Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Покупка на рутер - какъв и от къде ???

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    4Mb/s не са висока скорост
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #17
      Хм, като ви слушам направо се отчайвам с тези 50 лева. Преди малко се върнах от технополис, където питах "експертите" за моя случай и ми казаха, че някакъв си DLink за 65 лева ще ме устрои перфектно до около 50-тия метър, но за 100 може и да не стигне. А като го питах за защита - "Естествено, че всички са с парола..." - явно бе наясно колкото мен, а може да се окаже, че и по-малко. Та направо ме нави.... да си тръгна.
      Fiat Tipo 1.4i.e. 72hp 1993 - истинският автомобил
      Fiat Coupe 2000 16V 139hp 1995 - като хубавата жена - кеф ти е да си с нея, но ти къса нервите и джоба - продадена
      -------------------------------------------------------------

      Коментар


        #18
        Те и 40 могат да са недостатъчни, зависи за какво ще го ползва.За мен, нещото което ще тегля, дали ще се изтегли за 7 минути или за 30 секунди е като че ли без значение.В къщи съм с един Buffalo Air Station G-54, сравнително скъп. На другото място, защото не ми се инвестираше с един TP-Link за 40 лева.Е ... доволен съм и от двата, вършат ми работа.100 метра [Wi-Fi] с каквото и да е препятствие между тях, особено пък стена или стени е загубена кауза за домашен/офис рутер.В чужбина навремето си бях купил един NanoStation, но го продадох когато се върнах, а и цената е доста по различна.Там правех връзка на 4 километра от AP на доставчика. Пряка видимост, на една мачта беше монтиран [AP], както и моя NanoStation, на покрива.
        .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
        www.cyxap.com

        Коментар


          #19
          Malone, това оборудване е бая сериозно на пръв поглед и не ми изглежда като за обикновени потребители. Аз мисля да се съобразя с бюджета, който имам и каквото стане. Дайте препоръка за марка от бюджетния клас - Belkin, Buffalo, Linksys, Canyon, tp-link,d-link, sweex, Tenda, GetNet, 1levelone,asus .... Или поне кажете кое не става. Yellow_Flash_Colorz_PDT_05
          Fiat Tipo 1.4i.e. 72hp 1993 - истинският автомобил
          Fiat Coupe 2000 16V 139hp 1995 - като хубавата жена - кеф ти е да си с нея, но ти къса нервите и джоба - продадена
          -------------------------------------------------------------

          Коментар


            #20
            Sev написа:
            100 метра = трудна работа
            WiFi b/g/n + панелен блок + 100 метра = MI4. Sev, ти що си такъв реалист бре?
            Steliyan's Life!
            FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

            Коментар


              #21
              MI4 ????
              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

              Коментар


                #22
                Mission Inposible 4 Yellow_Flash_Colorz_PDT_05 То ясно че ще се дават повече пари за такси към кабелния оператор
                Fiat Tipo 1.4i.e. 72hp 1993 - истинският автомобил
                Fiat Coupe 2000 16V 139hp 1995 - като хубавата жена - кеф ти е да си с нея, но ти къса нервите и джоба - продадена
                -------------------------------------------------------------

                Коментар


                  #23
                  WHR-HP-G54 Buffalo, старо но доста добро рутерче, ако не ти трябва N и държиш на добър обхват ....
                  F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                  Коментар


                    #24
                    Добре де, що не купиш от някде един суич за 20 лева и не опънете един кабел?

                    Коментар


                      #25
                      Това ще е сериозна загуба на време и нерви. А и ако всеки почне да си опъва кабели на където си иска направо ще стане грозна картинка.
                      Fiat Tipo 1.4i.e. 72hp 1993 - истинският автомобил
                      Fiat Coupe 2000 16V 139hp 1995 - като хубавата жена - кеф ти е да си с нея, но ти къса нервите и джоба - продадена
                      -------------------------------------------------------------

                      Коментар


                        #26
                        Че те кабелите се опъват навсякъде от всеки "оператор". Напук на нормативната уредба.Да цитирам от: Наредба № 17 от от 3.06.2005 г. за правилата за изграждане на кабелни далекосъобщителни мрежи и съоръженията към тяхИздадена от министъра на транспорта и съобщенията и министъра на регионалното развитие и благоустройството, обн., ДВ, бр. 53 от 28.06.2005 г., в сила от 28.06.2005 г.
                        Чл. 35. Изграждането на въздушна мрежа чрез укрепване на съобщителен кабел и/или монтиране на активни и/или пасивни елементи върху стълб или стена, които не са собственост на далекосъобщителния оператор, може да бъде извършено само след получено предварително писмено съгласие от собственика на стената или стълбовната конструкция.
                        Не съм чул някой да се похвали, че "оператор" му е поискал писменно разрешение да си прокара кабела по стената му...В началото на годината имах караница с един местен "оператор". Дошли един ден и нацвъкали една шапка дюбели по стената на апартамента за да си окачат кабелите. Изисках да махнат кабелите от стената, цитирах члена от Наредбата... Чувай **ьо... Още си стоят кабелите по стената. Другата година ако се засиля да правя изолация, купувам си едни хубави клещи-резачки и кабелите долу на метровки.Така че, опъвайте си кабелчето и да не ви дреме!---П.П. Освен ако собственика на апартамент притежава само вътрешността на апартамента и съответните общи части, а фасадата на панелката не е собственост на Общината. Не съм сигурен в това, янокй знаещ да сподели...

                        Коментар


                          #27
                          2000_16V написа:
                          Хм, като ви слушам направо се отчайвам с тези 50 лева. Преди малко се върнах от технополис, където питах "експертите" за моя случай и ми казаха, че някакъв си DLink за 65 лева ще ме устрои перфектно до около 50-тия метър, но за 100 може и да не стигне. А като го питах за защита - "Естествено, че всички са с парола..." - явно бе наясно колкото мен, а може да се окаже, че и по-малко. Та направо ме нави.... да си тръгна.
                          И на 50-тия метър няма да има и помен от рутера.
                          A20DTH ЖТД ама не баш
                          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                          Коментар


                            #28
                            Humppa написа:
                            ...Другата година ако се засиля да правя изолация, купувам си едни хубави клещи-резачки и кабелите долу на метровки...
                            И аз така мислих, но имам познат "оператор" и той ми каза, че това се води самоуправство и вместо обвиняващ, ще стаеш обвиняем за самоуправство.

                            Коментар


                              #29
                              emzo написа:
                              4Mb/s не са висока скорост
                              За теб какво е висока скорост ?Аз свалям с 3мегабайта и половина в секунда и съм предоволен от бързината на интернета ми. За какво ми е по - бърз интернет? Да не съм тръгнал на състезание с него ?За мен в пъти по важно е това връзката да е стабилна и да не се скапва от лошото време. Предпочитам да си имам скорост от 3,5мб/с 24/7 пред това да ми се скапва нета в пиковите часове или от смотаното време!
                              Fiat punto 2001г. 1.9DS 60hp 4.9/100 , 4.4/100

                              Коментар


                                #30
                                Марто написа:
                                emzo написа:
                                4Mb/s не са висока скорост
                                За теб какво е висока скорост ?Аз свалям с 3мегабайта и половина в секунда и съм предоволен от бързината на интернета ми. За какво ми е по - бърз интернет? Да не съм тръгнал на състезание с него ?За мен в пъти по важно е това връзката да е стабилна и да не се скапва от лошото време. Предпочитам да си имам скорост от 3,5мб/с 24/7 пред това да ми се скапва нета в пиковите часове или от смотаното време!
                                Според теб 4Mb/s колко мегабайта в секунда са?
                                A20DTH ЖТД ама не баш
                                1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                                Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                                Коментар

                                Working...
                                X