Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Молба за съвет, помощ или ИДЕЯ за кола

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    kik73bg написа:
    Зафирата също е много хубав и здрав автомобил,но внимавай какъв мотор взимаш.Има дизели с една лимитирана серия на Бош помпа,кочто замине ли по-добре си купи нова кола.А и незнам бащати защо държи да е над насрещните фарове,той само нощно рвеме ли кормува ?
    Твоята мултипла я помня, умишлено не исках да те пипам теб Да, след фейслифта е И красива освен всичко останало.Шофьорското място е на по-високо спрямо леките автомобили, а при баничарките като Берлинго си е долу на пода. Докато в едната се качваш на седалката - в Берлинго сядаш.Идеята на баща ми за висока кола е точно това - високо позициониран шофьор - да не го заслепявали насрещните. Май ще ми е по-лесно да му купя Витамин А Той кара разни Рендета - Scenic/Grand Scenic и според него - те са достатъчно високи. Но от 10 мнения във форума на рено стигнах до извода, че Рендето се чупи за норматив - ходова част (за 3 години и 40х. километра съм сменил само ВЕДНЪЖ носачи и биалетки, а карам почти само във Варна), гарнитура на глава, глава крива, скорости... и да знаете - не съм търсил проблемите, просто в секцията за Сеник това са първите 10 теми
    Steliyan's Life!
    FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

    Коментар


      #47
      http://www.cars.bg/u205304

      Коментар


        #48
        Humppa написа:
        http://www.cars.bg/u205304
        Това изглежда добро Трябва да намеря такова във Варна Щото да ида до Пловдив и пенсионера да ми каже "мне, ниско е"... Иначе предложението е идеално..
        Steliyan's Life!
        FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

        Коментар


          #49
          Току що се върнах от панаира. Нагледах се на хубави коли. Ето ти висока кола от Русия. Предполагам, че такава, но втора употреба, ще влезе в бюджета.
          Прикачени файлове
          Tonight's the night and it's going to happen again and again...

          Коментар


            #50
            @Snake: Това руско животно е претърпяло еволюцията точно колкото маймуните дето не са станали хомо сапиенс. Като гледам как върви развитието на Lada Niva - и след 20 години ще е пак същия джуган - ще гори МНОГО гориво, няма да върви, но за сметка на това ще ВИЕ като змей в астматична криза. Не, мерси. На чисто ново такова нещо му се къса една планка, която му държи кардана - точно на втория месец. И кардана почва да те бие по задника...
            Steliyan's Life!
            FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

            Коментар


              #51
              jenshen73 написа:
              @Snake: Това руско животно е претърпяло еволюцията точно колкото маймуните дето не са станали хомо сапиенс. Като гледам как върви развитието на Lada Niva - и след 20 години ще е пак същия джуган - ще гори МНОГО гориво, няма да върви, но за сметка на това ще ВИЕ като змей в астматична криза. Не, мерси. На чисто ново такова нещо му се къса една планка, която му държи кардана - точно на втория месец. И кардана почва да те бие по задника...
              jenshen73, заредил си се с някакви форумски митове и легенди. Тези се трошали, онези било правило да се строшат, пълни глупости. Сори, че се намесих в темата и успех с избора.
              Tonight's the night and it's going to happen again and again...

              Коментар


                #52
                Мерцедес Вито преди 2004г,парите са ти в бюджета,след 2003г. са по скъпички,колегата Жоро от форума ще ти помогне за читаво Вито.
                Marea HLX 147ps

                Коментар


                  #53
                  За Нивата говориш легенди!!! Вярно, повече от едно каре на година, но пък карето е 5 лева. Двигателят, пълен инжекцион, сравнително икономичен (в сравнение с карбураторните Ниви), особено с газове. Среден разход 7,5-8 литра на 100 км.За това което представлява Лада Нива, и за това, какви са й способностите - само добри думи! Абсолютно непретенциозна кола, страшен офроудър, не се бои от дупки и басейни по пътя, минава навсякъде, лесно се поддържа.Най-сериозен недостатък - липса на климатик, но такъв се инсталира на цена, еквивалентна на цената за монтиране на климатик на коя й да е кола.Най-важни ъпгрейди при закупуване - нови истински чистачки, нови истински огледала за задно виждане (от Добло стават чудесно), ролбари с халогени, самодоволна усмивка!

                  Коментар


                    #54
                    Humppa написа:
                    ...но пък карето е 5 лева.
                    А времето за смяна.От 7 дни в седмицата да стоиш 3 дена без кола...безценно!
                    I don't always blow black smoke with my JTD ... but when I do, it's directly into your cooler!

                    Коментар


                      #55
                      jenshen73 написа:
                      Утре планирам да го кача на НЯКАКЪВ Юлиз и Еспас, че да придобия представа какво иска.
                      Чети повечко за еспаса. Идея си нямаш какви проблеми си имат. Да не повярваш че са марка със стотинагодишна история...
                      Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

                      Коментар


                        #56
                        Plastex написа:
                        jenshen73 написа:
                        Утре планирам да го кача на НЯКАКЪВ Юлиз и Еспас, че да придобия представа какво иска.
                        Чети повечко за еспаса. Идея си нямаш какви проблеми си имат. Да не повярваш че са марка със стотинагодишна история...
                        Писах, че ще го кача иначе - имам си представа, щото се зачетох и де що е Рено ме кара да се хващам за главата Особено тия по-новите Еспас 3-4-5 си имат разни детски болести, дето се вика фабрични дефекти - не се лекуват, а само се поддържат. Искам да го кача за да придобия и аз представа. Защото както писах - баща ми е инвалид, истински, затрупаха го 30 тона земна маса и камъни преди 25 години. От тогава десния му крак е полу-подвижен. За това аз търся - обикалям и така... мъча се, дет се вика.
                        Steliyan's Life!
                        FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                        Коментар


                          #57
                          Това означавали че търсиш автоматик? Няма ли да му е по-лесно с автоматични скорости на баща ти?

                          Коментар


                            #58
                            Humppa написа:
                            Това означавали че търсиш автоматик? Няма ли да му е по-лесно с автоматични скорости на баща ти?
                            И аз си мислех, че ще му е по-лесно, щото той спирачка и съединител ги гони с левия крак, десния само за газта, че не е особено подвижен, но като споделих с него и писна ... Абе аман, по-горе писах, че ще ми е по-лесно да му купя Витамин А При това си го мисля сериозно. Другият вариант е да си прежаля следващите Х години и да го оставя да си избира сам.
                            Steliyan's Life!
                            FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                            Коментар


                              #59
                              Абе карам и долу-горе висок бус, нисан серена, не е лесно качването, направо си е зор. Не е като в леката кола, просто си е високо. Нека пробва човека на по-висока щайга и да си реши дали да се измъчва и с това. То да седнеш във Варна и да слезеш в София е едно, ама знаеш, че из града по цял ден слизаме и се качваме
                              Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

                              Коментар


                                #60
                                Plastex написа:
                                Абе карам и долу-горе висок бус, нисан серена, не е лесно качването, направо си е зор. Не е като в леката кола, просто си е високо. Нека пробва човека на по-висока щайга и да си реши дали да се измъчва и с това. То да седнеш във Варна и да слезеш в София е едно, ама знаеш, че из града по цял ден слизаме и се качваме
                                Първото, което казах на баща ми, след като лично аз правих тест на един FIAT Ulysse е, че най-малкото, което ще направи е да се пребие слизайки от него, но той "ти мен за чак толкоз изфирясал не ме взимай" и 15 минути по-късно седна по гъз на стъпалото пред входната врата на собствената си къща... "ъъъ, чехъла"..., "млад" е все още, но се държи като пенсионер (нормално, от 1985г. е такъв)...
                                Steliyan's Life!
                                FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                                Коментар

                                Working...
                                X