_16V написа:
                        В интерес на истината и аз прекалих с тези 100 метра. Подведох аудиторията по невнимание, за което се извинявам. Yellow_Flash_Colorz_PDT_14 Реалното разстояние е между 50-65 метра. А по отношение на TP-Link TL-WR940N , в сайта на производителя пише, че има следната чувствителност:Receiver Sensitivity 270M: -68dBm@10% PER130M: -68dBm@10% PER108M: -68dBm@10% PER54M: -68dBm@10% PER11M: -85dBm@8% PER6M: -88dBm@10% PER1M: -90dBm@8% PERИ в случай, че първите цифри са метри - звучи доста обнадеждаващо. А иначе WiFi адаптера си е съвсем нормален, вградения естествено и като се позамисля от тази гледна точка май наистина няма да ми се получат нещата.
                        Не са Метри, а Мегабити - понеже е n стандарт поддържа и над 54Mbps. Дадени са чувствителностите, но в ПАНЕЛЕН блок забрави. Давам ти пример - тествал съм всичко РУТИРАЩО на пазара - в панелка всички се справят колкото да можеш да хващаш У ДОМА си и максимум У съседите до 2 етажа надолу. Имам съсед живее през 4 входа от мен - пряка видимост - единствените спирачки между моя компютър и неговият рутер са 4 броя стъкла - мрежата му я виждам, но не мога да се закача на нея - качеството и силата на сигнала са много ниски. Не е заради блока, а заради разстоянието. Понеже тези рутери се водят комуникационно оборудване без разрешително са с много НИСКА мощност. Ако бяха по-мощни - вече щяха да се продават с разрешително за употреба на определена честота/мощност и хем щяха да са по-скъпи, хем ефира щеше да е кошмарен...
                        Steliyan's Life!
                        FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                        Коментар


                          #42
                          jenshen73 написа:
                          Давам ти пример - тествал съм всичко РУТИРАЩО на пазара - в панелка всички се справят колкото да можеш да хващаш У ДОМА си и максимум У съседите до 2 етажа надолу.
                          Склонен съм да заложа една цистерна с бира, че с "нещо рутиращо от пазара" ще успея да покрия пет входен, oсем етажен панален жилищен блок, като използвам 20см. антерна с 10dbi усилване от нея, като устройството е поставено в произволно избран апартамент на още по произволно място. Никаде не видях някой да споменава нещо за Микротик. Тук обаче вече си говорим за малко повече левчета.

                          Коментар


                            #43
                            nightlord написа:
                            ....Склонен съм да заложа една цистерна с бира, че с "нещо рутиращо от пазара" ще успея да покрия пет входен, oсем етажен панален жилищен блок, като използвам 20см. антерна с 10dbi усилване от нея, като устройството е поставено в произволно избран апартамент на още по произволно място. Никаде не видях някой да споменава нещо за Микротик. Тук обаче вече си говорим за малко повече левчета.
                            Ако клиентът няма подходящо оборудване (не става дума за разни вградени/външни WiFi карти) може да пълниш цистерната:Dп.п.МТ няма много общо с това дали ще има покритие или не.
                            Lancia Delta II 2.0 LS 16V '93

                            Коментар


                              #44
                              Винаги и с удоволствие. Знаеш какво е HP WLAN 802.11b/g W400 , предполагам знаеш и на колко години като модел е тази карта и че не е нищо особенно. Това което казвам сме го правили и е тествано с тази карта с този лаптоп. С 600 миливатовата карта на МК, през 5 входа, т.е от край до край по диагонал прави завидните 0.2/0.04 мегабита на тест-а. Поставен в централна точка без проблем имам 5/2 мегабита. С едноватова карта не успяхме да тестваме, изогря борда за няма и 10 минути работа по неясна причниа. Имаме няколко изпълнения на училищни сгради точно с 600 миливатови карти, като се има предвид структурата на едно училище се представят за мен повече от задоволително. Още един интересен тест с тази безжична карта - на 1.5км пряка видимост успявам да се закача за МК, е вярно 0.5/0.25 (бегли спомени, зле беше). Не разбрах само, какво и е толкова особенното на тая карта на HP, освен да разглоба лаптоп-а да вида с каква мощност разполага.

                              Коментар


                                #45
                                @nightlord: и аз се закачам за мобилния оператор на място където най-близката клетка е на 16км, но това не означава, че имам добър обхват/чуваемост ако щеш. Тук не говорим за експериментални науки от типа "ще стане/няма стане", а хората искат дори и да ползват. В края на краищата - с подходящото оборудване - всичко е възможно, но на каква цена?Умишлено написах "рутери на пазара", а не "рутери изобщо".
                                Steliyan's Life!
                                FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                                Коментар

                                Working...
                                X