Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пътна помощ - СБА или Алианц?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пътна помощ - СБА или Алианц?

    Колеги, искам да си направя някаква застраховка за пътна помощ, защото напоследък взех да се замислям какво бих правила ако колата ми се развали насред пътя някъде. Особено много се притеснявам да не ми се развали насред някое задръстване и да направя още по-голямо задръстване и да ме псуват или набият, че преча на движението Та попаднах на разни годишни абонаменти за пътна помощ и се чудя до колко са ефективни. Има ли някой, който е ползвал членство в СБА за 35 лв на година? Другият ми избор е автоасистанс към Алианц. Там не знам какви са цените, но някъде из разни форуми ми поапдна цена 25лв на година. Не знам до колко е актуална тази цена все още. Ето ги двете оферти:http://www.allianz.bg/site/index.php...bgСпоред вас кое е по-добро? Някой да може да сподели някакви впечатления от тези предложения?Редактирано заглавие.Модераторски екип.

    #2
    Прочитайки условията и на двете компании, без да съм запознат с подробните условия на Алианц, аз лично ти препоръчвам Алианц.

    Коментар


      #3
      виж първо цената в Алианцне ми се вярва да е 25...или да е 25, но примерно ако си им клиент по Каско
      2015 Renault Megane Expression GT
      2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
      Всичко за FIAT Bravo 2007

      Коментар


        #4
        Ако имаш каско нещата се случват много по-лесно, защото повечето предлага пътна помощ в пакета, ако нямаш каско и не искаш да имаш, гледай за най-евтиния абонамент.

        Коментар


          #5
          Колежке имаш Лично съобщение.
          Alfa 156 SW 1,9 JTD'03
          Fiat Punto 1,2'98

          Коментар


            #6
            Пътната помощ към каското важи само при застрахователно събитие. Иначе тази застраховка в Алианц наистина е 25 лв., но, до колкото помня, не важи за населеното място по регистрация на автомобила. И общо-взето, покрива извозване до най-близкия сервиз. Тоест, ако аз закъсам около Чепръчене, ще ме извозят до там, а не до София, както горещо бих предпочел в подобен случай. Но за 25 лв. става, къде ли не си ги дал...

            Коментар


              #7
              tomny написа:
              Пътната помощ към каското важи само при застрахователно събитие. Иначе тази застраховка в Алианц наистина е 25 лв., но, до колкото помня, не важи за населеното място по регистрация на автомобила. И общо-взето, покрива извозване до най-близкия сервиз. Тоест, ако аз закъсам около Чепръчене, ще ме извозят до там, а не до София, както горещо бих предпочел в подобен случай. Но за 25 лв. става, къде ли не си ги дал...
              Има 2 вида автоасистанс и мисля, че втория вид покрива и населеното място, където домува автомобила, но предполагам, че и цената е по-скъпа. Иначе установих, че повечето нови автомобили ги предлагат с подарък абонамент към СБА и ако се повреди колата се използват техните услуги.

              Коментар


                #8
                В Алианц автоасистанса е много по-комплексна.Покриват се разходи за транспорт на пострадалия до ЦСМП,репатриране на тленни останки,репатриране до болнично заведение или дома,разходи за техническа помощ,разходи за хотел.Не е нужно да има ПТП за да се ползва застраховката.Дори при технически проблем ще ви бъде оказана пътна помощ,както и в следствие на здравословен проблем.Има две покрития:1.цялата страна без населеното място по местодомуване;2.цялата страна и населеното място по местодомуване.Може да се сключи в пакет с гражданска отговорност със отстъпка 15лв-1;и 25лв-2Може и само асистанс,цена -25лв и 50лв.п.п Автомобила се транспортира до най-близкото населено място където има сервиз.В рамките на три дена ако повредат не бъде отстранена се транспортира до мястото на местодомуване.Автоасистанс центъра е денонощен.
                Фиат Брава 1.4 12V 1998г

                Коментар


                  #9
                  И ползват под наем колите на пътната помощ на Интерамерикан Само, че там пътната помощ струва 19 лв.(С ГО) и дори ако трябва ще дойдат да ти сипят и гориво, ако случайно си закъсал Като имат покритие за цялата страна, вкл. местодомуването на 2 нива и покритие за чужбина на 3-то.
                  Alfa 156 SW 1,9 JTD'03
                  Fiat Punto 1,2'98

                  Коментар


                    #10
                    Това кои коли на пътна помощ ползват не знам какво значение има.Кой е казал че в Алианц няма да ти донесат бензин и бушон ще ти донесат.Странно защо Интерамерикан предлагат продукта само с ГО.Всички пътници в автомобила ли ползват асистанса?Не застраховат мотоциклети и ремаркета.Но всеки сам си предценява.
                    Фиат Брава 1.4 12V 1998г

                    Коментар


                      #11
                      bicho1976 написа:
                      Това кои коли на пътна помощ ползват не знам какво значение има.Кой е казал че в Алианц няма да ти донесат бензин и бушон ще ти донесат.Странно защо Интерамерикан предлагат продукта само с ГО.Всички пътници в автомобила ли ползват асистанса?Не застраховат мотоциклети и ремаркета.Но всеки сам си предценява.
                      И с каско, бе друже, при това там влиза безплатно Не се предлага пътна помощ за автомобили над 3,5 тона, ама и Алианц не я предлагат щото са ограничени от наличната наета техника, а тя е чия?
                      Alfa 156 SW 1,9 JTD'03
                      Fiat Punto 1,2'98

                      Коментар


                        #12
                        Имах предвит защо нея предлагат самостоятелно като продукт.А за каското ми е ясно че е безплатен асистанса.Че и някъде и каското важи и за чужбина.
                        Фиат Брава 1.4 12V 1998г

                        Коментар


                          #13
                          bicho1976 написа:
                          Имах предвит защо нея предлагат самостоятелно като продукт.А за каското ми е ясно че е безплатен асистанса.Че и някъде и каското важи и за чужбина.
                          Преди са я предлагали, сега явно си имат съображения, все пак са ЗК. Иначе, в този порядък единствено от СБА оказват такава услуга.
                          Alfa 156 SW 1,9 JTD'03
                          Fiat Punto 1,2'98

                          Коментар


                            #14
                            Съжалявам, че избутвам стара тема напред, но ми направи впечатление докато четях за пътната помощ, че никой не е пояснил разликата между Алианц и СБА. При Алианц, както и при другите застрахователни компании така наречения "асистанс" (има различни покрития при различните фирми) важи ако имате застраховка в съответната компания, автомобила е обездвижен в следствие ПТП и с написан протокол от КАТ за него. Тогава при определени условия (изложени от застрахователя в договора) автомобила Ви се превозва. При СБА членството (физически лица) или абонамента (юридически лица) важат при настъпване на повреда според условията на съответната карта - сребърна, златна или платинена (последната е скъпа но за сметка на това с голямо покритие в чужбина, а в България още повече). СБА работят като изпълнители за пътна помощ на няколко застрахователи. Така семейния автомобил има каско в една от тези фирми и също така сребърна карта от СБА и при злополука (да не дава Господ) и при повреда е напълно осигурена и не се притеснявам дали ще закъсам между две глухи села в 3 през нощта !Тъй като забелязах, че много от приятелите ми не знаят дори какво им дава застрахователя като покритие - четете внимателно условията по договорите с цел да прецените, кое ще Ви устройва най - много !
                            Credendo Vides

                            Коментар

                            Working...
                            X